Fórum - Zobrazit téma - TREO 750-Problém s WM5 - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TREO 750-Problém s WM5

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mouse2007
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 13. duben, 2008 22:51    Předmět: TREO 750-Problém s WM5 Citovat

Zdravim.Mam asi pres pul roku TREO 750.Jde o nebrandovanou verzi (Zadny VF,Cingular atp.)

Vsechno chodilo jak melo,do doby nez jsem ze stranek sunnysoftu stahnul ceskou lokalizaci pro tento pristroj odkaz zde: http://www.sunnysoft.cz/down_file.php?submited=1&lokal_vyrobce=19&lokal_model=115&lokal_system=
Chtel jsem lokalizaci vyzkouset a vpripade ze by se osvedcila ji koupit....DOTED lituji ze jsem ji na TREO vubec instaloval.
Do chvile nez jsem ji nahral do pristroje bezely WM5 "jako po masle".
Po instalaci me Interwrite pozadala o soft reset pristroje a to bylo posledni co jsem udelal......nabehl bootscreen s logem palm,indikator dobehl do konce a to bylo vsechno,treo uz se neprobudilo.(nechapu jak muze soft takhle "nakopnout" ROMku)

Nezbyvalo nic jineho nez stahnout ROM WM5 z tohoto odkazu: http://www.palm.com/nz/support/treo750v/#software a po extrahovani nakopirovat CHEEIMG.nbh na miniSD,spustit TREO v Updater Mode a cervenym tel. zahajit flash (jina moznost nebyla....oficialni updater chodi jen je treo zapnute a synchronizovane)
Zhruba po 10minutach flash skoncil,ja udelal podle navodu HR a WM5 zacaly startovat.
Bohuzel po spusteni systemu me cekalo nemile prekvapeni....system se natolik zpomalil ze je pri bezne praci nepouzitelny.Prechody mezi slozkami,programy,nastaveni 1-2sec,otevirani galerie 6sec. nahledy se ani nevykresli a k tomu nefunguje synchronizace s ActiveSync kteroukoliv verzi.Kalibrace displeje je hned po spusteni fakt "lahudka"....tercik se posunuje hlemyzdim tempem a treba scrolovani v jednotlivych slozkach s ikonami je nesnesitelne pomale.
Udelal jsem jeste jednou HR ale to same....(delal jsem ho snad desetkrat)
Pro jistotu jsem si jeste overil zda TREo bezi na 300Mhz ale bylo to v poradku.Zajimave je ze po resetu obcas (kdyz se tedy vykresli) vysoci chybova hlaska kde je v podrobnostech napsano toto:
EvntType: WinCE501bExceptio
AppName: services.exe
AppVer: 5.1.0.0
AppStamp: 0afcaab5
ModName: app service.dll
ModVer: 1.17.0.0
ModStamp: 44b5ecb6
OffSet: 00003314
OwnName: services.exe
OwnVer: 5.1.0.0
OwnStamp: 0afcaab5


Ze zoufalstvi jsem podle navodu na XDA Developers nahral WM6 aktualni verzi Treo750_2_27_ROW_EN.Po nabotovani najednou behalo vse jak ma...system se nesklutecne zrychlil a nenarazil jsem na jediny problem.Nepricitam to ani tak WM6 ktewre jsou pravda oproti 5kam trochu rychlejsi,ale tomu ze proste ta chyb byla najednou pryc.

To co se mi s TREEm stalo nepricitam ani tak zmrsene loklaizaci od Sunnysoftu ale spis tomu ze jsem do trea nahral brandovanou WM5 ROM a ta !potvora to pozna!....ZABOHA nemuzu sehnat GENERIC.....pritom se TREO750 nebranodave normalne prodava/lo


Kdyby nekdo znal reseni meho problemu byl bych vam nesmirne vdecen.
WM6 nekjsou spatne ale me byly WM5 milejsi a ten nahodny CRASH pri instalaci....no uWindows jsou veci mezi nebem a zemi a mohlo se to stat u kterehokoliv jineho programu

S timhle probleme jsem se obratil i na XDA Developers ale zatim zadna odezva(mozna je to tou lamavou anglivtinou...kdo vi)

Odkazy na forum jsou zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=384531
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=384662
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 0:15    Předmět: Citovat

Pokud nikde nepochodíš, můžeš to poslat k nám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mouse2007
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po 14. duben, 2008 1:47    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Pokud nikde nepochodíš, můžeš to poslat k nám.

Diky Mrkající ,zkusim jeste servisy a kdyz tak se u vas REGnu a uvidime.... Radostný

EDIT:
To Badel

Prosim potrebuji nekolik info ohledne servisu

V Servisnim ceniku http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=16 mi nejak neni jasne,na kolik vyjde prehrani ROM.Pocitam ze vzhledem k problemu ktery mam to bude nutne pres servisBOX......bezny FLASH at uz oficialnim ci neoficialnim postupem nezabira.
-------------------------------------------------------------------------------------
1)Založte si novou servisní zakázku na adrese servis.palmhelp.cz. O.K
2) V poli Popis závady popište skutečný technický stav přístroje.
3) V poli Vzkaz pro nás napište tento text: "Žádáme o posouzení technického stavu přístroje za účelem jeho výkupu na protiúčet".
4) Dle pokynů zaslaných naším systémem na váš e-mail doručte přístroj na naší adresu.
5) Očekávejte cenový návrh a další pokyny. Kromě navrhované ceny budete vybídnuti k provedení objednávky nového přístroje značky Palm na PalmShopu, z níž vám následně odečteme vzájemně odsouhlasenou cenu staršího přístroje.


Mozna by bylo dobre,kdybych chybu podrobne do mailou popsal a technik mi odpovedel v nejblizsi dobe zpet a ne TREO rovnou do BBS spol. s r.o.
Hlavne bodu 4 a 5 tak trochu nerozumim Rozpačitý
Nic ve zlem ale zaplatim za odeslani zprostredkovateli EURiSCO design s. r. o. (250kc firme + 99kc postovne/balne) ta to posle do BBS spol. s.r.o. a tim me treba kontaktuji ze to spravit nejde a navrhnou postup dle bodu 5),kdyz budu chtit treo zpatky zaplatim opet dobirku a pocitam jeste diagnostiku pristroje.

V zadnem pripade to prosim neber jako urazku serveru Wm a PALM Help vcetne parteneru kteri pro ne zajistuji servis a prodej.Pocitam ze se nachazim na serveru slusne a seriozni firmy.....jen ty tzkusenosti zadne jaksi nemam,proto bych rad vedel do ceho jak se rika jdu Mrkající Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.5. 2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 16:13    Předmět: Citovat

Celý problém je, že jsi nastudoval postup pro výkup přístroje na protiúčet a to se tě netýká. Ale komunikace již bude pokračovat přes mail, ať tady nezaplevelujeme forum soukromými záležitostmi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mouse2007
nováček
nováček


Registrace: 13.4. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út 15. duben, 2008 22:56    Předmět: Citovat

A k sakru......to mi "uslo" Stydící se Mrkající O.K. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů