Fórum - Zobrazit téma - wm6 - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

wm6

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po 20. srpen, 2007 7:24    Předmět: wm6 Citovat

ma niekto informaciu, ci palm vyda v blizkej dobe oficialny update systemu na WM6 pre T750?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po 20. srpen, 2007 10:41    Předmět: Citovat

Měl by Radostný Otázkou je, jak dlouho mu to bude trvat. Pro zákazníky v Austrálii je již update k dispozici, tak se snad brzy dočkáme i u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moizo
nováček
nováček


Registrace: 18.7. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 23. srpen, 2007 7:29    Předmět: WM6 treo 750 Citovat

Zdarvím...romku pro treo 750V si můžete stáhnout na xda. Jinak běží to dobře, je to zvyžnější až na to že ubere trošku paměti. Jinak v pohodě....romku uvolnil myslím že i vodafone přímo pro své účely, jinač mám romku spatlanou americkým operátorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Enspigl1
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 13:55    Předmět: Citovat

Ahoj, přijdu o všechna data v případě, že provedu upgrade na WM6? Nebo stačí udělat backup a pak už pod WM6 vše navalit zpátky. Než jsem Treo rozchodil k obrazu svému, stálo mně to spoustu nervů Radostný a nerad bych zase začínal od začátku. Díky za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 14:14    Předmět: Citovat

Enspigl1 napsal:
Ahoj, přijdu o všechna data v případě, že provedu upgrade na WM6? Nebo stačí udělat backup a pak už pod WM6 vše navalit zpátky. Než jsem Treo rozchodil k obrazu svému, stálo mně to spoustu nervů Radostný a nerad bych zase začínal od začátku. Díky za info


riesim podobnu dilemu. o kontakty, kalendar a maily sa nebojim, to si synchronizujem s exchange serverom, ale aplikacie tretich stran podla mna nepojdu.a hlavne, mam strach o rozne nastavenia, napr. pripojenie k netu a mms, ktore dali neludske usilie (aspon pre Orange SK)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 15:13    Předmět: Citovat

Enspigl1 napsal:
Ahoj, přijdu o všechna data v případě, že provedu upgrade na WM6? Nebo stačí udělat backup a pak už pod WM6 vše navalit zpátky. Než jsem Treo rozchodil k obrazu svému, stálo mně to spoustu nervů Radostný a nerad bych zase začínal od začátku. Díky za info

Samozřejmě upgrade přepíše celou ROM, čili přijdeš kompletně o vše .... bohužel.... nějaký backup pomůže, ale nevyřeší veškerá nastavení, například zmíněného internetu a mms ...
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 15:23    Předmět: Citovat

Pokud se nemýlím, tak WM6 už bývají v některých případech poměrně inteligentní a dovedou si nastavení těchto základních služeb zjistit samy ze sítě operátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 16:18    Předmět: Citovat

nexus6 napsal:
Pokud se nemýlím, tak WM6 už bývají v některých případech poměrně inteligentní a dovedou si nastavení těchto základních služeb zjistit samy ze sítě operátora.

Úplně samy zase ne : ))) pro české operátory je to trošku problém .. takže to většinou stejnak nefunguje a je to třeba zvládnout růčo .. alespoň u mně, jako zákazníka O2 ... u T-Mobile to snad běží v pohodě ...
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 16:38    Předmět: Citovat

Tak jsem to teď zkusil - Kaiser to nedá, Q9 ano... Teď nevím, jestli je to tak, že WM6 Standard (tzn smartphony) si nastavení zjistit umí (alespoň data, MMS mě nezajímají) a WM6 Professional (komunikátory) to neumí... Bylo by to divné a bohužel si teď nevybavuji, jak to přesně bylo u jiných zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 17:14    Předmět: Citovat

Podle mého záleží na dané verzi ROM ... odkud ji kdo vydal.. aby mohla mít nějak blíže integrované to nastavení .... čínská rom si myslím moc věcí u nás nezkousne... mluvím ze zkušenosti kustomizačních cabu které se dříve používaly .. a právě daná ROM ovládala jen určité operátory ...
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Enspigl1
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 22:40    Předmět: Citovat

Poraďte mi prosím, kde můžu stáhnout ROMku WM5 pro případ, že se budu chtít po upgradu na WM6 vrátit k WM5.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: pá 24. srpen, 2007 23:15    Předmět: Citovat

na XDA se jistě něco najde.. o oficiálních nevím : )) snad Nexus, že by?
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: út 28. srpen, 2007 20:41    Předmět: Citovat

EiFeL96:
Na jednom ze serverů kam chodím docela pravidelně (ce4you a smartmania) si někdo stěžoval, že mu stahování nastavení ze sítě operátora moc nejde. Což je v ČR docela krutá realita. Neřekl bych, že to bude způsobeno typem zařízení/ROM. Musí to být o vlastnosti sítě a ne o tom, co dotyčný telefon si vymyslí. Prostě síť to musí podporovat, aby to šlo
Třeba stahování času ze sítě už uměly LG telefony. Problém však byl, že v ČR to nechtělo vůbec fungovat.

Pokud někoho svrbí prsty a musí se řídit heslem "je, vyšší číslo, to musím mít" místo "funguje to spolehlivě, tak proč to měnit", nechť zabrowsí na již zmiňovaný server xda developers. Já osobně bych spíš počkal na reakce ostatních uživatelů s danou ROM a teprve pak si to tam nahrál. Ze svého okolí znám případ člověka, který uvěřil diskuzi že WM6 pro Typhoon funguje i na HTC STR TRK a nějak to tam nacpal. Telefon však poté nešel ani do boot loaderu Mrkající Bylo to jistě drahé
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: út 28. srpen, 2007 21:30    Předmět: Citovat

Víš podle čeho soudím?
V současné ROMce WM06 se sice spustí wizard, který by rád něco instaloval, avšak záhy instalace skončí a samozřejmě žádné nastavení neproběhne. Jak je již známo, existují oficiální ROM, které vydává operátor sám .... je jich vcelku dost, pokud je někdo zákazník T-Mobile a je dostupná jeho ROM, najde právě v té nastavovací utilitce konfigurační nastavení.
Ve WM5 jsem to řešil automaticky spuštěnou aplikací, která pro mého operátora(O2) vše bez problému nastavila, takže já naopak pochybuju, že to musí podporovat operátor ze strany vysílače, odkud by se to nějak stahovalo, spíš by měla být podpora v dané ROM, už jsem nějakou našel a konfigurace pro T-Mobile CZ tam byla... jak to reálně funguje nevím, když nejsem zákazník takového operátora.
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: st 29. srpen, 2007 0:04    Předmět: Citovat

EiFeL96 napsal:
Víš...........operátora.

Omlouvám se, reagoval jsem na nexuse. Trošku to ujelo Stydící se

EiFeL96: Podpora nastavení (třeba internet, MMS,...) je a není o ROM. Samozřejmě, vydá-li třeba T-mobile nějaký smartphone, je velká pravděpodobnost, že již bude obsahovat nastavení/CAB s ním.
Jak jsem ale řekl, jsou i telefony, jež si nastavení dokážou samy stáhnout. Cca před 3 lety ve Francii mi můj Samsung umožnil si stáhnout nastavení operátora po zasunutí jeho SIM karty.
A v rámci DOCOMO sítě (a celkově v Japonsku a Koreji, kde uživatelé nechtějí nastavovat ale rovnou fungovat) se snad veškeré nastavení stahuje přímo ze sítě a jakákoliv změna se projeví na zařízení skoro okamžitě.

Mě osobně vyhovuje obojí (jak přímo nastavené či možnost stáhnout), jelikož mě opravdu nebaví se hrabat v nastavení čehosi po dosažení vytouženého telefonu.
Zrovna v neděli jsem absolvoval martyrium přeinstalace systému, protože jsem zjistil, že veškeré aktualizace za 6 měsíců jsou s chybou. Po resetu telefonu jsem skřípal zubama, že musím nastavovat takové blbosti jako datové profily Zlostný
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: st 29. srpen, 2007 6:37    Předmět: Citovat

Já bych byl opravdu rád, aby čeští operátoři zvětšili možnosti pro platformu Windows Mobile, protože už teď každý operátor pomocí konfigurační sms nastaví takřka vše. Rozhodně nebudu čekat na oficiální ROM od operátora, stejnak bych se nedočkal, ale ten instalační CAB je mi mnohem bližší, než ruční nastavení ..... takže snad.... čekejme a naivně doufejme Radostný)) stejnak... dokud si nepomůžeme sami, nic mít nebudeme Radostný
_________________
U-T-F-G | Raději ještě jednou, než se zbytečně zeptáš.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
HTC S740(Rose) & Fujitsu Siemens LOOX n560
------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nexus6
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st 29. srpen, 2007 8:43    Předmět: Citovat

Víte v čem je hoši největší vtip? Že ten Kaiser je hodně předsériový prototyp, který asi nijak speciálně pro naše operátory upravený není. A přesto si z jejich sítí nastavení stáhne v pohodě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů