Fórum - Zobrazit téma - Společně ActiveSync a Hotsync přes BT? - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Společně ActiveSync a Hotsync přes BT?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 09. červen, 2007 10:09    Předmět: Společně ActiveSync a Hotsync přes BT? Citovat

Mám takový problémek..

Než jsem si pořídil WM (ActiveSync), synchronizoval jsem Palm (Hotsync) přes Bluetooth. Vše fungovalo jak mělo.
Po nainstalování ActiveSync se mi to však dost agresivně napíchlo na COM3 (virtuální serial BT port) a odteď nemůžu provádět hostync přes BT. Zkoušel jsem změnit porty v ActiveSync a Hotsync, přidat i port ve Widcomm na PC. Ale nic.
Příklad: Synchronizoval jsem PALM přes COM3. Po nainstalování ActiveSync se mi AS navěsil na ten port a COM3 vzal jako svůj. To by nebyl problém, přidal jsem tedy jeden port ve Widcomm a v Hotsyncu změnil synchronizaci na COM4. Ale stále mi PALM píše, že port je už používaný (COM4, ačkoliv ho AS nepoužívá). A když odpojím zařízení od ActiveSync a zkusím synchronizovat přes Hotsync, objeví se mi bublina "zařízení připojeno přes COM4 na ActiveSync".. Takže vždy musím ActiveSync pracně sestřelit a nebo použít kabel pro jedno z těch zařízení..
Zkoušel jsem změnit i nastavení v AS, ale nic..

Verze AS: 4.2
Verze Hotsync: 6.0.1
BT: klíčenka MSI Star Key 2

Má někdo nějakej nápad nebo návod, jak by to mohlo fungovat? Jednu dobu mi to šlo, ale nevím co a jak jsem udělal, abych toho dosáhnul...
Přímo hardwarem (USB klíčenkou) to nebude, protože třeba notebook přes BT serial port připojím a dle specifikace, najednou můžu používat až 12 zařízení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: so 09. červen, 2007 13:10    Předmět: Re: [DOTAZ] Společně ActiveSync a Hotsync přes BT? Citovat

jacktalking napsal:
Mám takový problémek..

Než jsem si pořídil WM (ActiveSync), synchronizoval jsem Palm (Hotsync) přes Bluetooth. Vše fungovalo jak mělo.
Po nainstalování ActiveSync se mi to však dost agresivně napíchlo na COM3 (virtuální serial BT port) a odteď nemůžu provádět hostync přes BT. Zkoušel jsem změnit porty v ActiveSync a Hotsync, přidat i port ve Widcomm na PC. Ale nic.
Příklad: Synchronizoval jsem PALM přes COM3. Po nainstalování ActiveSync se mi AS navěsil na ten port a COM3 vzal jako svůj. To by nebyl problém, přidal jsem tedy jeden port ve Widcomm a v Hotsyncu změnil synchronizaci na COM4. Ale stále mi PALM píše, že port je už používaný (COM4, ačkoliv ho AS nepoužívá). A když odpojím zařízení od ActiveSync a zkusím synchronizovat přes Hotsync, objeví se mi bublina "zařízení připojeno přes COM4 na ActiveSync".. Takže vždy musím ActiveSync pracně sestřelit a nebo použít kabel pro jedno z těch zařízení..
Zkoušel jsem změnit i nastavení v AS, ale nic..

Verze AS: 4.2
Verze Hotsync: 6.0.1
BT: klíčenka MSI Star Key 2

Má někdo nějakej nápad nebo návod, jak by to mohlo fungovat? Jednu dobu mi to šlo, ale nevím co a jak jsem udělal, abych toho dosáhnul...
Přímo hardwarem (USB klíčenkou) to nebude, protože třeba notebook přes BT serial port připojím a dle specifikace, najednou můžu používat až 12 zařízení...

Problém synchronizace AS přes BT, kabel, či Irda je známý už dlouho a ani já po x letech praktického používání nejsem schopen rozpoznat, kde je opravdu chyba, každopádně mě napadají dvě varianty možného řešení ...
1) zkusit nainstalovat nový AS, už je snad plná verze, na stránkách MS
2) sehnat si šikovnou utilitku "kill AS" a mělo by být po problému ....
3) popř. se dál štrachat v nastavení portů přímo ve Win, nebo v nastavení AS a vymyslet nemožné Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 09. červen, 2007 13:33    Předmět: Re: [DOTAZ] Společně ActiveSync a Hotsync přes BT? Citovat

EiFeL96 napsal:

Problém synchronizace AS přes BT, kabel, či Irda je známý už dlouho a ani já po x letech praktického používání nejsem schopen rozpoznat, kde je opravdu chyba, každopádně mě napadají dvě varianty možného řešení ...
1) zkusit nainstalovat nový AS, už je snad plná verze, na stránkách MS
2) sehnat si šikovnou utilitku "kill AS" a mělo by být po problému ....
3) popř. se dál štrachat v nastavení portů přímo ve Win, nebo v nastavení AS a vymyslet nemožné Radostný

Jako synchronizace je OK. Jak hotsync tak AS. V tom problém není. Mám jen problém s BT a to, že prostě mi to ani se dvěma serial BT porty nechce synchronizovat najednou. Vždycky se mi to cpe do jednoho z těch synchronizačních programů - např chci udělat HS, ale on buď napíše že se připojil na službu AS a nebo mi napíše že port je obsazen. Logicky=nedokáže rozpoznat, na jaký port se má připojit.. Vždycky musím jeden program ukončit.. Dříve mi to nějak šlo, ale nevím už jak..
Řešením je sestřelit ten AS, ale to je nepohodlné (utilitku mám).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EiFeL96
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Karlovy Vary / Praha

PříspěvekZaslal: so 09. červen, 2007 23:19    Předmět: Re: [DOTAZ] Společně ActiveSync a Hotsync přes BT? Citovat

jacktalking napsal:
EiFeL96 napsal:

Problém synchronizace AS přes BT, kabel, či Irda je známý už dlouho a ani já po x letech praktického používání nejsem schopen rozpoznat, kde je opravdu chyba, každopádně mě napadají dvě varianty možného řešení ...
1) zkusit nainstalovat nový AS, už je snad plná verze, na stránkách MS
2) sehnat si šikovnou utilitku "kill AS" a mělo by být po problému ....
3) popř. se dál štrachat v nastavení portů přímo ve Win, nebo v nastavení AS a vymyslet nemožné Radostný

Jako synchronizace je OK. Jak hotsync tak AS. V tom problém není. Mám jen problém s BT a to, že prostě mi to ani se dvěma serial BT porty nechce synchronizovat najednou. Vždycky se mi to cpe do jednoho z těch synchronizačních programů - např chci udělat HS, ale on buď napíše že se připojil na službu AS a nebo mi napíše že port je obsazen. Logicky=nedokáže rozpoznat, na jaký port se má připojit.. Vždycky musím jeden program ukončit.. Dříve mi to nějak šlo, ale nevím už jak..
Řešením je sestřelit ten AS, ale to je nepohodlné (utilitku mám).

Možná to tedy bude čistě ovladačem na BT ... nejsem si jistý jak, ale snad by se mělo dát nastavit pevně jaké porty čemu přiřadit Radostný, stejnak .. AS je prostě takovej, nechává otevřené porty stále,stejně jako bývá problém, spojit telefon přes kabel, při otevření portu ... asi bude nutné AS stále killovat jako proces Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 09. červen, 2007 23:33    Předmět: Citovat

To není problém jen AS. Je to prostě tou kombinací HS a AS... Ať nastavím porty v obou aplikacích jak rozdílné chci, stále mi to v PALMu hlásí že port obsazen.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů