Fruitaholic aneb strasti vegetariánského lidojeda - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Fruitaholic aneb strasti vegetariánského lidojeda

Autor: Musketeer - 16.04.2010, 1284 čtenářů


Hry a volný čas

Mít ve sbírce Fruitaholic pokládáme za hráčskou povinnost hned z několika důvodů. Nejdůležitější z nich je ovšem ten, že se po dlouhé době jedná o jednu z mála her, ve které se dokonale snoubí originální námět, stylová grafika, nekonečná zábava i slušný zvuk. Suma sumárum logický rychlík, který nesmíte opomenout vyzkoušet!Ve hře Fruitaholic se setkáváme s opravdu nezvyklým hrdinou. Už jsme tu měli všemožné rytíře, zvířata, stroje, slizy, mimozemšťany i exotické neživé předměty, ovšem hrát právě za hladového vegetariánského kanibala, to tu ještě ale opravdu nebylo. Hned na úvod prozradíme, že příjemné zjištění týkající se originality zdaleka nebude platit jen pro hlavního hrdinu!

Vše začíná od stylového menu, v němž si můžeme vybrat, jaký typ hry hodláme absolvovat: Easy, Hard, Turn-based a jsou tu i speciální tlačítka Options, Scores a Exit. Pro začátek samozřejmě doporučujeme právě Easy, jelikož zpočátku může samotná akce na někoho působit kapku nepřehledným dojmem.

Fruitaholic je oficiálně vzato logický rychlík spadající do stejné rodiny puzzlů, v nichž nás tlačí čas. Jmenujme třeba Logical, Tetris či Bejeweled. Motiv je zde ale zcela jiný a příjemně inovativní. Nacházíme se na paloučku s lidojedem a dvojicí kotlů o obsahu 3 x 5 čtverečků, které se postupně zaplňují padajícím ovocem.


Cílem je za pomoci prohození vždy právě dvojice ovocných kousků vedle sebe dosáhnout toho, aby v levém i pravém kotli byla ve stejném řádku kýžená sestava - třeba tři jahody vlevo a tři vpravo. Ovšem pozor, sestava nemusí být stejná, stačí klidně dvakrát jahoda a jednou citron vlevo i vpravo a bude to fungovat též. Pokud úspěšně sestavíme podobnou řadu, tak obě vrstvy v kotlích zmizí a my získáme opět trochu času i místa. Samozřejmě platí naopak i to, že je-li kterýkoliv z kotlů ovocem zcela zaplněn, hra končí.


Hra nás potěšila i svým zpracováním. Grafika je velmi osobitá, přitom však živá a svěží. Co se týče zvuku a hudby, hra drží krok se svým standardem - cvakání, bouchání i další hluky znějí tak, jak mají a kdy mají. Hudba je příjemná (i když kapku nevýrazná). Využívá zvuků tamtamů, zpěvu ptáků a převládají dlouhé táhlé elektronické nástroje (pravda, tématicky by se do hry více hodily nějaké primitivnější nástroje).


Instalační CAB soubor má velikost 8,17 MB. Hra podporuje všechna představitelná rozlišení (240x320, 240x400, 240x240, 320x320, 480x640, 480x800 i 480x480 pixelů) a vyžaduje k běhu 8,4 MB RAM. Jako minimum pro instalaci autoři uvádějí Windows Mobile 6. Fruitaholic přijde na 9,95 USD, přičemž bez registrace je hraní omezeno jen na režim Easy. 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Freewarové víkendové hrátky s Windows Mobile - 6. 6. 08


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Fruitaholic aneb strasti vegetariánského lidojeda" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů