Fórum - Zobrazit téma - Wisbar a problém (nejen) s today obrazovkou - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Wisbar a problém (nejen) s today obrazovkou

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klababa
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 15:31    Předmět: Wisbar a problém (nejen) s today obrazovkou Citovat

Ahoj! Zkoušel jsem podle mého super nástroj Wisbar, ale dělal mi problémy. Chci mu dát ještě šanci a nějak to vyřešit.

1) Dost často mi zmizeli veškeré údaje z today obrazovky, občas nereagovala tlačítka i obrazovka...

2) mám Mobilnauta lokalizaci, funguje dobře, ale na today obrazovce se mi s Wisbarem (a ani teď po odinstalaci) neobjevuje v dolní liště jeho ikonka, takže nepoznám kdy si omylem zapnu tlačítko Option a pak to špatně funguje (vytáčení čísel, pohyb v menu atd....)

3) Když jsem měl nainstalovanej Wisbar, tak jsem si chtěl obrazu svému změnit i start menu, ale bohužel mi zmizela položka settings (s wisbarem to nevadilo, ten měl vlastní odkazy, ale teď bez něj se třeba nemám jak dostat do "Remove programs", Buttons" apod.)

nevím, jestli je to všechno (další drobnosti mě trápí dál-například v Bejeweled mi dost často problikne today obrazovka a hra se pausne) způsobeno wisbarem, nebo je chyba v palmu - Treo mám 14 dní, je to repas, tak nevím... Poraďte nováčkovi, prosím Smutný

Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
klababa
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 16:28    Předmět: Citovat

ad 3) teď sem našel, že by pomohl hard reset... když ho ale udělám, o co všechno přijdu, když sem synchronizoval s desktopem? Všechna nastavení budou defaultní? Kontakty, fotky a programy budou v čudu? Hlavně mi jde o to, nepřijít o kontakty, kalendář, úkoly... Kam se na desktopu ukládají synchronizované soubory? Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po 14. červenec, 2008 22:51    Předmět: Citovat

Pokud kontakty, kalendář, úkoly a poznámky synchronizujete s Outlookem, po hardresetu je během několika minut máte zase zpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: st 16. červenec, 2008 8:43    Předmět: Citovat

klababa napsal:
ad 3) teď sem našel, že by pomohl hard reset... když ho ale udělám, o co všechno přijdu, když sem synchronizoval s desktopem? Všechna nastavení budou defaultní? Kontakty, fotky a programy budou v čudu? Hlavně mi jde o to, nepřijít o kontakty, kalendář, úkoly... Kam se na desktopu ukládají synchronizované soubory? Díky!


Pokud synchronizaci provádíte s MS Outlook, tak se data ukládají lokálně v aplikaci, potažmo v jejích datových souborech, čili je možné je zálohovat. Nejlepší řešení je dle mého ale pomocí aplikace PIM backup(V download sekci), ta vám vrátí co si zamanete dle potřeby přímo v zařízení.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: st 16. červenec, 2008 8:48    Předmět: Re: Wisbar a problém (nejen) s today obrazovkou Citovat

klababa napsal:
Ahoj! Zkoušel jsem podle mého super nástroj Wisbar, ale dělal mi problémy. Chci mu dát ještě šanci a nějak to vyřešit.

1) Dost často mi zmizeli veškeré údaje z today obrazovky, občas nereagovala tlačítka i obrazovka...

2) mám Mobilnauta lokalizaci, funguje dobře, ale na today obrazovce se mi s Wisbarem (a ani teď po odinstalaci) neobjevuje v dolní liště jeho ikonka, takže nepoznám kdy si omylem zapnu tlačítko Option a pak to špatně funguje (vytáčení čísel, pohyb v menu atd....)

3) Když jsem měl nainstalovanej Wisbar, tak jsem si chtěl obrazu svému změnit i start menu, ale bohužel mi zmizela položka settings (s wisbarem to nevadilo, ten měl vlastní odkazy, ale teď bez něj se třeba nemám jak dostat do "Remove programs", Buttons" apod.)

nevím, jestli je to všechno (další drobnosti mě trápí dál-například v Bejeweled mi dost často problikne today obrazovka a hra se pausne) způsobeno wisbarem, nebo je chyba v palmu - Treo mám 14 dní, je to repas, tak nevím... Poraďte nováčkovi, prosím Smutný

Díky!


Ad 1) Wisbar je docela složitá aplikace, neuvádíte jaké treo máte, ovšem vidím jako primární problém s rozlišením obrazovky, potažmo poměrem stran. Co jsem měl zkušenost pozorovat, Treo má problém s kompatibilitou v HW úrovni a to v displeji, čili tlačítka třeba nemizí, jen se zobrazují ve "virtuální" rovině displeje. Na mém F-S n560 při VGA rozlišení funguje Wisbar jedna báseň(WM6).

Ad 2) Přesně nechápu problém, kdyby to šlo rozvést .. : )

Ad 3) Položka Settings stejně jako všechny ostatní ve start nabídce jsou jen zástupci, obdobně jako je tomu na PC verzi, čili samotné programy, které ona nastavení řídí k dispozici jsou (\Windows). Nejlepší je v takovém případě si celou start nabídku zálohovat(\Windows\Start menu) a vyřešíte tím problémy. Dále ji stačí v případě problému jen přes Active Sync a "Prozkoumat" nahrát na původní umístění. Občas se takový problém vyskytuje při zásahu do kontextové nabídky.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
klababa
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st 16. červenec, 2008 13:20    Předmět: Citovat

díky za rady!

ad1) vyřešil jsem rozhodnutím wisbar nepoužívat... škoda... mám treo 750. Provedl jsem hardreset a v pohodě.

ad2) teď po hardresetu vidím, že se na spodní liště stejně ikona Mobilnautu nezobrazuje. Problém je ten, že si občas na HW klavesnici zmáčknu tlačítko Option (samozřejmě omylem), což se v aplikacích, kde se ikona klavesnice na spodní liště (mezi soft keys) vyskytuje, signalizuje puntíkem resp. podtrženým puntíkem ( a šipkou - shift respektive podtrženou šipkou). Ale tím že na today obrazovce puntík vidět není, fungují klávesy jinak (popř. vůbec - 5w button), protože mají s option jinou funkci. Stačilo by tedy kdyby se ikona klávesnice zobrazovala i v today obrazovce, ale to asi musím na autora. Radostný

ad3) vyřešeno hardresetem. Jen by mě zajímalo, kde jsou zdrojové aplikace, když to jsou v menu linky? A proč nejdou nastavení spustit jinak než přes start menu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů