Fórum - Zobrazit téma - Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 28. duben, 2008 22:42    Předmět: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

Zdravim,

mam Treo 750, pri prichozim hovoru mi Trei napise Unknown number ale neuvede cislo.... az kdyz hovor prijmu, nebo zmeskam, tak cislo zobrazi. Navic pri vytaceni pise Dialing tak, ze misto D je recky znak delta, resp. pri pokladani hovoru pise Hanging tak, H je napsano jako horni index.... proste podivne chovani telefonni aplikace. Mam vsak pocit, ze se to takhle chova az od urcite doby... ale porad jsem nedosel na to, co to mohlo zapricinit. Ma nekdo nejaky napad? Predem diky za napady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: út 29. duben, 2008 14:24    Předmět: Citovat

nepároval jsi telefon s nějakou BT klávesnicí? Nebo se Sony Ericssonem (tváří se jako HID)?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út 29. duben, 2008 21:47    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
nepároval jsi telefon s nějakou BT klávesnicí? Nebo se Sony Ericssonem (tváří se jako HID)?


Paroval jsem jej jen s BT GPS a s notebookem.... ted jsem zkusebne sparovane zarizeni z Trea odstranil. Zadna zmena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st 30. duben, 2008 15:27    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

Dělá to i po hard resetu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st 30. duben, 2008 20:19    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

pavelbures napsal:
Dělá to i po hard resetu?


Reknu to takhle. S WM mam asi tydenni zkusenost, zatim vse ostatni funguje bez problemu a tak se mi do HR moc nechce. Uprimne, ani netusim, jak se HR na WM dela a jak se provadi obnova (i kdyz zalohovaci program v Treu mam).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 10:52    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

Tak to je potom těžké. HR by se krásně vyloučila soft chyba a bylo by to. Návod na hardreset najdete v uživatelském manuálu, co se zálohy týče, je dobré vybrat nějakou osvědčenou aplikaci, jak se jmenuje ta vaše v Treu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 11:09    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

pavelbures napsal:
Tak to je potom těžké. HR by se krásně vyloučila soft chyba a bylo by to. Návod na hardreset najdete v uživatelském manuálu, co se zálohy týče, je dobré vybrat nějakou osvědčenou aplikaci, jak se jmenuje ta vaše v Treu?


Resco Backup - to je myslim zaruka kvality.
Co se HR, tak na Palm OS to byla hracka - udelal jsem HR a pres Resco explorer nakopiroval cely obsah RAM (nebo jen cast) do RAM. Ale WM s jejich slavnou adresarovou strukturou, to nebude asi takova hracka:) No, nejprve si asi prectu jak se dela ten HR a jak se obnovuje....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 13:26    Předmět: Citovat

resco backup není ani náhodou zárukou kvality. A pokud ano, tak jak pro koho. Ale pak by bylo dobré uvést důvod proč tomu tak je (subjektivní názor). Tuším že na palmhelp (či pdasoft) je více případů lidí co provedli obnovu přes Resco Backup a registrace programů byly fuč.. Takže třeba NVBackup místo toho.

Jinak jaký by měl být problém s adresářovou strukturou? To nikdo nezálohuje ani na PalmOS či na PC? V BuiltIN na PalmOS šly vytvořit složky, podsložky, jejich podsložky a složky podsložek. A normálně se to zálohovalo. Nevím tedy v čem je rozdíl a nebo v čem je problém. Nejsnadněji se to přirovná ke komprimaci s cestou.
Sprite Backup je na zálohování super. Umí to narvat i do telefonu který už nereaguje na uživatele ale spojí se alespoň kabelem přes AS.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 14:20    Předmět: Citovat

souhlasím, Sprite Backup je považován za š*cenzura*, dobrý je také SpbBackup. Projděte si weby autorů, na jednorázové zálohování a obnovení by měla stačit i trial verze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 16:45    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
resco backup není ani náhodou zárukou kvality. A pokud ano, tak jak pro koho. Ale pak by bylo dobré uvést důvod proč tomu tak je (subjektivní názor). Tuším že na palmhelp (či pdasoft) je více případů lidí co provedli obnovu přes Resco Backup a registrace programů byly fuč.. Takže třeba NVBackup místo toho.

Jinak jaký by měl být problém s adresářovou strukturou? To nikdo nezálohuje ani na PalmOS či na PC? V BuiltIN na PalmOS šly vytvořit složky, podsložky, jejich podsložky a složky podsložek. A normálně se to zálohovalo. Nevím tedy v čem je rozdíl a nebo v čem je problém. Nejsnadněji se to přirovná ke komprimaci s cestou.
Sprite Backup je na zálohování super. Umí to narvat i do telefonu který už nereaguje na uživatele ale spojí se alespoň kabelem přes AS.


Ja nikde necetl o problemech s Resco Backup. Resp. mam pocit, ze drtiva vetsina softwaru od Resca je na spickove urovni. Vic k tomu nemam co dodat...
Co se tyka adresarove struktury na WM, ja jen napsal, ze nevim jak je to se zalohovani a obnovou techto slozek, nic vic, nic min... to nebyl zadny utok na WM. Proste v PALM OS jsem zkopiroval vse co jsem v souboru BACKUP do RAM a bylo, tak nevim jak to funguje na WM, nemel jsem zatim cas to zkoumat (a dokud nebudu mit vazny duvod, tak to ani zkoumat nebudu...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: ne 04. květen, 2008 0:34    Předmět: Citovat

pavelbures: cenzura zde funguje perfektně Vysmátý špi_čku Vysmátý no mazec.

Permon: rozumím. Ale u softwaru nevím, podle čeho se určí že je na š*cenzura*é úrovni. Než jsem našel NVBackup před několika lety, měl jsem Resco, Teal a ještě jedno řešení. Ale všechny pro mě měly stejné funkce.
Jinak pouhým kopírováním do RAM se přeci nepřepsaly zamknuté soubory. Alespoň u E2 to tak bylo. Z toho důvodu jsem začal používat NVBackup. Jinak složky to umělo v pohodě (jak Resco, tak NVBackup). U WM je to naprosto identické. Včetně vyřazení složek k zálohování.
Určité postupy a principy jsou prostě stejné bez ohledu na všech platformách. Zálohování též.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne 04. květen, 2008 11:23    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

Permone, můžete sem dát seznam nainstalovaných aplikací? Takhle bych opravdu musel věštit a to já nerad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne 04. květen, 2008 20:58    Předmět: Re: Treo 750 - nezobrazuje cislo volajiciho Citovat

pavelbures napsal:
Permone, můžete sem dát seznam nainstalovaných aplikací? Takhle bych opravdu musel věštit a to já nerad.


HandyWeather
Lexicon 2002
MyExpenses
My Passwords
RescoBackup
Slick (IM)
TomTom6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 1:22    Předmět: Citovat

Tak jsem provedl HR. A mel tady asi nekdo pravdu. RescoBackup absolutne nefunguje.... NECO mi zaplnilo pamet, ale pristroj se tvari jako by nemel zadna data. Mimo to jsem dnes zkousel MS Outlook 2007, ale pak se vratil k MS XP... No, a ted mi nejde ani synchronizace... Uz asi hodinu to stoji na 196 z 258 polozek. Nevim co je to za polozky, ale zejmena netusim proc to stoji.... Jsem totalne v pasti. Nejde NIC! Mam hole Treo, do ktereho za Boha nejsem schopen dostat zadne data. JA VEDEL, ZE NEMAM SAHAT NA VEC, KTERA FUNGUJE.

Btw. ano, jedina vec ted funguje. Treo ukazuje cisla volajicich. To je mi ale platne jak .....

Takze tak dopadl muj pokus o vyreseni jednoho maleho problemu.... a ted mam VELKY!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
plavčík
plavčík


Registrace: 14.7. 2007
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 9:58    Předmět: Citovat

Těch programů máte minimum, takže udělejte HR, sesynchronizujte čisté treo s outlookem a pak těch cca pět programů nainstalujte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 10:54    Předmět: Citovat

pavelbures napsal:
Těch programů máte minimum, takže udělejte HR, sesynchronizujte čisté treo s outlookem a pak těch cca pět programů nainstalujte.


HR mam. Abych rozbehl vubec nejak synchro, tak jsem MUSEL pouzit Palm OS. Tzn. Outlook jsem synchronizoval do Trea 680. Potom jsem smazal veskery obsah Outlooku, potom nasilu data z Trea 680 do Outlooku. Nyni Outlook nasilu do Trea 750.
Ale asi jsou nejak poskozene Ukoly. Co se tyka Kontaktu, Poznamek a Kalendare... ty jsou jiz v Treu, ale Ukoly jsou v pasti.... nechteji do Trea ani za boha. Nejaky navrh? Zacinam mit sehranosti MS produktu trosku plne zuby....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 11:22    Předmět: Citovat

co se nedokončené synchronizace týče - podívej se zda ten úkol má platné datum (končí po tom co začně a ne naopak). Mě před cca 4 lety Zire 31 sesynchronizoval kalendář s Palm Desktop a jedno datum se tam sesynchronizovalo tak, že začátek byl později než konec (např: "K doktoru od 19:00 do 11:00") a synchronizoval.. Jednou se to ale kouslo úplně a konec. Od té doby radši používám Utlouk páč tam data vidím kompletně, ne jako v tom Palm Desktop nedodělku.

A co se toho backupu týče - opravdu doporučuji cokoliv jiného než Resco Backup. Resco explorer je fajn, photo viewer také.. Ale ten Backup prostě ne. Ale asi každý si tím musí projít než najde to správné.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 13:03    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
co se nedokončené synchronizace týče - podívej se zda ten úkol má platné datum (končí po tom co začně a ne naopak). Mě před cca 4 lety Zire 31 sesynchronizoval kalendář s Palm Desktop a jedno datum se tam sesynchronizovalo tak, že začátek byl později než konec (např: "K doktoru od 19:00 do 11:00") a synchronizoval.. Jednou se to ale kouslo úplně a konec. Od té doby radši používám Utlouk páč tam data vidím kompletně, ne jako v tom Palm Desktop nedodělku.

A co se toho backupu týče - opravdu doporučuji cokoliv jiného než Resco Backup. Resco explorer je fajn, photo viewer také.. Ale ten Backup prostě ne. Ale asi každý si tím musí projít než najde to správné.


Diky za tip. Otevrel a zavrel jsem vsechny ukoly v Outlooku a uz to funguje. No to byl porod! DIKY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 22.4. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po 05. květen, 2008 15:18    Předmět: Citovat

A nakonec jsem se dodstal i k jadru pudla ... po instalaci Lexiconu 2002 (program i databaze do RAM) se objevi chyba, jez se projevuje nezobrazovanim cisla volajiciho a podivnymi znaky. Takze budu ted bez slovniku? Ach joooo.

A co se tyka obnovy dat... resco tedy fatalne selhalo... v takovem pripade, bych se s Palm OS s duverou obratil na zalohu v PC, ktera se provadi pri synchronizaci dat. Ehm, nejak se ale ne a ne dopatrat takove zalohy v PC pro Treo 750 (WM6). Ze by dalsi z mnoha vyhod WM6 oproti Palm OS? Cim dal vic, zacinam nabyvat dojmu, ze WM ztraci cim dal vic dech na ten zastaraly Palm OS.... Šokovaný

Dalsi dotaz, kde si ukladaji aplikace data? V takove slozce App data jsem nenasel temer nic, v Docs and sets tejne tak.... Tak kde do prcic najdu data aplikaci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 0:15    Předmět: Citovat

Odkdy PalmOS při hotsyncu zálohuje? Zálohuje jen ty soubory co si o to žádají. Pro zálohu celé ram při HS je nutné použít aplikace typu SYNCALL. Sprite Backup pro WM umí to samé při AS. Stačí si to nakonfigurovat. Tudíž zde opět žádný rozdíl.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů