Fórum - Zobrazit téma - Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 13:40    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Odkdy PalmOS při hotsyncu zálohuje? Zálohuje jen ty soubory co si o to žádají. Pro zálohu celé ram při HS je nutné použít aplikace typu SYNCALL. Sprite Backup pro WM umí to samé při AS. Stačí si to nakonfigurovat. Tudíž zde opět žádný rozdíl.


Od jak ziva Mrkající Pokud sam nepozadujes, aby Palm nedelal zalohu do PC, tak je to defaultni nastaveni!!! Nerikam, ze zazalohuje 100% obsahu, ale 95% urcite. Pokud jsem si vsiml, tak WM mi nevytrvoril ani 0% zalohu! Takze je to rozdil pouhych 95%. A asi se shodnem, ze je lepsi mit "jistotu" 95% nez 0%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 14:14    Předmět: Citovat

tím myslíš do složky JMÉNOPROFILU\BACKUP? Tak ani náhodou 95%. Toto udělá při první instalaci, ale při příští už ne (pokud neinstaluješ vyšší verzi). Teda byla by to pro mě novina, protože můj poslední palm byl Tungsten E2 a ani ten to neměl. Jestli se to změnilo od té doby nevím. Řešit jsem to musel utilitkou pro Palm která se jmenovala SyncAll a ta nastavila atribut že se celý obsah ram skutečně zálohoval.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 15:44    Předmět: Citovat

Permon napsal:
A

Dalsi dotaz, kde si ukladaji aplikace data? V takove slozce App data jsem nenasel temer nic, v Docs and sets tejne tak.... Tak kde do prcic najdu data aplikaci?

No, hádal bych, že budou ve složce, do které jste si program nainstaloval, tj. Program Files, případně karta\Program Files\složka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 15:52    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
tím myslíš do složky JMÉNOPROFILU\BACKUP? Tak ani náhodou 95%. Toto udělá při první instalaci, ale při příští už ne (pokud neinstaluješ vyšší verzi). Teda byla by to pro mě novina, protože můj poslední palm byl Tungsten E2 a ani ten to neměl. Jestli se to změnilo od té doby nevím. Řešit jsem to musel utilitkou pro Palm která se jmenovala SyncAll a ta nastavila atribut že se celý obsah ram skutečně zálohoval.


No já myslim, že to kolem těch 90% bude i bez SyncAll
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 20:17    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
tím myslíš do složky JMÉNOPROFILU\BACKUP? Tak ani náhodou 95%. Toto udělá při první instalaci, ale při příští už ne (pokud neinstaluješ vyšší verzi). Teda byla by to pro mě novina, protože můj poslední palm byl Tungsten E2 a ani ten to neměl. Jestli se to změnilo od té doby nevím. Řešit jsem to musel utilitkou pro Palm která se jmenovala SyncAll a ta nastavila atribut že se celý obsah ram skutečně zálohoval.


Podivej, ja pouzival Palm OS leta letouci, tak mi nepovidej, co Palm defaultne zalohuje pres Hotsync a co ne! Dobre napsane aplikace maji priznak zalohovat. Z mych zkusenosti 95% obsahu RAM jsem v PC vzdy mel!!! Automaticky se backup provadi pri kazde synchronizaci, pokud to nezakazes!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 22:42    Předmět: Citovat

pavelbures napsal:
Permon napsal:
A

Dalsi dotaz, kde si ukladaji aplikace data? V takove slozce App data jsem nenasel temer nic, v Docs and sets tejne tak.... Tak kde do prcic najdu data aplikaci?

No, hádal bych, že budou ve složce, do které jste si program nainstaloval, tj. Program Files, případně karta\Program Files\složka


K tomuto zaveru (Prog files) jsem taky pred HR prisel. Ale po HR jsem tedy soubory ulozene pre HR vlozil doprislusne slozky, ale NIC. programy se tvarily, ze je nevidi. Jedine co mne napada, ze se data pri zaloze na kartu kryptovala (moznost nastaveni ve WM) a ted jsou pro program necitelna....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 23:39    Předmět: Citovat

já jsem měl Palm také dost let ;) - http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=22
ohledně toho Hotsyncu pak třeba http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=242585
vtip je v tom že při první instalaci a následném hotsyncu to opravdu zálohuje. Ale pak už ne. Pouze u těch pár aplikací co to mají v atributu. Zálohu pak provede v případě že instaluju jinou verzi. Typicky upgrade. Každopádně, co je ale platné zálohovat soubory, když nezazálohuje pravidelně saved a unsaved preferences? Prostě pokud záloha, tak všeho a hotovo. A nebo mě opravte a řekněte mi co jsem dělal celá ta léta špatně a proč tedy jsou aplikace třetích stran pro zálohování.
Stejně debilně to zálohuje Activesync do své složky (standardně \Microsoft ActiveSync\). Prostě některé programy to dají při instalaci tam, některé ne. Stejně zbytečné a při problému k ničemu.
citace od vývojáře programu SyncAll.
Citace:
Most people think the HotSync will save the whole data contained on the Palm and this is enough to restore it after a power failure or other cause for data loss.

But the normal HotSync only saves the databases (all data/app is is internaly stored in databases) that has the so called "backup-bit" set.

Many 3rd party applications that store data on the palm do not set this bit, so the data isn´t HotSynced (I lost many SMSs and mails this way ...).

SyncAll fixes this problem.
SyncAll sets the backupbit of all databases every time the Palm is switched on (needs <1 second).

This causes the HotSync to save all (!) databases and not only some.

If you use SyncAll you could be sure to get back all the data after a data loss .... so better use it Radostný

A prosím, hlášku o dobře napsané aplikaci už zde nikdo nezmiňujte, opravdu mě to dráždí. Nevím kdo a podle čeho a) pozná dobře napsanou aplikaci, b) kdo určí že je správně napsaná. Nic takového neexistuje a nikdo to není schopen dopředu poznat. A stroje jsou tu od toho aby se používaly a ne jen ladily a pak se člověk kochal jak plynule to chodí.
Je to prostě blbost, takový poslední argument.


Jinak co se ukládání dat od aplikací týče - každá aplikace to dělá jinak. Nějaká to dává do ini souboru přímo ve složce, nějaká třeba do Application Data a nějaká do registru. Některá do \Windows. Dost se toho dá vyčíst z instalačního XML který je v každém CAB souboru. Toto už se asi nezachrání, tak příště opravdu doporučuji zkusit jiný backup. Nejlépe se backup programy testují na zařízení třeba s jednou aplikací, kde případný hard reset nevadí. Další možnost je zkusit namountovat vnitřní paměť pomocí programu WMtorage a zkusit obnovit data pomocí programu co umí na UMS přistupovat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st 07. květen, 2008 0:55    Předmět: Citovat

Novější modely palmů už tenhle problém nemají a mohu říci, že zálohují naprosto perfektně. Samozřejmě, že NVBackup je ještě lepší, ale třeba obnova dat po HR přes HotSync je taky naprosto v pohodě.

No ale tohle je diskuze spíš na forum.palmhelp.cz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st 07. květen, 2008 8:51    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
já jsem měl Palm také dost let ;) - http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=22
ohledně toho Hotsyncu pak třeba http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=242585
vtip je v tom že při první instalaci a následném hotsyncu to opravdu zálohuje. Ale pak už ne. Pouze u těch pár aplikací co to mají v atributu. Zálohu pak provede v případě že instaluju jinou verzi. Typicky upgrade. Každopádně, co je ale platné zálohovat soubory, když nezazálohuje pravidelně saved a unsaved preferences? Prostě pokud záloha, tak všeho a hotovo. A nebo mě opravte a řekněte mi co jsem dělal celá ta léta špatně a proč tedy jsou aplikace třetích stran pro zálohování.
Stejně debilně to zálohuje Activesync do své složky (standardně \Microsoft ActiveSync\). Prostě některé programy to dají při instalaci tam, některé ne. Stejně zbytečné a při problému k ničemu.
citace od vývojáře programu SyncAll.
Citace:
Most people think the HotSync will save the whole data contained on the Palm and this is enough to restore it after a power failure or other cause for data loss.

But the normal HotSync only saves the databases (all data/app is is internaly stored in databases) that has the so called "backup-bit" set.

Many 3rd party applications that store data on the palm do not set this bit, so the data isn´t HotSynced (I lost many SMSs and mails this way ...).

SyncAll fixes this problem.
SyncAll sets the backupbit of all databases every time the Palm is switched on (needs <1 second).

This causes the HotSync to save all (!) databases and not only some.

If you use SyncAll you could be sure to get back all the data after a data loss .... so better use it Radostný

A prosím, hlášku o dobře napsané aplikaci už zde nikdo nezmiňujte, opravdu mě to dráždí. Nevím kdo a podle čeho a) pozná dobře napsanou aplikaci, b) kdo určí že je správně napsaná. Nic takového neexistuje a nikdo to není schopen dopředu poznat. A stroje jsou tu od toho aby se používaly a ne jen ladily a pak se člověk kochal jak plynule to chodí.
Je to prostě blbost, takový poslední argument.


Jinak co se ukládání dat od aplikací týče - každá aplikace to dělá jinak. Nějaká to dává do ini souboru přímo ve složce, nějaká třeba do Application Data a nějaká do registru. Některá do \Windows. Dost se toho dá vyčíst z instalačního XML který je v každém CAB souboru. Toto už se asi nezachrání, tak příště opravdu doporučuji zkusit jiný backup. Nejlépe se backup programy testují na zařízení třeba s jednou aplikací, kde případný hard reset nevadí. Další možnost je zkusit namountovat vnitřní paměť pomocí programu WMtorage a zkusit obnovit data pomocí programu co umí na UMS přistupovat.


Reci, reci, reci. Mel jsem TT2, TT3, TX, Treo650, Treo680 vsechny vzdy provadeli zalohu nejmene na 95%. Po obnove jsem nidky nic nepostradal. Takze tady muzes machat linkama jak chces, moje zkusenost s 5 Palmama je proti Tvym recem neprustrelna.

A co se týká Tve alergie na vyraz "dobre napsané aplikace" , neporadim Ti nic jineho, nez si zajit k lekari at predepise lek na vyraz "dobre napsana aplikace". Nevim jestli o tom vis, ale kazda prace jde udelat dobre anebo spatne. A stejne jako nekdo umyje spatne podlahu, tak nekdo jiny muze spatne napsat aplikaci! Takze ja budu dal tehle spatne praci rikat "spatne napsana aplikace". Ona totiz dobre/poctive napsana aplikace ma podle meho nazoru mj, priznak SYNCHRONIZOVAT. A vsechny seriozni firmy, ktere pisou aplikace pro Palm OS to delaji... jestli to nejaky "garazovy umelec" neumi, tak proste a jednoduse spatne odvedl praci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: st 07. květen, 2008 20:15    Předmět: Citovat

1) dobře napsaná aplikace = aplikace bez chyb = neexistuje
2) dobrá, pokud tedy hotsync zálohoval takto bez problémů, postrádám smysl jakýchkoliv zálohovacích programů. Stejně mizerně to má WM. Má dosavadní praxe (viz link redaktorů wmhelp) s PalmOS stroji prostě říká něco jiného. A těch 95procent rozhodně průstřelných je.
3) nebudem to řešit dál. Prostě používat zálohovací programy a hotovo. Holt to někdo špatně napíše a je to. Na to jak to je napsané se rozhodně "spoléhat" nebudu a ani nemám seznam všech seriózních firem. A nemám čas abych to testoval a hard resetoval to každou chvíli a hrál si s obnovou. Stejně tak jako neřeším jestli je nějaká aplikace kompatibilní s Xperií nebo ne. Prostě nainstaluju a pokud nejde, dám to do buglistu a pošlu ať to vyladí.

Dále poprosím JEN k tématu, OT už budu mazat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů