Fórum - Zobrazit téma - HP iPAQ 914c Business Messenger - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

HP iPAQ 914c Business Messenger
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> HP
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mikkipp
nováček
nováček


Registrace: 18.12. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út 17. březen, 2009 7:44    Předmět: Citovat

dakujem za link..aj ked tam toho moc nebolo, tak zaujimava informacia, že internet sa da zdielat z HP aj pomocou wifi...skusim, mozno tato tretia varianta uz konecne pojde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mikkipp
nováček
nováček


Registrace: 18.12. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po 23. březen, 2009 10:10    Předmět: Citovat

Ludia..konecne sa mi to rozbehlo. Uz funguje aj skype, aj slick a aj internet sharing. chyba bola v tom ze som datovy profil nastaveny na wap. teda som z navodu od tmobile nastavil wap namiesto pristupu na internet. dost chaoticky to tam bolo popisane....ale cely cas ma miatlo, ze aj ked to bolo nastavene blbo tak Intenet explorer a Opera mi isla normalne....preto som si myslel ze mam profil nastaveny dobre. Nema niekto nahodou crack na aplikaciu WM Wifi Router? dakujem (a ospravedlnujem sa vsetkym)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fs155
nováček
nováček


Registrace: 15.10. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st 24. červen, 2009 9:44    Předmět: ROM? Citovat

Vydalo HP novou ROMKU?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=cs&cc=cz&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3551669&prodNameId=3551692&swEnvOID=4036&swLang=118&mode=2&taskId=135&swItem=hh-70735-1

Kdo máte zkušenosti, tak se podělte prosím o poznatky a provedení aktualizace. Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 24. červen, 2009 14:12    Předmět: Re: ROM? Citovat

fs155 napsal:
Vydalo HP novou ROMKU?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=cs&cc=cz&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3551669&prodNameId=3551692&swEnvOID=4036&swLang=118&mode=2&taskId=135&swItem=hh-70735-1

Kdo máte zkušenosti, tak se podělte prosím o poznatky a provedení aktualizace. Díky moc.


Zdar všem "hápečkářům"! Pobavený
Opravdu se jedná o poslední verzi ROM! Mrkající
Z vlastní zkušenosti doporučuji následný postup:
1. - stáhnout na PC soubor sp43434.exe
2. - propojit PC a iPAQ USB kabelem a synchonizovat je
3. - provést některým programem kompletní BACUP všeho v iPAQu!!!!
4. - pokud máte většinu programů instalovaných na "Storage card" (jako já), tak stejně budete muset ve finále udělat reinstalaci programů, jelikož Vám budou po UPDATE chybět jejich zástupci v nabídce "Programy". BOHUŽEL?!
5. - spustit soubor sp43434.exe a obrnit se trpělivostí, jelikož vlastní UPDATE trvá přibližně 30-40 minut!!!
6. - potvrdit rozbalení souboru a čekat
7. - v žádném případě NEODPOJOVAT USB KABEL mezi PC a iPAQ!!!!!
8. - v průběhu instalace se na úvodní obrazovce objeví nahoře "třířádkový" černý pruh, ve kterém můžete sledovat celý průběh, stejně jako na PC v "okně" instalátoru
9. - po ukončení UPDATE dojde k restartování iPAQ
10. - obnoví se kompletní instalace WM 6.1 Professional v ENGLISH v iPAQ
11. - následně je nutné provést veškerá manuální nastavení jako při prvním spuštění iPAQ a provést případnou lokalizaci do svého jazyka pomocí programi InterWrite, který je nyní již ZDARMA (pro dříve registrované uživatele) k dispozici v poslední verzi na stránkách firmy SUNNYSOFT (http://www.sunnysoft.cz)
12. - no a pak udělat "RESTORE" z BACUP toho, co jste měli původně uloženo přímo na iPAQ a následně provést REINSTAL programů na STORE CARD, aby jste do WM 6.1 dostali do "PROGRAMY" opět zástupce svých nainstalovaných programů
13. A to je, myslím si, vše, co je nutné udělat pro to, aby Vaše (tedy NAŠE Vysmátý ) "mašinky" šlapaly jako "švýcarské hodinky"... Pobavený Pobavený Pobavený
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PetrP7
nováček
nováček


Registrace: 7.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 24. červen, 2009 17:46    Předmět: nová ROM Citovat

Jj, tak jsem upgradoval, zdá se, že je zařízení poněkud stabilnější (ale ani předtím to nebylo zlé)... Hlavně WiFi.
Doporučuju po updatu tentýž spustit ještě znovu, on ukáže, jestli jsou nějaké rozdíly mezi nainstalovaným a novým položkami - mně se například napoprvé nepřehrál FW pro WiFi, jedna ze 3 položek updatu. Proběhlo to OK až napodruhé.
K záloze je dobrý i SW dodaný od HP, HP iPAQ Setup Assistant, aspoň nastavení účtů a info vlastníka je po upgrade ve vteřině zpátky. Jinak zálohuji na kartu s SpbBackup2_en.crk.by.Dasai.cab a zdá se, že dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 08. červenec, 2009 17:36    Předmět: Paměťová karta microSDHC 8GB Class 6 Citovat

Tak mohu potvrdit, že i po upgrade na nový firmware zvládá iPAQ tuto kartu bez problémů! Mrkající
Původně jsem používal 4GB kartu. Podle informací z komunity jsem se dozvěděl, že se dá použít i karta dvojnásobná. Zdroje nelhaly, karta funguje! Radostný
P.S. Nezkoušel náhodou někdo 16GB kartu?
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 08. červenec, 2009 17:45    Předmět: Zkušenosti s novým firmware Citovat

Osobně si myslím, že se výrazně zrychlil start systému (bootování) i přihlášení. Určitě se zlepšila i stabilita systému!
Nevím jak komu, ale občas se mě stává, že po přihlášení do systému se zapíná samovolně Wi-Fi a snaží se někam připojit?! V tomo případě nejde ani ťapnutím v "Manažeru připojení" ukončit činnost Wi-Fi. Pomůže jedině reset pomocí stylusu.
P.S. Pokud máte někdo nějaké další poznatky a zkušenosti, tak sem s nimi! Pobavený
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PetrP7
nováček
nováček


Registrace: 7.1. 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 08. červenec, 2009 18:39    Předmět: Re: Zkušenosti s novým firmware Citovat

Johannes napsal:
Osobně si myslím, že se výrazně zrychlil start systému (bootování) i přihlášení. Určitě se zlepšila i stabilita systému!
Nevím jak komu, ale občas se mě stává, že po přihlášení do systému se zapíná samovolně Wi-Fi a snaží se někam připojit?! V tomo případě nejde ani ťapnutím v "Manažeru připojení" ukončit činnost Wi-Fi. Pomůže jedině reset pomocí stylusu.
P.S. Pokud máte někdo nějaké další poznatky a zkušenosti, tak sem s nimi! Pobavený


Jj, taky se mi to párkrát s Wi-Fi stalo... Ale tomu "bootování" nerozumím, projevuje se to možná leda po resetu, nevšiml jsem si - jinak systém nevypínám, jen telefon a připojení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vlk
nováček
nováček


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt 09. červenec, 2009 13:41    Předmět: Citovat

Díky za tipy, update se povedl. Mám jiný problém: jak přemapovat kontextové klávesy? Změnil jsem to v "plugins/registry/hkcu/software/microsoft/today/keys/", ale povedlo se jen u levé, pravá na změny nereaguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gorilla
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st 22. červenec, 2009 22:22    Předmět: Citovat

Dobry den, mam problem - stahl jsem tuto rom primo pro muj smartphone spravnou verzi postupoval jsem podle navodu a v pulce instalace windows mobile mi to napise chybu ztrata spojeni (myslim ze code 402). Zkousel jsem to asi petkrat a stale ten samy problem. Nevite nekdo prosim co s tim, nemuzu se ted dostat v mobilu vubec nikam je to zasekle na te instalacni strance. myslite ze by pomohl naky profesionalni servis? diky Nešťastný Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 22. červenec, 2009 23:01    Předmět: Důrazné UPOZORNĚNÍ!!! Citovat

Gorilla napsal:
Dobry den, mam problem - stahl jsem tuto rom primo pro muj smartphone spravnou verzi postupoval jsem podle navodu a v pulce instalace windows mobile mi to napise chybu ztrata spojeni (myslim ze code 402). Zkousel jsem to asi petkrat a stale ten samy problem. Nevite nekdo prosim co s tim, nemuzu se ted dostat v mobilu vubec nikam je to zasekle na te instalacni strance. myslite ze by pomohl naky profesionalni servis? diky Nešťastný Smutný

Tak v tomto případě je každá rada drahá! Mrkající
Zkus tzv. tovární reset!
Provedení továrního resetu
Tovární reset vymaže všechna nastavení, programy a data instalovaná uživatelem a vrátí váš HP
iPAQ do původního nastavení.
Pro tovární reset:
1. Vypněte váš HP iPAQ.
2. Stiskněte tlačítko ok umístěné na pravé straně zařízení a tlačítko Hlasové ovládání umístěné
na levé straně.
3. Podržte stisknutí tlačítka ok i Hlasové ovládání a pomocí stylus jemně stiskněte tlačítko
Reset.
4. Uvolněte tlačítko Reset.
5. Uvolněte tlačítko ok a tlačítko Hlasové ovládání, jakmile se na obrazovce zobrazí Clean
Boot (zařízení se restartuje).
POZNÁMKA: Také můžete kliknout na Start > Nastavení > Systém > Faktory Recovery a
postupujte podle instrukcí na obrazovce.
HP iPAQ se restartuje a zapne.
UPOZORNĚNÍ: Jestliže provedete tovární reset, ztratíte všechna data uložená ve vašem HP
iPAQ, vyjma dat v iPAQ File Store.

P.S. Při přepisování ROM je bezpodmínečně nutné zajistit PC nebo NB proti výpadku - byť krátkodobému - napájení!!!
V okamžiku přepisování musí probíhat bezproblémová komunikace mezi PC (NB) a iPAQem! Kabel USB musí být správně připojen a nesmí se ani na mikrosekundu odpojit!!! Jinak si každý koleduje o velký malér! Vrátit čístečně přepsaný ROM do původní verze již NELZE!!!
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gorilla
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 23. červenec, 2009 0:46    Předmět: Citovat

no to je prave muj problem ale jsem si naprosto jisty ze to neni tim ze by vypadlo spojeni protoze jsem to opravdu zkousel alespon petkrat jenze mam castecne hotovou instalaci ktera se nechce dodelat hard reset jsem zkousel bohuzel nic v podstate kdyz zapnu hpcko tak se mi objevi uvitaci obrazovka hp invent a nahore je v instalacni liste napsano ruu. myslim ze z tohohle se uz jen tak asi ten mobil nevyhrabe... Nešťastný Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt 23. červenec, 2009 12:52    Předmět: Obrátit se na HP česká republika Citovat

Gorilla napsal:
no to je prave muj problem ale jsem si naprosto jisty ze to neni tim ze by vypadlo spojeni protoze jsem to opravdu zkousel alespon petkrat jenze mam castecne hotovou instalaci ktera se nechce dodelat hard reset jsem zkousel bohuzel nic v podstate kdyz zapnu hpcko tak se mi objevi uvitaci obrazovka hp invent a nahore je v instalacni liste napsano ruu. myslim ze z tohohle se uz jen tak asi ten mobil nevyhrabe... Nešťastný Smutný

Dvakrát...pětkrát, to už jedno! Mrkající To se musí povést napoprvé, tedy jednou! Vysmátý
Takže Ti asi nezbyde nic jiného, než se obrátit na autorizovaný servis. Ale zkusil bych nejprve zavolat na HP Česká republika nebo se obrátit na ně prostřednictvím formuláře, zde: http://h50203.www5.hp.com/mailweb/customer/EmailForm.aspx?cc=CZ&lang=cs&sni=314903&lang=cs&cc=cz
To bude asi jediná možnost, jak z toho maléru ven. Mrkající
Držím všechny palce, i u nohou! Pobavený Pobavený Pobavený
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gorilla
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 23. červenec, 2009 19:17    Předmět: Citovat

jasne dikes moc uvidime co s tim provedou.. Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vozkych
nováček
nováček


Registrace: 28.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út 28. červenec, 2009 15:36    Předmět: Citovat

Gorilla napsal:
jasne dikes moc uvidime co s tim provedou.. Mrkající


Asi to už řešíš jinak, ale tahle chyba 402 při update firmware se dá řešit zvýšením hodnoty TIMEOUT v konfiguraci programu provádějícího update.

Při spuštění "sp43434.exe" zadáš adresář, kam se má rozbalit updatovací utilita od HP. Po rozbalení archivu se tato utilita automaticky spouští, ty ale utilitu ukončíš. Zaedituješ soubor "configure.ini" v adresáři, do kterého jsi nechal utilitu rozbalit a změníš v něm číselnou hodnotu parametru TIMEOUT, např. na hodnotu 1000. Spustíš znovu updatovací utilitu "hpRUU.exe" ze zmiňovaného adresáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vozkych
nováček
nováček


Registrace: 28.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út 28. červenec, 2009 15:40    Předmět: Citovat

Měl bych dotaz na ty vlastníky 914c-ka, kteří již updatovali firmware na verzi 1.01.01.

Chodí Vám nyní Sim Toolkit? Máte v nabídce Start aplikaci pro Sim ToolKit?

Mě po flashi telefon na Sim Toolkit zprávy od banky vůbec nereaguje (UI se nespustí, žádná notifikace či něco podobného) a ve Start nabídce nemám ani zástupce na GUI aplikaci k Sim ToolKitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gorilla
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 02. srpen, 2009 12:15    Předmět: Citovat

vozkych napsal:
Gorilla napsal:
jasne dikes moc uvidime co s tim provedou.. Mrkající


Asi to už řešíš jinak, ale tahle chyba 402 při update firmware se dá řešit zvýšením hodnoty TIMEOUT v konfiguraci programu provádějícího update.

Při spuštění "sp43434.exe" zadáš adresář, kam se má rozbalit updatovací utilita od HP. Po rozbalení archivu se tato utilita automaticky spouští, ty ale utilitu ukončíš. Zaedituješ soubor "configure.ini" v adresáři, do kterého jsi nechal utilitu rozbalit a změníš v něm číselnou hodnotu parametru TIMEOUT, např. na hodnotu 1000. Spustíš znovu updatovací utilitu "hpRUU.exe" ze zmiňovaného adresáře.


jj dikes moc zkusim uvidime snad to bude fungovat sem ten mobil sice chtel prodat ae taklhe nasekanej by se asi neprodal Vysmátý VysmátýVysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vozkych
nováček
nováček


Registrace: 28.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po 03. srpen, 2009 0:32    Předmět: Citovat

Gorilla napsal:
vozkych napsal:
Gorilla napsal:
jasne dikes moc uvidime co s tim provedou.. Mrkající


Asi to už řešíš jinak, ale tahle chyba 402 při update firmware se dá řešit zvýšením hodnoty TIMEOUT v konfiguraci programu provádějícího update.

Při spuštění "sp43434.exe" zadáš adresář, kam se má rozbalit updatovací utilita od HP. Po rozbalení archivu se tato utilita automaticky spouští, ty ale utilitu ukončíš. Zaedituješ soubor "configure.ini" v adresáři, do kterého jsi nechal utilitu rozbalit a změníš v něm číselnou hodnotu parametru TIMEOUT, např. na hodnotu 1000. Spustíš znovu updatovací utilitu "hpRUU.exe" ze zmiňovaného adresáře.


jj dikes moc zkusim uvidime snad to bude fungovat sem ten mobil sice chtel prodat ae taklhe nasekanej by se asi neprodal Vysmátý VysmátýVysmátý


A ještě jeden postřeh z Flashování. Mě se osvědčilo v případě 402 chyby flashovat z Windows XP SP3 32bit. Ve Windows 7 64bit i Vista 32bit jsem měl tuhle chybu každou chvíli. V XP ještě ani jednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vozkych
nováček
nováček


Registrace: 28.7. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út 11. srpen, 2009 13:55    Předmět: končím s tímhle křápem Citovat

Tak nic. Internetový fóra plný lidí, kterejm na tomhle zařízení STK také nechodí, podpora HP plná srandistů (zkuste si schvalně zakomunikovat s HP supportem prostřednictvím toho webového formuláře uveřejněného Johannes-em), telefonní modul je citlivej asi jako Charles Manson, GPS čip drží, co se citlivosti týče, soudružsky basu s telefonem a display má dva mrtvý pixely. O výdrži baterie ani nemluvím. Kdo tohle může nazývat Business Messengerem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johannes
nováček
nováček


Registrace: 9.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec, 2009 22:26    Předmět: Připojení v režimu disku Citovat

Nemáte někdo tušení, jak připojit pomocí USB kabelu komunikátor k PC nebo noťasu v tzv. režimu disku?
Tak, abych měl přístup na Storage card a ta se zobrazila jako další disková jednotka. Bez ActiveSyn!
Děkuji za rychlou radu. Pobavený
P.S. Ať jsem několikráte studoval manuál, nikde jsem na to nepřišel.. Smutný
_________________
HP iPAQ 914c Business Messenger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> HP Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů