Fórum - Zobrazit téma - Zamrzání WM6 HTC Kaiser - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zamrzání WM6 HTC Kaiser

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jstadler
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 10. červenec, 2008 8:23    Předmět: Zamrzání WM6 HTC Kaiser Citovat

Dobrý den, občas se mi stane, že mi začne SW zamrzat. Když se vypne obrazovka, nejde už obnovit a pomáhá jenom reset. Pak to ale setrvává ve stavu, že se systém sice nastartuje, ale nejde vypnout a vůbec se chová všelijak a zase nejde obnovit ze spánku. Pomáhá jenom několikerý hard reset. Vím, že existuje servis, ale chci se napřed zeptat, jestli to není nějaký softwarový problém, který by se dal snadno odstranit.
Předem díky,

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá 11. červenec, 2008 10:39    Předmět: Citovat

nemas nahodou cracknuty navigacny software? mne to iste robil iGO, ked som to dal prec, problem zmizol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jstadler
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 11. červenec, 2008 11:30    Předmět: Citovat

Ne, navigaci mám za "těžký prachy" od TT. Díky za pokus.

JS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 11. červenec, 2008 14:16    Předmět: Re: Zamrzání WM6 HTC Kaiser Citovat

jstadler napsal:
Dobrý den, občas se mi stane, že mi začne SW zamrzat. Když se vypne obrazovka, nejde už obnovit a pomáhá jenom reset. Pak to ale setrvává ve stavu, že se systém sice nastartuje, ale nejde vypnout a vůbec se chová všelijak a zase nejde obnovit ze spánku. Pomáhá jenom několikerý hard reset. Vím, že existuje servis, ale chci se napřed zeptat, jestli to není nějaký softwarový problém, který by se dal snadno odstranit.
Předem díky,

M.
Úhlavní problém je nejspíš na straně nějaké libovolné aplikace(těžko dohledat které), protože dle vyjádření chápu, že to po koupi v továrním nastavení nedělalo. V tomhle případě bych zkusil přehrát ROM na nějakou novější, více kompatibilní, až pak bych se uchyloval na servisní místa.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jstadler
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 11. červenec, 2008 15:36    Předmět: Citovat

Zdravím do Varů a děkuji za odpověď. S tou ROMkou mě to taky pak docvaklo, zkusil jsem pohledat a momentálně jsem zatím nainstaloval SW HardSPL, který by prý mohl pomoci sám o sobě, jinak i umožňuje změnu ROM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: so 12. červenec, 2008 2:47    Předmět: Citovat

jstadler napsal:
Zdravím do Varů a děkuji za odpověď. S tou ROMkou mě to taky pak docvaklo, zkusil jsem pohledat a momentálně jsem zatím nainstaloval SW HardSPL, který by prý mohl pomoci sám o sobě, jinak i umožňuje změnu ROM.


PPC je v tomhle směru obdoba PC, založena na OS a tedy prostě občas potřebuje "format c:/". Každý rozumný uživatel jednou za čas formátuje stroj, potažmo přehraje novější ROM. Doporučuji pokračovat, ona se ta "chyba" buď analyticky nalezne a nebo přepíše(zapomene) novou verzí Radostný.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jstadler
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so 12. červenec, 2008 11:18    Předmět: Nová ROM Citovat

Vyzkoušel jsem nainstalovat novou ROM NoThrills_WM61_WWE_V3 a uvidím. Bohužel, je to závada, která se vyskytuje jen někdy a zatím se mi nepovedlo vysledovat spouštěcí mechanismus. Mám Kaisera zatím cca 1 měsíc a stalo se to cca 3 x a musel jsem dělat hard reset.
Každopádně ještě jednou děkuji za radu.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 12. červenec, 2008 21:24    Předmět: Citovat

EiFeL96 napsal:
Každý rozumný uživatel jednou za čas formátuje stroj, potažmo přehraje novější ROM

Nikoliv. Takto postupuje nerozumný uživatel a nebo někdo kdo se nedivá do budoucnosti na uspořený čas a chce ho uspořit hned. Formátem se vyřeší problém, ale ne jeho příčina. S oblibou to přirovnávám k jednomu dílu Simpsonů - jede Homer v autě a začne mu svítit červeně žárrovka u airbagu. Zastaví a žárovku vymění - samozřejmě vadný kus a ta nesvítí.
Formátem, potažmo hard resetem se odstraní problém. Ale pokud nevím jaká aplikace to způsobila, tento problém se může vyskytnout i v budoucnosti (za předpokladu že problém způsobila aplikace/kombinace aplikací a nevím která). Pak to bude další promrhaný čas.

Doporučil bych tedy servis, pokud bude problém přetrvávat i při čistém zařízení.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: ne 13. červenec, 2008 0:01    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
EiFeL96 napsal:
Každý rozumný uživatel jednou za čas formátuje stroj, potažmo přehraje novější ROM

Nikoliv. Takto postupuje nerozumný uživatel a nebo někdo kdo se nedivá do budoucnosti na uspořený čas a chce ho uspořit hned. Formátem se vyřeší problém, ale ne jeho příčina. S oblibou to přirovnávám k jednomu dílu Simpsonů - jede Homer v autě a začne mu svítit červeně žárrovka u airbagu. Zastaví a žárovku vymění - samozřejmě vadný kus a ta nesvítí.
Formátem, potažmo hard resetem se odstraní problém. Ale pokud nevím jaká aplikace to způsobila, tento problém se může vyskytnout i v budoucnosti (za předpokladu že problém způsobila aplikace/kombinace aplikací a nevím která). Pak to bude další promrhaný čas.

Doporučil bych tedy servis, pokud bude problém přetrvávat i při čistém zařízení.


Servis ti vyloženě ušetří čas Radostný)). Pokud nejsi lama user a máš svou ROM, nejlépe vlastní, včetně extROM, tak ti to zabere 10minut a samosebou, že následně přijdeš na to, která aplikace to způsobuje, protože si při dalších instalacích dáš pozor.

To co povídáš je s prominutím kravina. Pracoval jsem dlouhou dobu v servisu a vcelku si troufám říct, že vím, o čem je řeč. Žádná elektronika na bázi SW a přístupu do světa nemůže fungovat nekonečně bez hlubšího zásahu uživatele. Auto potřebuje benzín, jednou za čas olej, to samé je u elektroniky, která má OS a není jen na bázi FW.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: ne 13. červenec, 2008 6:45    Předmět: Citovat

EiFeL96 napsal:

Servis ti vyloženě ušetří čas Radostný)). Pokud nejsi lama user a máš svou ROM, nejlépe vlastní, včetně extROM, tak ti to zabere 10minut a samosebou, že následně přijdeš na to, která aplikace to způsobuje, protože si při dalších instalacích dáš pozor.

To co povídáš je s prominutím kravina. Pracoval jsem dlouhou dobu v servisu a vcelku si troufám říct, že vím, o čem je řeč. Žádná elektronika na bázi SW a přístupu do světa nemůže fungovat nekonečně bez hlubšího zásahu uživatele. Auto potřebuje benzín, jednou za čas olej, to samé je u elektroniky, která má OS a není jen na bázi FW.

Pokud mám zařízení v záruce, nevím proč bych se v tom měl vrtat (a ještě se bát o záruku s vlastní ROM). Lama user snad nejsem.

A že to je kravina? Máš 10 aplikací v zařízení. Jedna z nich ti dělá neplechu ale nevíš která (a vůbec nevíš zda to je způsobeno aplikací). Uděláš hard reset a nainstaluješ znova těch 10 aplikací. Znova problém a tak znova hard reset. Při druhém ti to dojde a začneš pátrat, jaká aplikace to způsobuje. Přijdeš na ní a třetí reset.

Se servisem mám také svou zkušenost. Sice ne nijak extra dlouhou, ale je tam Radostný Samozřejmě že OS s možností instalace aplikací potřebuje údržbu, ale to pouze v případě že se tam něco neustále instaluje. Pokud se nainstaluje a nechá jen běžet, je to OK. Což je i má vlastní zkušenost na PC, kde mi již 4 rok běží XP. Na HTC přes rok, běželo by to i déle kdybych nebyl líný si najít program na mazání duplicit Pochybující
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: ne 13. červenec, 2008 12:36    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
EiFeL96 napsal:

Servis ti vyloženě ušetří čas Radostný)). Pokud nejsi lama user a máš svou ROM, nejlépe vlastní, včetně extROM, tak ti to zabere 10minut a samosebou, že následně přijdeš na to, která aplikace to způsobuje, protože si při dalších instalacích dáš pozor.

To co povídáš je s prominutím kravina. Pracoval jsem dlouhou dobu v servisu a vcelku si troufám říct, že vím, o čem je řeč. Žádná elektronika na bázi SW a přístupu do světa nemůže fungovat nekonečně bez hlubšího zásahu uživatele. Auto potřebuje benzín, jednou za čas olej, to samé je u elektroniky, která má OS a není jen na bázi FW.

Pokud mám zařízení v záruce, nevím proč bych se v tom měl vrtat (a ještě se bát o záruku s vlastní ROM). Lama user snad nejsem.

A že to je kravina? Máš 10 aplikací v zařízení. Jedna z nich ti dělá neplechu ale nevíš která (a vůbec nevíš zda to je způsobeno aplikací). Uděláš hard reset a nainstaluješ znova těch 10 aplikací. Znova problém a tak znova hard reset. Při druhém ti to dojde a začneš pátrat, jaká aplikace to způsobuje. Přijdeš na ní a třetí reset.

Se servisem mám také svou zkušenost. Sice ne nijak extra dlouhou, ale je tam Radostný Samozřejmě že OS s možností instalace aplikací potřebuje údržbu, ale to pouze v případě že se tam něco neustále instaluje. Pokud se nainstaluje a nechá jen běžet, je to OK. Což je i má vlastní zkušenost na PC, kde mi již 4 rok běží XP. Na HTC přes rok, běželo by to i déle kdybych nebyl líný si najít program na mazání duplicit Pochybující


jak vidíš, tohle je nekonečné tema. Každý máme kus své pravdy. Jsou samo sebou oficiální ROM a přehráním u většiny zařízení záruku neztrácíš.

Je nad mé síly to dál rozebírat. Já mám PPC na testování aplikací, čili od toho se odvíjí, že prostě resety a přehrání dělám častěji. Ale ono, registry se nezaplňují jen instalací nových aplikací, čili pokud člověk nějakým systémem pracuje a nemá "něco" co udržuje pořádek, stejně narazí.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jstadler
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne 13. červenec, 2008 16:35    Předmět: Nové ROM Citovat

Vidím, že můj dotaz/problém tu vyvolal zajímavou diskusi. Já se považuji za středně zkušeného uživatele PC a mám nějaké zkušenosti s IPAQ a teď cca měsíc s *cenzura*. Přiznám se, že pokud mi bude vše fungovat k mé spokojenosti, nebudu zkoušet nové ROM a zbytečně dělat hard reset. Prioritou je pro mě uspokojivé fungování toho, co používám a nezkouším neustále něco jiného. Neberte to, prosím, ode mě špatně, ale je mi skoro 40, mám rodinu, práci, obojí mi zabírá spoustu času ( k mé spokojenosti), takže počítač je pro mě pouze prostředkem komunikace a práce, občas zábavy, ale nezkoumám, co je kde nového a co to přináší skvělého či blbého. Když mám problém, s povděkem hledám na fórech jako je toto a jsem rád, že jsou lidé, které toto "průzkumnictví" baví a pomohou a poradí. Takže ještě jednou díky Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: st 23. červenec, 2008 9:51    Předmět: Citovat

Fígl je, že oba máte pravdu a záleží na uživateli, který přístup mu vyhovuje víc. Taky se klidně může stát, že ví která aplikace to dělá, ale nutně ji potřebuje a nemá za ni náhradu. Takže holt překousne že jednou za kvartál přemaže mašinu, protože se problém projevuje např. až od nějakého objemu dat.
Paušálně bych to nerozsuzoval. Využívám oba přístupy, podle toho kolik mám zrovna času a jak moc mě ten problém pálí.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů