Freeware, který zaujal (8) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (8)

Autor: Musketeer - 27.03.2008, 3035 čtenářů


Software Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Dnešní den začneme představením prográmku ShantzTodayChanger, jenž umí pravidelně měnit témata či obrázky na ploše. Pokračovat budeme aplikací PC_Interface Monitor přehledně monitorující síťový tok dat. Do třetice tu máme praktickou utilitku cPeridas, která i bez volání na požadovaném čísle vytvoří ztracený hovor. A jako poslední se nám dnes představí titul GPS2Clipboard umožňující vložit do schránky GPS informace v mnoha formátech (textově do SMS/e-mailu, do Google Maps atd.).ShantzTodayChangerPatrně každý, kdo někdy delší čas pracoval s PC, si nějak (byť drobně) upravil svoje pracovní prostředí. Když už ne celým tématem, tak třeba jen zvuky či obrázkem na plochu. Dokonce často můžeme z podobné úpravy pracoviště snadno odhadnout, co je asi dotyčný (resp. dotyčná) zač. Ale to už trochu odbíháme. Dnes vás chceme především upozornit na zajímavý prográmek ShantzTodayChanger, který na našem Windows Mobile zařízení umí měnit témata. Obrázky či témata lze nastavit k automatické výměně a provádět ještě několik dalších upřesňujících nastavení (nepoužívané soubory, ...). Aplikace má velikost 93 kB a jako minimum pro rozběhnutí je uváděn OS WM 5+. Pozor - aplikaci se NEdoporučuje instalovat na paměťovou kartu!

Hodnocení:

Stahujte zde

PC_InterfaceMonitorZa názvem PC_InterfaceMonitor se ukrývá velmi malá utilitka pro všechna PPC, na kterých ukazuje informaci o datech přijatých, odeslaných nebo obojí zároveň. Při prohlížení dat ale není nutno se omezovat pouze na wi-fi modul; program stejně ochotně informuje i o provozu GPRS/WAP/USB/... K dispozici jsou i informace typu maximální dosažená rychlost, takže se prográmek hodí i při "tunění" výkonu sítě, sledování trafficu atp. PC_InterfaceMonitor má velikost 25 kB a k běhu vyžaduje WM 2003 + .NET CF knihovny.

Hodnocení:

Stahujte zde
cPerdidasPoměrně nenápadná aplikace o velikosti 88 kB pro všechny WM komunikátory, která umí jedinou, avšak o to zajímavější věc. S její pomocí můžeme na libovolném nám známém čísle vytvořit "ztracené volání" bez skutečné nutnosti volat na ně. To je užitečné hlavně v případě, kdy potřebujeme kolegu na dálku na něco upozornit či potvrdit jistou akci a přitom jej nechceme/nemůžeme obtěžovat zvoněním. Ovládání cPerdidas je velmi prosté, stačí napsat číslo do okénka klepnout na [Hacer Perdida!] a je to. Program vytvoří ztracené volání. Pozor - jelikož je aplikace v ranné verzi, je třeba před spuštěním provést jednu drobnou věc - přejmenovat požadovaný LANG soubor ze ZIP balíku (podle toho jakou řeč preferujeme) na "lang.ini" a překopírovat do rootu zařízení.

Hodnocení:

Stahujte zde

GPS2ClipboardGPS2Clipboard umí překopírovat poziční informace z GPSky do systémové schránky a tyto následně kamkoliv vložit (SMS, e-mail, ...). A jelikož různé programy používají tato data i různě naformátovaná, GPS2Clipboard je zvládne předem patřičně upravit. Kromě toho, že si můžeme volit mezi několika formáty, si lze také nechat vygenerovat link do Google Maps či Google Kml záložku používanou na Google Earth. GPS2Clipboard má velikost 315 kB a vyžaduje .NET CF 2.0 a WM co nejvyšší verze (testováno jen na WM 6).

Hodnocení:

Stahujte zde

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (8)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů