Fórum - Zobrazit téma - Treo 750 WM6 Bug's - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 750 WM6 Bug's

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si že je to KVALITNÍ komunikátor?
ano
75%
 75%  [ 9 ]
snad jo
0%
 0%  [ 0 ]
Nevím
16%
 16%  [ 2 ]
nic moc
8%
 8%  [ 1 ]
Totálně k ničemu
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 12

Autor Zpráva
Noraxus
plavčík
plavčík


Registrace: 21.8. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 0:32    Předmět: Treo 750 WM6 Bug's Citovat

Mám Palmíka Treo 750 už rok a musim říct že sem s nim byl spokojen až tak do před dvouma měsícema Smutný Celý komunikátor se mi seká a to i po opětovné hardresetu.Co se týče WMP tak když si pustim nějakou mp3 tak mi to dost často pustí ticho a jenom můžu na dyspleji sledovat Buffering (xx%) což je k podělání.....filmy mi dou dobře ale mp3 se sekaj a navíc se většinou po skončení nepřepne na další mp3...abyh to přepnul tak musim zmáčknout on\off tlačítko čímž rozsvítim telefon a on si teda vzpomene a dá další song...Dále děsně nestabilní jádro....Třeba poslouchám hudbu,píšu sms a do toho mi někdo zavolá.....tak po těhlech třech věcech musim vyndat baterku protože to Palm těžko rozdejchává....A to už ani nemluvim vo celkové rychlosti v menu...Je pravda že třeba od Trea 650 které sem měl dřív je to krok ku předu ale zase tak velkej ne...Opravdu už nevim co dělat....Dal sem hard reset a dal sem si tam JENOM mChat,TCPMP a Total comander a přesto se to seká a vůbec to stojí zaprt.....Dal sem za něj nechutný peníze a musim říct že občas lituju že sem si nekoupil obyč uslintanej sony erricson protože tahle hračka není moc povedená.... Smutný Je pravda že sem si to koupil hlavně kuli mp3,filmům a netu(icq) a tak uznejte že tohle by na něčem co má 300mhz procík mělo běhat bez problému....Tohle v podstatě píšu kuli tomu jestli existuje nějakej Majitel 750tky co má stejný problémy?Docela mě mrzí že čtu článek jak je to děsně rychlej mobil a potom to mám v ruce a mám chuť brečet..... Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eLzyx
nováček
nováček


Registrace: 7.6. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 8:53    Předmět: Citovat

já používám upravenou ROMku a s ní jsem naprosto spokojenej. Rychlejší, stabilnější smartphone jsem neměl.

Celkem mě ty tvoje problémy překvapují Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
abah
nováček
nováček


Registrace: 7.1. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 12:53    Předmět: re treo Citovat

zkus upgrade na WM 6 a pokud je máš tak downgrade na WM5 návod je na netu např. CE4you. Treo implicitně nesnáší cizí verze ROM a tak je dobré mít originál z webu Palmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mbodlak
nováček
nováček


Registrace: 11.7. 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 19:43    Předmět: Citovat

No já s Treem 750 nějaké extra problémy nemám.

Jediná věc, co mě štve, je neustálé mizení paměti. Začnu ráno na 24MB volné RAM a končím večer na 15MB. Pár telefonátů (třeba 2), přes den kontroluju poštu přes ActiveSync na ExchangeServeru, používám Haali Reader a Pocket IE.

Na today mám zapnutý iLauncher, PocketBreeze, GPRS Traffic Monitor.

Přesto se to chová takto. Jsem si jistý, že jsem si neinstaloval paměťožrouta obecného, prostě nevím. Každý den dělám soft reset (to naštěstí není žádná tragedie).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Noraxus
plavčík
plavčík


Registrace: 21.8. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 23:05    Předmět: Citovat

Tak stejně jako Elzyx sem si sehnal upravennou ramku která se mi zdá o malinko rychlejší no uvidíme jak to pude po tejdnu zatěžování....Akorát mě děsně štve že sice mám jako tray ikonu repráček takže pohodlně mohu dotykáčem ovládat hlasitost ale zmizel indikátor baterie za což bych někoho zabil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mbodlak
nováček
nováček


Registrace: 11.7. 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po 07. leden, 2008 23:36    Předmět: Citovat

Lepší je pořídit si takový ten indikátor baterie na horní hraně displeje, např.

http://pda.jasnapaka.com/batti/ - zadarmo
http://www.sbsh.net/products/ilauncher/ - za peníze, ale umí toho podstatně víc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Noraxus
plavčík
plavčík


Registrace: 21.8. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: čt 10. leden, 2008 19:41    Předmět: Citovat

Jééééé ten program je super díky moc....Baterie je krásně vidět teď už mě jenom štve že ten Hlavní problém mi zůstal.....Chyby v WMP....nepřepínaj se sami písničky musim vždycky rozsvítit displey.....Ale jjinak sem happy

Díky Nox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peacemaker
nováček
nováček


Registrace: 23.9. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 16:47    Předmět: Citovat

Mno ja se pomalu smiruju s tim, ze WM zarizeni si delsi dobu uz nekoupim. Na Treo 750 jsem presel z Trea 650. Byl to dobry pristroj, ale hodne omezeni nakonec rozhodlo a presel jsem (znovu) na jinou platformu (uz kdysi jsem mel wokenni MPXko).

Nemoznost nahravat hovory (nestandardni obchazeni neberu), prodlevy pri prijimani hovoru, ne tak dobra klavesnice jako na starsim pristroji, opet ten otresny palm konektor, horsi display nez na predchozim pristroji, ktery me sem tam taky dokaze nastvat. K tomu par problemu se synchronizaci a uz toho mam fakt dost. Davam WM stopku. Mozna s novou verzi systemu o nem zase zacnu premyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanielaC
nováček
nováček


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 19:36    Předmět: pro mbodlaka Citovat

Mbodlaku, a shazuješ průběžně aplikace? Možná primitivní otázka, ale co kdyby...... Když zavřeš aplikaci, furt zůstává běžet na pozadí, dokud ji nezastavíš třeba přes fn+ok nebo dlouhým stiskem ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mbodlak
nováček
nováček


Registrace: 11.7. 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so 16. únor, 2008 20:40    Předmět: Citovat

Jo, aplikace samozřejmě zavírám (používám iLauncher). Sem tam udělám FreeRAM z SK Tools, ale to prostě nezabírá (resp. ne příliš). Bohužel to je tak, že tam asi opravdu nějaká aplikace tu paměť zabírá a zabírá...

Máslo na hlavě má IMHO celý systém, dělal jsem si statistiku a spotřeba roste u několika systémových aplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Noraxus
plavčík
plavčík


Registrace: 21.8. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: po 25. únor, 2008 0:25    Předmět: Citovat

Takže jenom takovvej postřech Radostný

Mám 750tku už rok a až teďka sem docílil toho čeho sem chtěl...vyzkoušel sem přes 5 romek od Haklejch wm5 až po haklý wm6 Vysmátý a musím říct že programů sem vyzkoušel haldu....Co se týče romky tak uspokojení sem našel opravdu jedině v poslední oficiální ramce co vůbec de sehnat...ikdyž není pro moji verzi tak mi de krásně...jinak co se týče všech problému co sem měl...tak za to mohla karta...vyndal sem paměťovku a jede to jako víno.

Řeknu vám že Palmone Treo 750 není špatná věc...Jenže člověk MUSÍ mít chuť se s tím občas až (pardon) *cenzura* a trpět ale potom mu to šlape jako hodinky ikdyž widle samozřejmě nikdy nebudou tak stabilní jako symbian a věřte tomu že sem už hodněkrát měl chuť zahodit treo a jít si koupit nokii Vysmátý

Ale myslim si že treo za to přece jenom stojí...chyb má jak *cenzura*ek ale i tak je to dobrá mašinka.

Mimochodem omlouvám se za sprostotu ale dnes slavim narozky tak sem jemně "pod vlivem" Vysmátý

Noraxus "Tester z testerů nejtesterovatější"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po 25. únor, 2008 14:13    Předmět: Citovat

Noraxus: není Symbian jako Symbian. Nokie má series a Sony Ericsson má UIQ. Obojí jsou rozdílné systémy a je to i rozdílně svižné (vzhledem k tomu že s jednou firmou mám co dočinění, nebudu jmenovat ten rychlejší systém. I když máme benchmarky obou systémů, stejně by se to nezdálo objektivní).

Co se stability týče, tak srovnám-li Symbian 9.2 (S60 3rd s FP1), je na tom S60 hůře (v našem případě modla N95). WM mám jako osobní a se Symbianem jsem ve styku 12 hodin denně v práci. Tudíž mohu porovnávat. WM ti poběží pořád, u Symbianu tě čas od času čeká automatický reset za účelem uvolnění paměti.

Jinak, WM narozdíl od Series podporuje dotykový displej. Nokia zatím nikoliv. Pokud tedy chceš dotykový displej, musíš zůstat buď u WM, nebo si koupit SE (no jasně, dělám si reklamu Zlomyslný ) a nebo jít o krok vzad a pořídit si komunikátor s PalmOS.

Peacemaker napsal:
Mno ja se pomalu smiruju s tim, ze WM zarizeni si delsi dobu uz nekoupim. Na Treo 750 jsem presel z Trea 650. Byl to dobry pristroj, ale hodne omezeni nakonec rozhodlo a presel jsem (znovu) na jinou platformu (uz kdysi jsem mel wokenni MPXko).

Nemoznost nahravat hovory (nestandardni obchazeni neberu), prodlevy pri prijimani hovoru, ne tak dobra klavesnice jako na starsim pristroji, opet ten otresny palm konektor, horsi display nez na predchozim pristroji, ktery me sem tam taky dokaze nastvat. K tomu par problemu se synchronizaci a uz toho mam fakt dost. Davam WM stopku. Mozna s novou verzi systemu o nem zase zacnu premyslet.

Píšeš o otřesném palm konektoru, horším displeji a pak že stopku WM. To nějak nechápu.
Jinak, neznám OS kde jdou hovory standardně nahrávat. Co vím tak se musí doinstalovat aplikace (Treo 650, Sony Ericsson P1i+W960+W950+P9xx).
Na Qteku používám Vito recorder a funguje fajn. Není to sice zdarma, ale funguje to a to je hlavní. A můžu ti říct že Qtek 8500 je celej "nestandardní", tam nefunguje nic co funguje jinde (třeba počítání přenesených dat v software třetích stran).

A prodlevy při přijímání hovoru - vzhledem k tomu že to nemají všechny WM zařízení ale jen některé, není to vlastnost WM, ale vlastnost dotyčné ROM (případně kombinace hardware+software). Pokud Treo nevyhovuje, je tu pak ještě třeba HTC, E-Ten, HP

Treo na které se pějou ódy bylo Treo 650. A WM Treo s tím nemá už nic společného. Leda logo a podobný design. To je ale vše.

mbodlak napsal:
Jo, aplikace samozřejmě zavírám (používám iLauncher). Sem tam udělám FreeRAM z SK Tools, ale to prostě nezabírá (resp. ne příliš). Bohužel to je tak, že tam asi opravdu nějaká aplikace tu paměť zabírá a zabírá...
Máslo na hlavě má IMHO celý systém, dělal jsem si statistiku a spotřeba roste u několika systémových aplikací.

Sám od sebe systém nic zabírat nebude. Neříkám že to je tvůj případ, ale často k nám přijde osoba a chce reklamovat zařízení s hláškou "mě z ničeho nic spadl systém a od té doby to dělá yyy/xxx/zzz". Nakonec se zjistí že on si tam nainstaloval cosi, apod.
U mého Qteku jsem zjistil, že systémovky typu gwes.exe začnou zabírat hodně místa v paměti až poté, co spustím třeba TomTom a nebo jinou aplikaci s podobnou náročností.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mouse2007
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so 19. duben, 2008 17:14    Předmět: Citovat

eLzyx napsal:
já používám upravenou ROMku a s ní jsem naprosto spokojenej. Rychlejší, stabilnější smartphone jsem neměl.

Celkem mě ty tvoje problémy překvapují Šokovaný

Mam stejny problem jako Noraxus...TREo 750 je nechutne pomale s WM5 i po HardResetu...vubec nevim co s tim a do servisu pristroj posilat nechci,poradis jak jsi to vyresil ty? s tou upravenou ROMkou?
Chci pouzivat WM5 kvuli existenci cestiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mouse2007
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so 19. duben, 2008 17:19    Předmět: Re: re treo Citovat

abah napsal:
zkus upgrade na WM 6 a pokud je máš tak downgrade na WM5 návod je na netu např. CE4you. Treo implicitně nesnáší cizí verze ROM a tak je dobré mít originál z webu Palmu.

Ja prave original z webu palm inc. mam a je mi to houby platne.....WM5 jsou DESNE pomale (driv to bylo o.k)
Vubec netusim co s tim,snad jen ze by melo vliv ze je nahrana VF ROM na nebrandovane treo ale pochybuji....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů