Vybíráme task manager (7. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vybíráme task manager (7. část)

Autor: pavelbures - 09.07.2008, 6600 čtenářů


Software Multitasking je velkou konkurenční výhodou operačního systému Windows Mobile, zároveň je ale také jeho prokletím. Pokud totiž nepoužíváte schopný task manager, který dokáže mezi aplikacemi rychle přepínat a také je ukončovat, snadno se může stát, že se operační paměť zaplní několika běžícími programy, které v danou chvíli vůbec nepotřebujete. V dnešním, v pořadí již sedmém díle našeho seriálu, si představíme dva freewarové task managery - InClose Mobile a SmartTask.
InClose Mobile 5.0
Freewarový task manager od vývojářského teamu InSoftware House se řadí k těm aplikacím, které kromě minimalizace a ukončování programu nabízejí několik doplňkových funkcí. Program InClose Mobile dokáže reagovat na celkem pět akcí (tapnutí na křížek, podržení stylusu, táhnutí horizontálně či vertikálně atp.), kterými lze vyvolat minimalizaci aplikace, ukončení programu, rotaci displeje, soft reset kapesního počítače či třeba zobrazení Today obrazovky. Je dobré jedno z "gestures" vyhradit vstupu do nastavení aplikace (nebo alespoň do menu), abyste mohli rychle a jednoduše provádět změny.

V nastavení aplikaci si můžete vybrat, zda se program bude automaticky spouštět po soft resetu kapesního počítače a také to, na jakou stranu (vpravo/vlevo) se bude otáčet displej. Rovněž lze zadat, které položky budou dostupné v menu task manageru. Z tohoto menu lze např. zavřít všechny spuštěné programy, zavřít všechny aplikace mimo té, se kterou právě pracujete, vypnout obrazovku i kapesní počítač. Těší nás, že pro portrait i landscape režim si můžete nadefinovat odlišná menu, což je užitečné, neboť v portrait módu je výška displeje nižší, takže se na displej vejde méně položek. Libovolné množství programů lze zařadit do výjimek, které nebudou zobrazeny v seznamu běžících aplikací.

K programu InClose Mobile máme několik výhrad. Vykreslování menu bylo na HP iPaqu hx4700 velmi pomalé, trvalo cca 2 sekundy. Pokud jsme otevřeli nastavení, nebylo možné ho zavřít, program nereagoval na tapnutí na křížek. Někteří majitelé komunikátorů si také stěžují, že jejich přístroj s nainstalovaným InClose Mobile přestane po čase zobrazovat okno informující o příchozím hovoru.

Hodnocení:

SmartTask 0.9 RC
Program SmartTask je velmi jednoduchý task manager; o jeho činnosti jste informováni ikonou, která je zobrazena na horní systémové liště. Nevýhodou programu je, že nedokáže rozlišovat mezi krátkým a dlouhým tapnutím na křížek v rohu, takže po tapnutí aplikaci pouze minimalizuje. Přepínat a ukončovat běžící aplikace je možno z menu SmartTasku, které je dostupné po tapnutí na ikonu vzdáleně připomínající vesmírnou loď. V menu najdete také položku pro ukončení všech programů, pokud jsme však na ni tapnuli, došlo k resetu kapesního počítače.

Kromě zavírání a přepínání programů dokáže SmartTask zobrazit Today obrazovku. Program nedisponuje nastavením, vzhledem k jednoduchosti tohoto task manageru se však nejedná o velký nedostatek. Na SmartTasku je vidět, že je stále ještě ve vývoji, neboť soft resety byly během testování velmi časté. Pokud však preferujete jednoduché uživatelské rozhraní, může být SmartTask pro vás tím pravým.

Hodnocení:

Pokračování článku:
Vybíráme task manager (8. část)
Vybíráme task manager (9. část)
Vybíráme task manager (10. část)
Vybíráme task manager (11. část)
Vybíráme task manager (12. část)
Vybíráme task manager (13. část)
Vybíráme task manager (14. část)
Vybíráme task manager (15. část)
Předchozí části článku:
Vybíráme task manager (6. část)
Vybíráme task manager (5. část)
Vybíráme task manager (4. část)
Vybíráme task manager (3. část)
Vybíráme task manager (2. část)
Vybíráme task manager (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 1

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vybíráme task manager (7. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů