Fórum - Zobrazit téma - Procesory - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Procesory

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Ostatní značky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Noraxus
plavčík
plavčík


Registrace: 21.8. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: čt 23. srpen, 2007 2:40    Předmět: Procesory Citovat

Zdarec Kuci Radostný

Hele sem se tak zamyslel a vrtá mi hlavou kterej procik je lepsi?

Ten od Intelu a nebo ten od Samsungu?

Což? Radostný

Nox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. srpen, 2007 8:50    Předmět: Citovat

Né, že bych byl objektivním kritikem parametrů procesorů pro zařízení s Windows Mobile, ale pokud nahlédme na trh komplexně, určitě dospějeme k názoru, že právě Intel je společnost, která z procesory začínala, čili jsem zastáncem názoru, že na jeho straně bude výhoda. Samsung už jako koncern osobně nemusím, ale jistě má svě pro ... každopádně pro mě je Intel jasná volba Radostný
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 13:16    Předmět: Citovat

Mno, co se mobilních ARM procesorů týče, situace je trochu složitá. Tak za prvé, Intel už je nedělá - svou divizi prodal Marvellu. Ten přebral výrobu i vývoj. Současnou š*cenzura* tak sice jsou procesory PXA3xx - Marvell Monahans. Jenže, tyhle procesory si zatím jaksi nenašly cestu do komerčních produktů, alespoň já nevím o žádném komunikátoru či smartphonu, který by procesor řady Monahans měl. Je pravda, že konkurence přímou odpověď na Monahans zatím nemá.

Jenže. Pokud budeme porovnávat procesory srovnatelných řad a taktů, dojdeme k jednoduchému závěru. Procesory Samsung o stejném taktu jako Intel jsou prostě výkonnější. Dokonce se říká, že 400 MHz Samsung je výkonější než 520 MHz xScale PXA27x. Moje osobní zkušenost říká, že Samsung na tom opravdu je o něco lépe.

Další jsou na řadě procesory Texas Instruments. TI se nežene za vysokými takty a brutálním výkonem za každou cenu. Jejich procesory jsou však spolehlivé a dobře odladěné. Osobně považuji procesor TI OMAP2420 za jeden z nejlepších mobilních procesorů dneška. A to je taktovaný na "pouhých" 330 MHz. Tento procesor najdete v mnoha symbianových Nokiích, ale například i v nedávno recenzované Motorole Q9. Na ní jsou WM6 tak svižná, jako jsem neviděl nikde jinde.

Pokud třeba porovnáme procesory v 300MHz třídě tak 312MHz Intel xScale je na tom podle mého nejhůře. Na druhém místě je 300 MHz Samsung a zcela jasně vede právě TI OMAP242.

Trochu na rozpacích jsem z procesorů Qualcomm, které se začínají objevovat v nových HTC. Zatím jde o 400 MHz typ. Nevím co si o nic mám myslet, protože zatím se mi do rukou dostala pouze prototypová zařízení a u nich není výkon procesoru to, co by mělo hlavní vliv na rychlost zařízení. Spíše jde o odladění samotného systému a jeho implementace. Takže si budeme muset počkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
nováček
nováček


Registrace: 25.5. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysocina

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 14:49    Předmět: Odpoved Citovat

nexus6: podle ceho to porovnavas, kdyz neexistuji stejne pda s rozdilnymi cpu?

No ja toho moc v ruce nemel, ale narky uzivatelu 200Mhz Omapu od Texas Instruments ctu porad, takze tomu bych se vyvaroval. Ale mel jsem Qtek 9000 s INtel PXA 520 Mhz a neprislo mi to nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 15:15    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
nexus6: podle ceho to porovnavas, kdyz neexistuji stejne pda s rozdilnymi cpu?

No ja toho moc v ruce nemel, ale narky uzivatelu 200Mhz Omapu od Texas Instruments ctu porad, takze tomu bych se vyvaroval. Ale mel jsem Qtek 9000 s INtel PXA 520 Mhz a neprislo mi to nic moc.

Já mám třeba Qtek 9100 a s drobným přetaktem si nemůžu stěžovat, ač to hodně uživatelů rádo dává najevo Radostný 195MHz v základu je nic moc ... ale 232 už stačí Radostný
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 15:15    Předmět: Citovat

Srovnávám podle osobní zkušenosti. Ano, 200 MHz TI OMAP je prostě na WM a i vlastně cokoli jiného prostě málo. To není ovšem problém toho procesoru, to je problém výrobců, kteří ho neustále někam cpou. Jak je vidět, tak 330 MHz TI OMAP je bezproblémový.

Rukama mi toho prošlo opravdu hodně, jenom teď mi tu na stole leží 4 WM zařízení, 1 Symbian a moje Treo 680. Když to vezmu postupně - Treo 750 - 300 MHz Samsung, WM5 - pohoda, šlape pěkně, Treo 750 patří rozhodně k těm nejrychlejším WM5 zařízením. Motorola Q9 - 330 MHz TI OMAP, WM6 - asi nejrychlejší WM přístroj, jaký jsem kdy viděl. Symbol MC35 - 416 MHz Intel PXA270, WM5 - nic moc... Spíš nic, než moc, co se rychlosti týče. HTC Kaiser - 400 MHz Qualcomm - zatím nemohu hodnotit, prototyp příliš rychlosti nepobral (i když je to subjektivně lepší, než u toho Symbolu) - očekávám podstatně lepší chování, protože WM6 prostě chodí lépe. Mno, pak je tu to Treo 680 s 312 MHz PXA procesorem - rychlé, opravdu, ale tady za to může Palm OS. Nokia 6110 Navigator - 369 MHz ARM-11 Freescale procesor - nejrychlejší Symbian co jsem kdy viděl a asi vůbec nejrychlejší z těchto hraček, co tu teď mám.

Všeobecně musím říci, že si nepamatuji přístroj s Intel procesorem (tedy krom Trea), který by mě příjemně překvapil svou rychlostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cze
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 18:29    Předmět: Citovat

Drobná zkušenost - měl jsem v ruce 2 zatím zařízení
Treo 750 - Samsung 300 MHz
Benq-Siemens P51 - Intel xScale 416 MHz

No a musím říct, že Treo je proti tomu Siemensu naprostý blesk. U chudáka benq se někdy dost načekám. A že dost znamená že opravdu dost. Někdy až několik sekund, než zareaguje. Neodvažuju si říct, že je to čistě procesorem, ale možná na tom něco bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Ostatní značky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů