Fórum - Zobrazit téma - Uživatelé PALM OS a WM - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Uživatelé PALM OS a WM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte PALM OS a WM současně?
Ano
20%
 20%  [ 2 ]
Ne
80%
 80%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: čt 24. květen, 2007 22:42    Předmět: Uživatelé PALM OS a WM Citovat

Tak mě docela zajímá, kolik zde přítomných používá současně PALM OS a nějaký WM "widloidní" systém. Nepočítám občasné používání a něco typu "jednou jsem to v ruce držel".
Čili otázka zní: "Používáte PALM OS a WM současně?-Jsou mezi widlákama i palmisti?"

Pokud chcete, sdělte nám svoje důvody,...

Používám oboje, hlasuji si jako první Machr
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá 25. květen, 2007 13:21    Předmět: Citovat

Jak uz bylo na ruznych mistech mnohokrat receno - kazdy system ma sva pro i proti ... ja osobne jsem po mnoha letech na Palm OS presel k WM jen diky tomu, ze v podani Trea 750 je pro me tento system konecne rychle a operativne pouzitelny.

Prakticky vsechny veci, ktere jsem na Palm OS delal (ted na T750 asi hlavne diky moznosti mit spusteno mnoho aplikaci najednou a pokud nejsou narocne tak bez zmeny vysokeho vykonu), tak mam na Treu 750 hotove mnohem mnohem rychleji a efektivneji.

Po ruce mam pristroje z te nebo z te staje. Co jsem ale pricuchl k T750, nedam ho z ruky a skutecne je mi velkym pomocnikem po cely den.
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
nováček
nováček


Registrace: 25.5. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysocina

PříspěvekZaslal: pá 25. květen, 2007 18:52    Předmět: Moje zkusenosti Citovat

No ja ac pravoverny palmista jsem mel par mesicu HTC Universal/Qtek 9000. Byla to hodne nabudena masinka, ale porad jsem si na ni nejak nemohl zvyknout, takze jsem ji nakonec prodal. Ale byla to cenna zkusenost. Zjistil jsem ze pro me je lepsi mit zvlast mobil a pda a taky to ze mit nabuseny komunikator bez datoveho skoropausalu neni moc dobra volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá 25. květen, 2007 18:55    Předmět: Citovat

Mno, já také docela lituju koupě smartphone.. Prostě mít telefon s OS, to není nic dobrého. Něco nainstaluju a pak nejde telefonovat - hard reset a vše je pryč... Líbila se mi ale ta možnost volby. Prostě můžu dělat cokoliv, kdežto u normálních telefonů toho dost nejde..
A bez paušálu je EDGE na nic...16kb email v reálu znamená mnohem více dat než těch 16kb... Rozpačitý
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
nováček
nováček


Registrace: 25.5. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysocina

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 8:35    Předmět: Re Citovat

jacktalking napsal:
Mno, já také docela lituju koupě smartphone.. Prostě mít telefon s OS, to není nic dobrého. Něco nainstaluju a pak nejde telefonovat - hard reset a vše je pryč... Líbila se mi ale ta možnost volby. Prostě můžu dělat cokoliv, kdežto u normálních telefonů toho dost nejde..
A bez paušálu je EDGE na nic...16kb email v reálu znamená mnohem více dat než těch 16kb... Rozpačitý


Jj, presne to je nevyhoda chytrych founu. Me osobne staci, kdyz mi mobil v nouzi nejvyssi v terenu stahne mail a pripojim se s nim na icq - na palmu nanic, protoze nema klavesnici a icq s T9 vystaci na aspon zakladni komunikaci.

S tim milem bych to nevidel tak zle. Ja poslal nebo prijmul mail o nekolika vetach za asi 2-3 KB. Dost zalezi na softu. Ja mam Eudoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 8:36    Předmět: Citovat

Osobni zkusenost mam takovou, ze zatimco na Treo 650 a 680 jsem mel restarty na beznem poradku z uplne neznamych duvodu (okoli tvrdi, ze nic takoveho nezazili). Nejvice me treba stvalo (to s 680kou nastesti prestalo), ze kdyz mi nekdo volal tak misto prijmuti hovoru sel komunikator do restartu.

Ale jak rikam, vsichni kolem mi rikali ze je to mymi aplikacemi (jsem stoura a odjakziva jsem jich mel v PDA tuny).

Zajimave je, ze s Treo 750 jsem neocekavany restart nemel po 2 mesicich ani jeden Radostný A to i vzhledem k tomu, ze s tim jak jsem presel na novou platformu instaluju (instaloval) skutecne vsechno, co by me mohlo jen malinko mohlo zajimat Radostný

-------------------------------------
Jinak zaver takovy, ze tahat sebou dve zarizeni ma vyznam jen u extremne vykonych PDA. Ale komunikatory uz tento rozdil uspesne take stiraji. V mem pripade to byl napriklad mobil + Zodiac 2. Jinak komunikator naopak povazuju za hodne dobrou vec.... (V podani Trea by neskodilo zvetsit displej u obou platforem)...
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 9:40    Předmět: Citovat

Můj ideální smartphone by byl takový, že bez ohledu na platformu by byla telefonní a OS část rozdělena-nerozdělena. OS by prostě byl sám o sobě a zpracovával by maximálně grafiku. Telefonní část by byla jako blbfoun. Samozřejmě si i na WM dělám zálohy na kartu, takže v nejhorším případě bych obnovil několik dní starou a pak dodatečně seznam nejnovější.. Ale WM jsou prostě řešeny jinak než PALM OS, takže tam je ta obnova trochu jiná. U NVABackup po hard resetu prostě nemusím nic mazat, jenom obnovím zálohu. U WM musím po hard resetu smazat pozadí co nechci, protože jinak mi po obnovení zálohy zůstane....
Mno prostě nevím nevím.. Asi příští telefon bude opět blbfoun.. Holt do toho investuju víc, aby to umělo dost (třeba Motorola - no jo, jsem fetišista do véček Stydící se )
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 10:12    Předmět: Citovat

S Spb Backup zadne takove problemy nebyly, kdyz jsem zkousel kompletni obnoveni ...
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 11:07    Předmět: Citovat

cHaOOs napsal:
S Spb Backup zadne takove problemy nebyly, kdyz jsem zkousel kompletni obnoveni ...

SPB backup je jen pro PPC. Alespoň jsem v minulých 14 dnech nezaregistroval verzi pro smartphone. Já mám Sprite Backup. Pokud provedu hard reset, vytvoří se defaultně pozadí, melodie,.... Já to ale nechci, zbytečně to zabírá místo a není to moje káva. V Palmu se udělá to samé - pozadí launcheru a kalendáře. To ale mazat nemusím, prostě obnovím zálohu a je to - prostě se to smázne.
Pokud ty obrázky a melodie zabírají třeba 4MB a já mám před backupem volných pouze 2MB, jsem namydlenej a prostě neobnovím..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 12:18    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
SPB backup je jen pro PPC. Alespoň jsem v minulých 14 dnech nezaregistroval verzi pro smartphone. Já mám Sprite Backup. Pokud provedu hard reset, vytvoří se defaultně pozadí, melodie,.... Já to ale nechci, zbytečně to zabírá místo a není to moje káva. V Palmu se udělá to samé - pozadí launcheru a kalendáře. To ale mazat nemusím, prostě obnovím zálohu a je to - prostě se to smázne.
Pokud ty obrázky a melodie zabírají třeba 4MB a já mám před backupem volných pouze 2MB, jsem namydlenej a prostě neobnovím..


Nu, podle tehle stranky http://www.palmpc.cz/p610822-qtek-8500-htc-star-trek-vecko-doprodej/
to vypada ze tam mas klasicky WM5. Tak nevidim duvod proc by jsi potreboval smartphone verzi... Otázka
V jakem pristroji to prosimte delas, ze mas volnych 2MB pameti ???
To si nemuzes (pokud tak trvas na melodiich a obrazcich, ktere jdou po hardresetu menit behem pikosekundy) nejaky programy nahazet na kartu ke spousteni a tim si nadelat misto?
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 13:32    Předmět: Citovat

Mám WM5 smartphone edition. Prostě je to smartphone a ne PPC. -
Citace:
Pocket PC or Pocket PC phone (device with a touchscreen, may have a keyboard too)

Citace:
Windows Smartphone (device with phone keyboard, but no touchscreen)

Pokud to vezmu hodně stručně, tak smartphone od PPC se pozná dle today menu, které smartphone edition nemá.
Něco je také zde http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_mobile#Windows_Mobile_5.0
Z toho důvodu není pro Treo 750 správné označení smartphone. Spíš komunikátor. Ale záleží, jak to kdo bere.

Jinak ty 2 a 4MB byl pouze příklad. A to volné místo také. Chtěl jsem tím říct, že obnova není tak pohodlná jako přes NVBackup na PALM OS..
Příklad (budu používat kulatá čísla):
Mám Tungsten E2. Po hard resetu je tam 15 MB volného. Pokud smažu zbytečná pozadí včetně náhledů, je tam 16 MB volného.
Aktuálně mám na E2 volných 10MB místa. Pokud bych si ponechal původní pozadí, tak 9MB. Udělám zálohu nyní zálohu. Pak hard reset. Po hard resetu tam budou ty zbytečná pozadí=15MB místa. Obnovím zálohu bez jakéhokoliv mazání pozadí. Prostě hard reset a rovnou obnovení. A tadá - obnovení kompletní, obrázky tam prostě nejsou. Něco jako obnovení image na HDD - co je navíc se prostě nějak smaže.

U Qtek 8500 - udělám master reset. Mám 10MB volného místa. Smažu veškeré zbytečné (pro mě) melodie, pozadí, šablony pro MMS, pár 3gp videí. Výsledek = 14MB volného místa (14-10=4 MB rozdíl)
Aktuálně mám na Qteku 4.9MB volných. Udělám zálohu. Udělám master reset. Nastaví se systém. Nic nebudu mazat, prostě rovnou obnovím zálohu. Výsledek? Ty 4MB melodií, pozadí a šablon zůstaly. A já takhle mám jen 0.9MB volného.
Takže když jsem po druhé dělal hard reset, smazal jsem to rovnou a pak teprve obnovil zálohu.
Co je navíc se zálohou nesmaže.

Jinak na kartě mám vše, co tam jde. Problém je, že si Wokna dávají různé DLL do \Windows\AppMgr\ (nepotřebné, když smažu, nic se nestane) s každou instalací. Při zhruba 30 programech mi to zabírá 2MB. Cache obrázku plochy zabírá cca 500kb. A pár prográmků prostě neumí kompletně fungovat z karty, takže si část nasype do hlavní paměti.

Ad údaje ke Qtek 8500 - už jsem četl takové bludy, že jsem se lámal v pase. Začalo to tím, že má GPS modul. Někdo se hrabal v registrech a našel položku GPS a tak se domníval že GPS je přítomna. Nebo bludy typu "Qtek 8500 má extended USB". Dokonce na sunnysoftu byla u nějaké redukce kompatibilita s Qtek 8500 a Treo 750, ačkoliv konektory jsou jiné.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 13:40    Předmět: Citovat

na to ti reknu snad jen: proboha, proc jsi si ten QTEK 8500 kupoval ? Pobavený
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 13:49    Předmět: Citovat

cHaOOs napsal:
na to ti reknu snad jen: proboha, proc jsi si ten QTEK 8500 kupoval ? Pobavený

Vždyť to říkám - jsem fetišista do véček Mrkající A to myslím vážně. Sice jsem klasické cihly měl, ale neoslovuje mě to. No a díval jsem se po nějakém chytrém véčku. Samozřejmě první jsem hledal něco s Palm OS. Ale to neexistuje. Respektive existuje, je to Samsung SPH-i500. Ale jaksi mi vadil ten design alá Nokia véčka - hranatý, placatý, anténa, hnusný. A dalším problémem jsou časté problémy s aplikacemi pro tento telefon...

Problém té obnovy se ale týká všech smartphone. Mohu potvrdit stejný problém u 8310 .
Dost mě to štve. Od véček se ustupuje, jelikož v Koreji a Japonsku přichází do módy evropské cihly (pokud to má vysouvací anténu, tak je to ještě lepší POZOR! ). Takže nějakého jiného smartphone véčka se nedočkám. Výsledek? Nic jiného než véčko nechci a tak můj příští telefon bude opět blbfoun.

Asi si toho fetišistu dám do podpisu Zlomyslný
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cHaOOs
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 10.5. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 13:58    Předmět: Citovat

no asi nevis co s prachama Radostný
mit chytry vecko co nic moc neumi je podle me vyhozeni penez woknem

a jeste kdyz si vezmu takovy SonyEriky vecka nebo Moto MPx220, to jsou teprve cihly a lopaty Vysmátý
_________________
-== cHaOOs ==-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 26. květen, 2007 14:13    Předmět: Citovat

cHaOOs napsal:
no asi nevis co s prachama Radostný
mit chytry vecko co nic moc neumi je podle me vyhozeni penez woknem

a jeste kdyz si vezmu takovy SonyEriky vecka nebo Moto MPx220, to jsou teprve cihly a lopaty Vysmátý

Jo, nevím co s prachama Pochybující Mrkající Já s mým platem určitě. Já telefon kupuju tehdy, když mi původní doslouží. Což byl případ Samsungu E600.. Prostě déšť a kroupy a doma jsem z něj vylejval vodu. Sice to přežil, papírky na desce zčervenaly ale tak nějak šel. Až na to, že i po vypnutí telefonu displej svítil po stisku jakéhokoliv tlačítka, až na to že už nešel zadat PIN a on ho prostě obešel a rovnou nastartoval, až na to že po vymazání paměti tam nebyly SMS ale ve stavu paměti to ukazovalo několi zpráv. Žít by se s tím nějak dalo, ale kdoví jak dlouho. Nemluvě o zoxidované desce Rozpačitý

Tohle véčko toho umí dost. Ale prostě jelikož je to můj první smartphone, těžko se na to zvyká... Na jednu stranu se mi líbí, že díky OS můžu prakticky cokoliv a mám tam co i jiný telefony - JAVA emulator, Mophun emulator, Styletap emulator, gameboy a PS emulator. Můžu browsit, posílat emaily, doma pomocí BT můžu PC použít jako mikrofon a sluchátka (tomu se teprve říká vrchol lenosti Machr ), mít neomezeně velký telefonní seznam+SMS,.... Na druhou stranu mi ale nevyhovuje to, že v případě instalace nějakého špatného programu mi smartphone celý lehne a nikdo se mi pak nedovolá. Blbfounu toto nehrozí..

SonyEricsson jsou kapitola sama pro sebe - evropský design skloubený s asijským=naprostý děs (dle mého).
MPx220 se mi dodnes líbí a je dle mého jedno z nejhezčích véček. Sice tlustší, ale prostě je to jistota. A to řešení kloubu u mě vyvolává naprostou extázi. Akorát ten hrb mi tam vadil. Existovat oficiální WM5 (ne ta "uvařená" co jede částečně z karty), tak bych si ho klidně koupil Láska Láska Láska Láska Láska

Ach jo, fetišisti nemaj lehkej život Vysmátý
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 18:28    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
cHaOOs napsal:
no asi nevis co s prachama Radostný
mit chytry vecko co nic moc neumi je podle me vyhozeni penez woknem

a jeste kdyz si vezmu takovy SonyEriky vecka nebo Moto MPx220, to jsou teprve cihly a lopaty Vysmátý

Jo, nevím co s prachama Pochybující Mrkající Já s mým platem určitě. Já telefon kupuju tehdy, když mi původní doslouží. Což byl případ Samsungu E600.. Prostě déšť a kroupy a doma jsem z něj vylejval vodu. Sice to přežil, papírky na desce zčervenaly ale tak nějak šel. Až na to, že i po vypnutí telefonu displej svítil po stisku jakéhokoliv tlačítka, až na to že už nešel zadat PIN a on ho prostě obešel a rovnou nastartoval, až na to že po vymazání paměti tam nebyly SMS ale ve stavu paměti to ukazovalo několi zpráv. Žít by se s tím nějak dalo, ale kdoví jak dlouho. Nemluvě o zoxidované desce Rozpačitý

Tohle véčko toho umí dost. Ale prostě jelikož je to můj první smartphone, těžko se na to zvyká... Na jednu stranu se mi líbí, že díky OS můžu prakticky cokoliv a mám tam co i jiný telefony - JAVA emulator, Mophun emulator, Styletap emulator, gameboy a PS emulator. Můžu browsit, posílat emaily, doma pomocí BT můžu PC použít jako mikrofon a sluchátka (tomu se teprve říká vrchol lenosti Machr ), mít neomezeně velký telefonní seznam+SMS,.... Na druhou stranu mi ale nevyhovuje to, že v případě instalace nějakého špatného programu mi smartphone celý lehne a nikdo se mi pak nedovolá. Blbfounu toto nehrozí..

SonyEricsson jsou kapitola sama pro sebe - evropský design skloubený s asijským=naprostý děs (dle mého).
MPx220 se mi dodnes líbí a je dle mého jedno z nejhezčích véček. Sice tlustší, ale prostě je to jistota. A to řešení kloubu u mě vyvolává naprostou extázi. Akorát ten hrb mi tam vadil. Existovat oficiální WM5 (ne ta "uvařená" co jede částečně z karty), tak bych si ho klidně koupil Láska Láska Láska Láska Láska

Ach jo, fetišisti nemaj lehkej život Vysmátý


To, že některý software umí ať MDA či SmartPhone pěkně zřídit, o tom není pochyb, ale jsou určité metody, které ti můžou pomoci, aby jsi při případném rušení té GSM části, neměl alespoň tolik práce.


1) Odinstalace, často pomáhá (viz některé SW od spb etc.)

2) Instalace jen SW, kterému se dá věřit, má certifikát a nezdá se býti pochybný

3) Nejpracnější, ale nejlepší varianta dle mého. Zálohovat vše co jde přes ActiveSync a vytvořit si extended_rom, která ti nainstaluje alespoň programy u kterých si je člověk jistý, že je bude potřebovat a problém s čímkoliv na bázi WM je vyřešen. Pokud se vše povede a udělá kvalitně, obnova zařízení nepotrvá ani 30min Radostný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 18:57    Předmět: Citovat

EiFeL96 napsal:

To, že některý software umí ať MDA či SmartPhone pěkně zřídit, o tom není pochyb, ale jsou určité metody, které ti můžou pomoci, aby jsi při případném rušení té GSM části, neměl alespoň tolik práce.


1) Odinstalace, často pomáhá (viz některé SW od spb etc.)

2) Instalace jen SW, kterému se dá věřit, má certifikát a nezdá se býti pochybný

3) Nejpracnější, ale nejlepší varianta dle mého. Zálohovat vše co jde přes ActiveSync a vytvořit si extended_rom, která ti nainstaluje alespoň programy u kterých si je člověk jistý, že je bude potřebovat a problém s čímkoliv na bázi WM je vyřešen. Pokud se vše povede a udělá kvalitně, obnova zařízení nepotrvá ani 30min Radostný)

Mno, extended rom je fajn.. Ale smartphony jí v drtivé většině případů nemají. To akorát PDA/komunikátory.. Ale tajně doufám, že někdo z xda objeví něco schovaného od HTC Mrkající

A u smartphone je největší problém ten, že nemá díry pro reset. Takže pokud systém nenabootuje, je to problém. Fizz weather na homescreenu má tendenci nabootovat, ale neukázat homescreen - pouze boot logo.. Takže taky hnus..

Mimochodem, obrovské množství freeware (možná i 100%) prostě certifikát nemá. Legálně ho dostat je těžké (a drahé), nelegálně si to málokdo lajzne... A já radši ten freeware než platit za soft a nebu shánět medicínu Mrkající Samozřejmě ze sebe nebudu dělat svatouška Zlomyslný Zlomyslný
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 19:30    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
EiFeL96 napsal:

To, že některý software umí ať MDA či SmartPhone pěkně zřídit, o tom není pochyb, ale jsou určité metody, které ti můžou pomoci, aby jsi při případném rušení té GSM části, neměl alespoň tolik práce.


1) Odinstalace, často pomáhá (viz některé SW od spb etc.)

2) Instalace jen SW, kterému se dá věřit, má certifikát a nezdá se býti pochybný

3) Nejpracnější, ale nejlepší varianta dle mého. Zálohovat vše co jde přes ActiveSync a vytvořit si extended_rom, která ti nainstaluje alespoň programy u kterých si je člověk jistý, že je bude potřebovat a problém s čímkoliv na bázi WM je vyřešen. Pokud se vše povede a udělá kvalitně, obnova zařízení nepotrvá ani 30min Radostný)

Mno, extended rom je fajn.. Ale smartphony jí v drtivé většině případů nemají. To akorát PDA/komunikátory.. Ale tajně doufám, že někdo z xda objeví něco schovaného od HTC Mrkající

A u smartphone je největší problém ten, že nemá díry pro reset. Takže pokud systém nenabootuje, je to problém. Fizz weather na homescreenu má tendenci nabootovat, ale neukázat homescreen - pouze boot logo.. Takže taky hnus..

Mimochodem, obrovské množství freeware (možná i 100%) prostě certifikát nemá. Legálně ho dostat je těžké (a drahé), nelegálně si to málokdo lajzne... A já radši ten freeware než platit za soft a nebu shánět medicínu Mrkající Samozřejmě ze sebe nebudu dělat svatouška Zlomyslný Zlomyslný


Víš, že i pro Smartphone je ekvivalentní metoda? A to vytvořit si *.cab soubor, do kterého si našoupeš vše potřebné a ono se to nainstaluje Radostný)) ale stejnak, většina smartphone to ani nepotřebují, čili stačí to mít na kartě a jen si okopírovat zástupce programů do paměti v telefonu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů