Fórum - Zobrazit téma - Emulátor styletap - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Emulátor styletap

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 7:25    Předmět: Emulátor styletap Citovat

Jelikož tento nový portál je bratříčkem palmhelp, předpokládám, že zde budou i palmisté, případně ti, kteří od palmu odešli k WM. Proto bych se rád podělil o tento prográmek - StyleTap.
Jedná se o emulátor PALM OS pod WM (jak pro klasická PDA, tak pro SP). Oficiální stránky jsou zde: http://www.styletap.com/
Emulátor používám od doby co jsem si WM pořídil. Funguje spolehlivě a funguje mi pod tím naprosto vše. Tedy kromě aplikace NoviiRemote Vysmátý Qtek 8500 totiž nemá irda a tak to nechce fungovat Pochybující Paradoxně to pod emulátorem chodí mnohem rychleji, než přímo pod PALM OS Šokovaný
Problém není ani na maličkých obdélníkových displejích smartphone. Na QVGA to funguje bezchybně. Jediný problém mi dělá aplikace memo, která prostě "ukazuje za roh" a nejde scrollovat..
Pokud se k tomu nikdo neodhodlá, udělám v příštích několika týdnech recenzi na tento emulátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marklukes
nováček
nováček


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 8:32    Předmět: Style Tap Citovat

Já bych to tak bezproblémově neviděl. Jak tam dostat češtinu? Chtěl jsem například používat skvělý program PalmBible, bohužel se znaky nezobrazují česky. I v dalších programech, které používám (tžeba MaTirelire) je třeba zadávat znaky bez diakritiky.
A například v programu Planetarium, pokud z Compas View spustím nějakou informaci o objektu (objektech, třeba Rise &Set) a vrátím se zpátky na Compas View, zobrazí se jen prázdná obrazovka. Přitom ten samý program na Palmu funguje OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 8:49    Předmět: Re: Style Tap Citovat

marklukes napsal:
Já bych to tak bezproblémově neviděl. Jak tam dostat češtinu? Chtěl jsem například používat skvělý program PalmBible, bohužel se znaky nezobrazují česky. I v dalších programech, které používám (tžeba MaTirelire) je třeba zadávat znaky bez diakritiky.
A například v programu Planetarium, pokud z Compas View spustím nějakou informaci o objektu (objektech, třeba Rise &Set) a vrátím se zpátky na Compas View, zobrazí se jen prázdná obrazovka. Přitom ten samý program na Palmu funguje OK.

Tak s tou lokalizací to je pravda. Musí se používat pouze unicode programy. Autoři styletap říkají, že to je kvůli tomu, že palm standardně nemá lokalizaci, standardně je nutno doinstalovat. Prý se pokusí nějak zařídit, aby si to bralo kódování z WM, ale není to momentálně v plánu na příští verze.

Jinak je pravda že ne vše funguje stopro. Emulátor beru fakt jenom jako nějakou nouzovku, ne že bych ho používal v kuse. Používám ho třeba na slovník padict. Na hvězdy používám Pocket Stars pro WM.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 10:59    Předmět: Citovat

Jak ten styletap funguje na QVGA 320x240 ? Na mem Treo 750 to vypada jako kdybych v tom emulatoru mohl spustit jen LowRes (160x160) Palm OS aplikace ... Překvapený(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 11:02    Předmět: Citovat

Na 240x320 funguje fajn. 320x240 je landscape, takže to nevím.. Mělo by se to přizpůsobit.. S landscape má problémy hodně programů. Fakt netuším jestli na to je ST dělanej..
edit: treo 750 není SP podle systému. Takže zkusit PPC verzi.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 11:43    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

edit: treo 750 není SP podle systému. Takže zkusit PPC verzi.


Tyhle dve vety jsem bohuzel nepochopil, muzes to prosim blizeji vysvetlit ?
Btw, kdyz tam mas 240x320 (nebo 320x240, melo by to byt jedno), tak jak se to chova na te strane displeje, kde je tech 240 ? Zmensuje to v pohode? (v pomerui) Nebo musis intstalovat LowRes Palm OS aplikace ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 12:09    Předmět: Re: Emulátor styletap Citovat

jacktalking napsal:

Pokud se k tomu nikdo neodhodlá, udělám v příštích několika týdnech recenzi na tento emulátor.


Tak to tě beru za slovo. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 15:32    Předmět: Re: Emulátor styletap Citovat

Badel napsal:
jacktalking napsal:

Pokud se k tomu nikdo neodhodlá, udělám v příštích několika týdnech recenzi na tento emulátor.


Tak to tě beru za slovo. Mrkající

Uvidím, zatím nemám čas

cHaOOs napsal:
jacktalking napsal:

edit: treo 750 není SP podle systému. Takže zkusit PPC verzi.


Tyhle dve vety jsem bohuzel nepochopil, muzes to prosim blizeji vysvetlit ?
Btw, kdyz tam mas 240x320 (nebo 320x240, melo by to byt jedno), tak jak se to chova na te strane displeje, kde je tech 240 ? Zmensuje to v pohode? (v pomerui) Nebo musis intstalovat LowRes Palm OS aplikace ?

Treo 750 je smartphone. Ale pouze tím, že je to telefon a OS. Klasický smartphone to není. Je tam WM, ale ne smartphone edition. Smartphone je prostě bez dotykovky a pokud si stahuješ programy, musíš si vybrat jestli pro PPC nebo smartphone. Jedno na druhém nejde.
Nevím jestli to vysvětluju dobře..

Co se rozlišení týče - nová verze se prostě smrskne vzhledem k té malé straně. Mám E2 a na Qtek 8500 instaluju aplikace které si pro E2 stáhnu. Takže hi-res funguje. Mohu to potvrdit třeba na aplikaci PADict.. Hi-res+ bohužel nevím..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 16:21    Předmět: Citovat

co mam a jaky je rozdil mezi aplikacemi pro klasicky WM5 a smartphone edition samozrejme chapu... Radostný

s tim styletap si jeste pohraju, koukam ze mam 1.0.21 verzi a venku je uz petadvacitka ... tak snad se to umoudri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 16:27    Předmět: Citovat

cHaOOs napsal:
co mam a jaky je rozdil mezi aplikacemi pro klasicky WM5 a smartphone edition samozrejme chapu... Radostný

s tim styletap si jeste pohraju, koukam ze mam 1.0.21 verzi a venku je uz petadvacitka ... tak snad se to umoudri

Fakt Treo 750 nemám. V ruce jsem ho měl jen jednou a to pouze na zkoušku (prostě Treo s Windows pro mě bylo něco nového Radostný ). Ale dle různých reakcí (třeba xda) se chová tak trochu jinak. Podobně jako Samsung i300, nebo Qtek 8500. Ale styletap dělá docela pokroky, takže se to brzy vyřeší.
Jak jsem řekl, zkusím udělat recenzi ve volném čase. Ne nic extra podrobného, spíš něco typu "přechod z Palm OS na WM". Ale zatím si to představuji jako takovou srovnávací recenzi, nebo tak. Prostě nic obřího typu Super Names na palmhelp.cz
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá 25. květen, 2007 14:38    Předmět: Re: Emulátor styletap Citovat

Badel napsal:

Tak to tě beru za slovo. Mrkající


Jako první jsem udělal screenshoty ze styletap a aplikací. Rád bych nějak udělal video, aby byla vidět i skutečná práce a někdo pak neřekl, že se aplikace nemůže spouštět rychleji než na PALM OS.. Ale animacím nerozumím, jediné zařízení které dokáže u mě doma nahrávat video je právě telefon.... T_T
Ale zatím nevím jakým stylem tu recenzi udělat. Nějak mě nic nenapadá. Zatím mám 12 obrázků - jedná se o screenshoty prostředí a screeny aplikací MHD2 a PAdict (jj, moje srdcovka). Pokud je zájem, mohu poslat na nějaký email
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: pá 25. květen, 2007 18:11    Předmět: Citovat

Tak to napiš jako zkušenosti uživatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 02. červen, 2007 21:08    Předmět: Citovat

Byla vydána nová verze 1.1.
Byl vyřešen problem se zvukem, kdy při použítí některých přehrávačů (třeba mOcean) pod tímto emulátorem, smartphone jenom "prskal". Nyní je vše OK (to je sranda si pustit muziku přes Pocket Tunes do WM Vysmátý )
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Saty
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne 20. leden, 2008 23:46    Předmět: Citovat

Mozna je to trochu blba otazka, ale nepobralo by to nahodou i RecorderX z palmu na nahravani hovoru??? Protoze pro WM zatim nic poradneho neexistuje a docela mi to vadi. Propo, nejaky ten clanek bych taky velice rad uvital, protoze sem pred kratkou dobou presel z T650 na T750 a jeste z toho moc nejsem. Jeste se rovnou zeptam, neexistuje nejaky clanek pro zacinajici na WM, kde by bylo vysvetleny pojmy jako landskape, nebo jak to je, rozdil mezi QVGA a VGA, atd. atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: ne 20. leden, 2008 23:59    Předmět: Citovat

Zkus mrknout na tenhle pětidílnej seriál:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: ne 20. leden, 2008 23:59    Předmět: Citovat

1) RecorderX nemám, ale už předem vím že by to nefungovalo, jelikož by Styletap musel být aktivní celou dobu. Což by dost zkrátilo výdrž baterie.
Na nahrávání hovorů existuje aplikace od VITO. Mám to na smartphone Qtek 8500. Jsou sice nutné dva resety aby to začlo fungovat, ale pak to šlape jak má.

2) landscape = portrét. Stručně řečeno, "normální" displej je jako A4 (je na výšku). Pokud se přepne do landscape, je to jako když A4 položíš tou delší stranou na stůl. Výhoda landscape je, že se na tom lépe dívá na filmy. Dá se říct že se to nejvíce podobá stolnímu monitoru.
QVGA a VGA jsou druhy rozlišení. QVGA je 320x240 (případně 240x320) a VGA je výš. Toto platí obecně u všech PDA, tzn je to aplikovatelné i na Palm OS a jiné stroje.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Saty
nováček
nováček


Registrace: 3.1. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 21. leden, 2008 7:23    Předmět: Citovat

Diky za vysvetleni. Vito audio notes ma taky, slapal mi i bez restartu, ale nenahrava volajiciho ze sluchatka, ale pouze mne z mikrofonu, co je mi na prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů