Zoufalý CeBIT - novinek poskrovnu a úsměvné události - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Zoufalý CeBIT - novinek poskrovnu a úsměvné události

Autor: nexus6 - 07.03.2008, 2365 čtenářů


Speciality Kdysi slavný veletrh CeBIT v posledních letech značně upadá. Letošní ročník tak byl vůbec tím nejhorším za poslední roky, když zde výrobci představili naprosté minimum novinek. Proto jsme vám také nepřinesli žádné přímé reportáže z místa konání, ačkoliv jsme v Hannoveru byli. Pojďme si shrnout, co se na CeBITu dělo – víceméně jsou to samé vtipné příhody.Nuda, šeď a zase nuda. Takový byl letošní CeBIT. Novinek bylo v oblasti mobilních telefonů poskrovnu a v případě Windows Mobile zařízení ještě méně. CeBIT doplácí na to, že se koná poměrně záhy po barcelonském Mobile World Congressu, ale také na svou velikost.

Na téměř nekonečném výstavišti které má 27 obřích hal se totiž pár malých krabiček v podobě mobilních telefonů naprosto ztratí. A nic na tom nemění fakt, že jim je věnovaná celá jedna hala. Jenže z ní více než třetinu zabírá stánek T-Mobilu a dobrou čtvrtinu Samsung, který zde vystavuje všechno možné, podobně jako ASUS.

Právě ASUS byl prakticky jediným výrobcem, který představil nová zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Slibovaný model M930 ovšem na stánku chyběl, model Galaxy Mini byl představen již v Barceloně. V Hannoveru tak získal pouze své finální označení – P320. Opravdovými novinkami tak byly modely P527 – nástupce P526, který se u nás teprve začal prodávat, M536, který míří proti ultimátnímu Samsungu SGH-i780, ASUS P560 – přímý konkurent HTC Touch Cruise a očekávaný luxusní komunikátor ZX1 Lamborghini. Představení novinek a vůbec celého modelového portfolia ASUSu, kterému jsme se zatím příliš nevěnovali, si necháme na samostatný článek.Giga-Byte vystavoval nové komunikátory, které měly být původně už v Barceloně a o kterých jsme psali právě v přehledu novinek z MWC. Konkrétně šlo o typy MS820, MW700 a MS800.Přístroje byly ale pouze za vitrínou a při naší návštěvě stánku bohužel nebyla přítomna odpovědná osoba, která by nám je mohla z vitríny k nafocení vyndat a dal-li by Bůh, i půjčit do ruky.A tak musíte vzít za vděk fotografiemi telefonů za sklem a konstatováním, že jde o takové šedé myšky. A tak jsme se na stánek na druhý pokus už nevraceli.Zábavu jsme si užili i na stánku E-TENu. Ten překvapil především tím, že měl přichystaný prostor pro dva nové modely, které by měly být zaměřeny na průmyslové použití. Na stánku dokonce byly i popisky s technickou specifikací modelů, kterou si můžete prohlédnout na fotografiích. Samotné přístroje však chyběly a obsluha stánku k nim neměla ani žádné informace – žádné fotografie, press materiály, prostě nic.Pro E-TEN to ale bylo jedině dobře. Tím, že na stánku dvě novinky neměl, totiž tchajwanci ve skutečnosti ušetřili – stánek E-TENu byl totiž v noci z úterka na středu kompletně vykraden a to včetně propagačních předmětů, letáků a tiskovin. Tipujeme, že spravit chuť si chtěl asi nějaký nespokojený dealer E-TENu :-).Další šou se odehrála ve středu na stánku čínského výrobce Meizu. Ten vystavoval svůj iPhone klon M8 mini One, tedy model, který chce u nás nabídnout pod svou značkou Emgeton. Právě ten je trnem v oku Apple, Meizu má ale právní problémy i kvůli svým MP3 přehrávačům. Těžko tak říci, proč přesně si Meizu vysloužilo pozornost místní policie, jisté však je, že stánek výrobce byl ve středu odpoledně policií vyklizen. Pravděpodobně šlo o nejzábavnější podívanou na celém CeBITu, škoda, že jsme tou dobou již byli na cestě zpět do Prahy.

Vtipní byli i zástupci německého T-Mobilu. Operátor na veletrhu představil nové bombastické MDA Compact IV, které přináší Windows Mobile 6.1, GPS, VGA displej, wi-fi a 4GB úložného prostoru. To vše v elegantním a tenkém balení, které se bude velmi snadno zapatlávat. Jenže podobně jako Sony Ericsson se svou Xperií X1, i T-Mobile chtěl asi ohromit hodně dopředu a tak byl kousek za sklem pouhou maketou. Do prodeje se telefon dostane dle našeho odhadu nejdříve tak za půl roku.

Když jsme u Sony Ericssonu. Xperia X1 byla na stánku k dispozici, ale pouze jako nefunkční přístroj. Nám se nicméně povedlo na několik sekund ukořistit do rukou i zatím nejfunkčnější kousek, který na tiskových konferencích ukazuje, jak bude vypadat nové uživatelské prostředí. Konečně jsme tak pochopili princip jeho práce – Windows Mobile totiž budou poměrně skryta a hlavní funkce se budou ovládat a volit z panelu Widgetů.Prostředí Windows Mobile bude jednou z voleb obsažených v tomto panelu. Vše vypadá velmi zajímavě a jsme jen zvědavi, jak to celé bude vypadat v praxi a zda Sony Ericsson nezůstane s uživatelským prostředím jen na půli cesty. Xperia je jinak dle našeho názoru opravdu krásný kousek a ačkoliv je poměrně malá, její klávesnice nabídne velmi dobré pohodlí pro psaní textů. Kovová konstrukce pak zaručí i solidní odolnost přístroje vůči hrubšímu zacházení.

Na závěr si necháme jednu novinku z čínského soudku. Komunikátor s opravdu originálním jménem General Mobile DSTW1 je zajímavý tím, že umí fungovat se dvěma SIM kartami zároveň. Oba telefonní moduly podporují maximálně EDGE, na 3G zapomeňte. Zajímavostí je i použití dvou procesorůTI OMAP 200 MHz a Motorola Dragon Fly 104 MHz. Hodnoty paměti RAM a ROM jsou 64 s 256 MB, tedy nic, co by nás zvedalo ze židle.A ostatně, DSTW1 nás může klidně nechat chladnými, protože v našich končinách se s ním asi těžko setkáme. Jedině, že by se jej od GM rozhodl nakupovat Emgeton, který již nabízí model G20 Cult, který najdeme v nabídce GM pod označením DST22. Možná by se český „výrobce“ měl nad touto možností zamyslet, protože ošklivý DSTW1 mu přinese rozhodně méně právních problémů, než prodej falešného iPhonu.

Jestli se vám zdá, že řádky výše byly plné ironie, pak vězte, že tomu tak opravdu bylo. CeBIT totiž skutečně nenabídl prakticky nic nového. Příští rok si jeho návštěvu rozhodně dvakrát rozmyslíme. 
   Související odkazy
· Více o tématu Speciality
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Speciality:
Windows Mobile jako MP3 přehrávač (2. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Zoufalý CeBIT - novinek poskrovnu a úsměvné události" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů