Fórum - Zobrazit téma - Volba zařízení - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Volba zařízení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Windows Mobile
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 29. prosinec, 2008 10:43    Předmět: Volba zařízení Citovat

Jelikož se mi začíná rozpadat Treo680ka a krom toho mi nad hlavou visí Damoklův meč vynuceného přechodu na Vistu, vypadá to že opustím PalmOS a skončím pod WM.

Zatím jsem výběr zúžil na následující 3 zařízení (v závorce mnou vnímané hlavní hlavní klady):
1) PalmOne TreoPro (klávesnice)
2) Sony Ericsson X-1 eXperia (klávesnice, rozměry displeje, panely, FM rádio, výborné zkušenosti s řadou K, na které je celá rodina)
3) Samsung i900 Omnia (FM rádio, TouchWiz, dobré reference, velká vestavěná paměť)

Proti X-1 mluví cena a avizované problémy s pevností krytu, proti i900 předchozí zkušenosti s podporou standardů Samsungem a debilním ovládáním (i když to se týká hlavně "hloupých" telefonů řad D a E) a popisované problémy s firmwarem (divná reakce klávesnice v prohlížeči, vysávání baterky), popisovaná nekompatibilita s příslušenstvím, proti TreoPro zase vleklé problémy Palmu s financováním, podpora zdejšího trhu, a jeho potácení mezi platformami, a okrajově i absence FM rádia a menší displej.

Nasazení bude především pracovní, těžiště práce je PIM, email, outliner, dále hodně lezení po netu, příjem RSS feedů, sem tam nějaké video a muzika. Nemám problém se psaním na dotykové QWERTY klávesnici na displeji, případně s dokoupením BT klávesnice externí. Výdrž mi stačí něco málo přes 1 pracovní den (dobíjení v noci a v autě). Lokalizace mi stačí malá, tzn. zobrazování a psaní národních znaků, prostředí klidně může zůstat anglické.
Vestavěný foťák mě v podstatě nezajímá.

Takže mě zajímají zkušenosti z následujících oblastí:
- stabilita systému v konkrétním zařízení, hlavně při větším počtu aplikací
- případné problémy při připojení k wifi (problémy kompatibility s nějakými konkrétními access pointy)
- dílenské zpracováním a materiály (aby se mi to po půl roce nerozpadlo v ruce), odolnost proti poškrábání při běžném používání
- pohodlnost psaní / kvalita klávesnice / citlivost dotykového displeje
- kvalita audia při hovoru
- problémy s BT náhlavkami (rozpadající se spojení, špatný dosah, špatné audio)
- čitelnost displeje na slunci, zhoršení citlivosti s ochrannou fólií, zkušenosti s ovládáním prstem místo stylusem
- zkušenosti s vestavěnou GPS (citlivost, neobvyklé nastavení pro TomTom nebo jiný soft)
- případné problémy s výdrží nebo podezřelým mizením baterky při zátěži (ať už při hovoru, navigaci, datových přenosech)
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Windows Mobile Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů