Fórum - Zobrazit téma - PRO HTC P3300 Artemis a podobné - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

PRO HTC P3300 Artemis a podobné

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PanDeRass
nováček
nováček


Registrace: 17.12. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá 17. prosinec, 2010 12:10    Předmět: PRO HTC P3300 Artemis a podobné Citovat

Dobrý den,

chci se zeptat, zda někdo neumí udělat nějaký jednoduchý a hlavně levný softík pro můj telefon (O2 XDA - HTC Artemis ) a teoreticky pro všechny PDA s otočným voličem dole.

Jednalo by se o nestandartní způsob zápisu znaků do sms, třeba za pochodu nebo při jízdě MHD, nebo všude, kde není vhodné použivat stylus.

Spočívalo by to v tom, že by se rolovalo třeba jedním směrem písmena A-Z, 0-9 a dokola a na druhou stranu třeba smajlíky a zprávy předdefinované (ozvu se, vydržte..., teď se mi to fakt nehodí, a podobné). Bylo by fajn, aby to bylo možné aktivovat třeba nadefinovaným stiskem kombinace HW tlačítek. Rozumíte ? Mám standartně soft klávesnici, pak ale jdu a najednou mi přijde smska, chci na ní odpovědět - takže stisknu dvě tlačítka přepnu se do režimu zápisu kruhovým ovladačem a odepíšu. Ještě jsem chtěl říct, že zadání písmene by proběhlo třeba po vteřině netočení. Nevím jestli je kolečko schopné měřit i rychlost, pokud ano, pak rychlé točení zpět by odmazávalo znaky a rychlé dopředu, by vytvářelo mezery.

Zkoušel jsem to v Sunnysoftu, řekli, že je to zajímavej nápad, ale vzhledem k tomu, že ty telefony jsou již dost staré, že se to nevyplatí vyvíjet. Tak co tady - uspěju - sám programovat neumím a kvůli jedný utilitce se to nechci učit Vysmátý ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: so 18. prosinec, 2010 21:08    Předmět: Citovat

No myslím, že nakonec ti každý odpoví stejně jako Sunnysoft. Rozpačitý
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PanDeRass
nováček
nováček


Registrace: 17.12. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 30. prosinec, 2010 5:57    Předmět: No jako abyste rozuměli Citovat

zajímá mne ne, že mi tak stejně každý odpoví - zajímá mne, kdo by to za kolik naprogramoval ? Zajímá mne odpověď někoho, kdo už to někdy dělal a ne odpověď takových těch rejpavých individuí, kteří touží po tom vyjádřit se k příspěvku, ačkoli jejich odpověď není vůbec přínosem...

Ergo - kolik by stál vývoj mnou popsané aplikace? Radostný Domnívám se, že telefonů na bázi Artemisu je na světě ještě dost a ani já nehodlám přecházet k jiné značce či jinému telefonu dokud bude fungovat HW. Původně jsem měnil telefony směrem k lepším cca každý rok až dva, ale teď jak už druhým rokem mám O2 XDA s těmi aplikacemi a tak nastavený jak já potřebuji už prostě nechci jinej telefon. Švára má HD2, ale mě O2 XDA naprostzo vyhovuje a neměnil bych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: čt 30. prosinec, 2010 21:37    Předmět: Citovat

Nejsi trochu drzej? Odpovídám ti tak, jak to je, v tom je hodnota toho příspěvku. Jestli je pro tebe individuum každej, kdo ti neodpoví podle tvých představ, můžu nadělit ban, co ty na to, chytráku?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PanDeRass
nováček
nováček


Registrace: 17.12. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá 31. prosinec, 2010 9:59    Předmět: Citovat

hele hádat se nechci, ale já se na něco ptal a ty mi odpovíš prostě jen z důvodu že máš tu potřebu něco napsat, ale je to uplně mimo mísu a prakticky i zbytečný, protože to neodpovídá na muj dotaz a za to dostanu Ban ? Když ti napíšu, žes to psát nemusel ? To nemyslíš vážně, že ne ? Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: pá 31. prosinec, 2010 11:33    Předmět: Re: No jako abyste rozuměli Citovat

PanDeRass napsal:
odpověď takových těch rejpavých individuí...


Asi je jasné, v čem jsi překročil rámec slušnosti. Co se týče mé odpovědi, tak na ní trvám. Nikdo se ti s tim programovat nebude, protože se to opravdu nevyplatí. Vím, o čem mluvím, v oboru se pohybuji už mnoho let. Takže moje odpověď je relevantní, jen prostě není taková, jakou bys chtěl slyšet. A nebo to řeknu jinak -píšeš, že to chceš naprogramovat levně, ale přitom chceš vytvořit komerčně potenciálně zajímavou aplikaci (pokud by se ovšem nejednalo o zastaralou platformu) na základní úrovni API, takže je to nesmysl. Jestli chceš, tak my ti to naprogramujeme, ale méně než 50000,- Kč to stát určitě nebude. Ale rozepisovat se tu o tom jsem nechtěl, protože bys zase napsal, že jsem nějakej magor, když chci tolik peněz. Tak nevím, co bys chtěl slyšet. Že ti to někdo udělá za pár korun? To je prostě blbost, nikdo to dělat nebude. Ovšem to je podle tebe rejpavá odpověď individua... Pochybující
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PanDeRass
nováček
nováček


Registrace: 17.12. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá 31. prosinec, 2010 11:50    Předmět: Citovat

samozřejmě, že si myslim, že 50000 je hloupost, respektive neni - zřejmě jste to pochopili tak, že já bych chtěl naprogramovat aplikaci a koupit i práva - ne. Jen naprogramovat - nápad rád přenechám tvůrci programu zdarma. Já si klidně i koupim registrační klíč k budoucí aplikaci nebo něco takovýho. Rozumim, že jde o relativně zajímavej nápad, ale nechci s ním obchodovat. Takovej já opravdu nejsem - abych si za pár stovek něco nechal naprogramovat a pak to prodával po internetu ? Ne fakt ne.

Zeptal jsem se a rozumné odpovědi jsem se nedočkal - místo toho se tu do mne někdo začal bezdúvodně obouvat.

Nejsem si vědom, že bych mu nebo jeho egu nějak ublížil a rovněž si za tím stojím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: pá 31. prosinec, 2010 12:28    Předmět: Citovat

Ale no tak nedělej fóry. Tebe se nedotkne, když ti řeknu, že jsi rejpavý individuum? Mlátíme tu prázdnou slámu. Tvuj návrh, že to někdo naprogramuje a bude dál prodávat, je samozřejmě dost nereálnej. Znovu opakuji, že pro starou platformu se to už prostě nevyplatí. Ostatně to ti řekli už v Sunnysoftu a měli pravdu, tak nevím, na jakou odpověď čekáš. Můžeš si trvat na čem chceš, ale požaduješ nesmysl, já jsme ti to napsal už jako druhý, ale podle tebe je to rejpavá odpověď. Tak nevím.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 24. leden, 2011 12:42    Předmět: Citovat

je to záležitost základní ekonomické rozvahy:
- jaké budou náklady na vývoj? Odpověď: 50 tisíc je celkem optimistické číslo.
- jaký počet licencí zadavatel odebere? Odpověď: JEDNU.
- jaký je předpokládaný počet prodaných licencí? Odpověď: neodhadnutelné. Zájem projevil jediný uživatel, platforma je výběhová, je to hardwarově specifické pro pár konkrétních modelů.
- lze počítat s prodejem víc než několika licencí (alespoň několik desítek)?: Odpověď: realisticky s několika jednotlivými, prodej několika desítek licencí je velmi spekulativní předpoklad, nejspíš extrémně optimistický.
- poměr náklady / počet předpokládaných prodejů? Odpověď: 50 tisíc / několik = několik tisíc na licenci.

Dáš za to řekněme 15 tisíc?
Proč se ptám, samozřejmě že ne. Takže se ti na to každý, kdo má mozek v hlavě, vyignoruje. Nemá smysl investovat desítky až stovky hodin do něčeho, co se nezaplatí.
Jestli ti to nestačí takhle, už fakt nechápu jak bys to chtěl vysvětlit. Než trollovat, uděláš líp když investuješ do svojí kvalifikace a během pár měsíců studia si to naprogramuješ sám. Ale troufnu si tvrdit, že ti bude stačit 7 vteřin k rozhodnutí že to za to nestojí. Tak co bys chtěl po ostatních?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 24. leden, 2011 12:46    Předmět: Citovat

BTW bys měl jednodušší si to mimo API naprogramovat sám, bez využití kolečka - jen šoupáním palce po okraji displeje. To by mohlo být proveditelné během pár hodin; otázka je, jestli ti to nebude kolidovat s nějakým patentem nebo registrovaným užitným vzorem. Pokud seženeš někoho, kdo nebude mít svojí práce dost, mohlo by se to za pár tisíc zvládnout, a pokud nebudeš požadovat integraci do systému a spokojíš se se samostatnou aplikací na dejme tomu napsání SMSky a vyhledání kontaktu, někdo ochotný se určitě najde. A pokud mu necháš práva a budeš počítat s tím, že pro každý další telefon si za pár desítek až stovek koupíš novou licenci, mohlo by to být reálné.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů