Fórum - Zobrazit téma - Průšvih - ztráta dat - www.WMHelp.cz
forum.WMHelp.cz
O všem, co souvisí s Windows Mobile
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Průšvih - ztráta dat

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
prokyz
nováček
nováček


Registrace: 18.10. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út 09. únor, 2010 3:12    Předmět: Průšvih - ztráta dat Citovat

Dobrý večer, potažmo ráno,
konečně jsem se dostal k obnovení synchronizace mezi mým Treem 750 a notebookem, jelikož tento před nedávnem prošel kompletní reinstalací s formátováním disků. Začalo mě hlodat, že vlastně spoléhám pouze na Treo v oblasti uchování mnoha dat - kontaktů, poznámek, apod. Míval jsem se zprovozněním synchronizace přes BT problém, i teď to chtělo chvilku laborování, než se přístroje konečně spojily. Já nastavil, které položky chci synchronizovat (v PC), a pak už začala probíhat synchronizace. Když však během chvilky skončila, polilo mě horko. Krátké ohledání Trea potvrdilo mé obavy - defaultně byla synchronizace nastavena tak, že při konfliktu položek vyhrává PC. Konflikt tedy nastal všude, neboť PC neznalo žádný kontakt, poznámku, schůzku, a vše tedy přepsal svými daty. Resp. vymazal.

Neví někdo o nějakých skrytých zálohách, které by se vytvářeli před uskutečněním synchronizace? Nebo případně zda se dají data nalézt v Treu někde zašantročené? Zatím jsem se Treo neodvážil vypnout, ani odpojit od ActiveSyncu...

Bohužel očekávám nejhorší, tedy že jsou data nenávratně pryč. Možná se mi podaří objevit zálohu z dřívějších telefonů, nebo nějak vykřesat data ze starých profilů Outlooku. Byť né aktuální, alespoň nějaká.

Jen dodám, že se jedná o následující konfiguraci přístrojů:
Palm Treo 750 s WM 6
Win XP Home SP3
Microsoft Outlook 2003

Chtěl jsem mít jistotu, že o data nepřijdu, a při snaze data zálohovat se mi je podařilo zřejmě nadobro smazat. Jaká ironie... Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
prokyz
nováček
nováček


Registrace: 18.10. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út 09. únor, 2010 3:32    Předmět: Starší data nalezena Citovat

Tak se omlouvám za velmi poplašnou zprávu. Podařilo se mi obnovit data z osobních složek aplikace MS Outlook, které jsem si uložil před formátováním disku. Takže jsem přišel o jen měsíc změn... Uff

Toto vlákno je zřejmě zcela neužitečné, a pravděpodobně může být smazáno. Ještě jednou se omlouvám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: st 10. únor, 2010 14:15    Předmět: Citovat

Poslyš, tohle je ale divný, protože konflikt nastává pouze v případě, že položka byla před synchronizací upravena jak na desktopu, tak v mobilu. Pokud na jednom konci položky neexistují vůbec, je defaultně nastavená synchronizace, takže výsledkem by mělo být že obsah telefonu se zkopíruje do outlooku.
To že si prázdným desktopem smažeš obsah telefonu se může povést snad jen v případě, že:
- telefon s desktopem má již existující partnerství, ted dlouho nebyl synchronizován
- obsah outlooku po první synchronizaci smažeš
a nebo:
- telefon již byl s desktopem synchronizován, a ty
- outlook odinstaluješ a znovu nainstaluješ s prázdnými složkami

V obou případech ale outlook (mám ověřeno na 2000ce, novější verzi nepoužívám) případně mazané záznamy háže do Smazané Pošty, odkud jdou obnovit.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
prokyz
nováček
nováček


Registrace: 18.10. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá 12. únor, 2010 23:13    Předmět: Citovat

Vezmu to popořádku:
-telefon partnerství měl, před formátem disků v tom počítači, ale před opětovným navazováním partnerství jsem záznamy o partnerství z activesyncu v telefonu vymazal,
-ne, v outlooku byly od formátu dat jen e-maily, a ty nesynchronizuji,
-zbylé dvě jsou podle mě podobné prvnímu případu, takže ani tyto případy neměly nastat.

Já mám verzi 2003, a Smazanou poštu jsem bohužel nekontroloval, navíc ji pravidelně mažu. Kde tedy nastal problém opravdu netuším. Možná to smazání synchron. partnerství v activesyncu v handheldu neproběhlo úplně, a nějaké záznamy zůstaly skryty i přesto, že byly na pohled vymazány. Jen ještě dodám, že jsem navazoval i zcela nové BT partnerství (předchozí opět z Trea smazáno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxcz
plavčík
plavčík


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 15. únor, 2010 8:36    Předmět: Citovat

Podle toho jak to popisuješ, se měl obsah telefonu zkopírovat na desktop.
Konflikty se kontrolují podle položek Jméno a Příjmení, nic na způsob unikátního primárního klíče se nepoužívá, a přejmenování má efekt stejný jako smazání původního záznamu a opětovné vyplnění stejných dat pod jiným jménem - původní záznam se v druhém zařízení smaže a nový vytvoří.

Muselo dojít k nějaké zásadní chybě, protože já jsem několikrát ActiveSync i Office přeinstalovával, a pokaždé se data z telefonu korektně naimportovala do Utlouka, přestože AS4.5 už 2000ku píše jako nepodporovanou.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát".
... Perfectly symmetrical violence never solved anything.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WMHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů