Hinavigator Touch To Go - za málo peněz hodně muziky (1. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Hinavigator Touch To Go - za málo peněz hodně muziky (1. část)

Autor: pavelbures - 01.09.2008, 2656 čtenářů


Software Hledáte-li software, který vám umožní lépe ovládat PDA prstem a spravovat běžící programy, vyzkoušejte Touch To Go. Nákup aplikace vás finančně nezruinuje, program totiž stojí jen 9,95 USD.



Společnost PPCLINK před několika dny uvedla Hinavigator, nejedná se však o nový program, ale o balík několika aplikací. Instalací Hinavigatoru tak získáte celkem čtyři programy od PPCLINK - Today Revolution, Task Manager, Nice Touch a Lock Screen. Zkušební verze programu Hinavigator je distribuována ve formě jednoho instalačního souboru, v kapesním počítači je však třeba každý ze čtyř programů instalovat samostatně. Vzhledem k tomu, že se Today Revolution načítá hned po soft resetu kapesního počítače, nainstalovali jsme program do operační paměti.

Bezprostředně po instalaci programů uvidíte na obrazovce Today nový plug-in. Již při letmém pohledu je zřejmé, že se vývojáři společnosti PPCLINK inspirovali obrazovkou Home známou z komunikátorů společnosti HTC. Today Revolution sází stejně jako řešení HTC především na velké ovládací prvky, které lze pohodlně ovládat prstem. Testovaný plug-in obsahuje několik panelů, v nastavení programu je možné ty stávající odebírat a přidávat nové, o tom ale až později.

Po kliknutí na ikonu domečku se objeví panel nazvaný výstižně Home. Oproti ostatním panelům, které slouží ke spouštění programů i pro vstup do nastavení vašeho PDA, zobrazuje panel Home jen několik informací. Jsou to však důležité údaje jako je čas, stav nabití akumulátor, počet zmeškaných hovorů a nepřečtených textových zpráv i počet došlých e-mailů. Z tohoto panelu můžete jedním tapnutím na ikonu budíku nastavit alarm či kapesní počítač uzamknout. Všimněte si prosím ikonky v pravé spodní části plug-inu. Ta slouží ke změně profilu, kterých je v základu k dispozici celkem 8, další si však mohou uživatelé vytvořit. Možnosti nastavení jsou opravdu rozsáhlé, můžete si přizpůsobit vyzvánění, zvukové upozornění na textovou zprávu či e-mail atp. Program rovněž dokáže při změně profilu zapnout či vypnout Bluetooth a telefonní modul, stav wi-fi však změnit nelze.

Další z předem vytvořených panelů jsou mnohem univerzálnější, lze do nich totiž umístit zástupce na programy, soubory (obrázky, tabulky atp.) i na jednotlivé položky v nastavení kapesního počítače. Podívejme se nyní na panel označený ikonou mráčku. Ve výchozím stavu zde najdeme předpověď pro několik velkých světových města (Ha Noi, Londýn, Paříž, New York a Berlín), můžete si však také přidat města další. Těch českých je k dispozici bohužel jen 13, u některých je špatný či nekompletní název (např. Shpindlerov Mlyn).


Mezi jednotlivými městy lze pohodlně přepínat, co se rozsahu poskytovaných informací týče, byli jsme spokojeni. Pro větší přehlednost je den rozdělen na čtyři části a u každé z nich je uveden teplotní rozsah, vlhkost, tlak i rychlost větru, k dokonalosti chybí snad jen textový popisek aktuálního stavu počasí. Mezi jednotlivými dny je možno přepínat buď tak, že kliknete na šipku v levé části okna a zobrazí se menu, nebo tak, že táhnete prstem či stylusem vpravo či vlevo. Today Revolution dokáže zobrazit předpověď pro více měst, výška plug-inu je totiž proměnlivá. Na HP iPaq hx4700 s displejem o rozlišení 640 x 480 bodů se však z důvodu velkých písmen a ikon vešly celé jen dva boxy s předpovědí, u třetího města nebyly zobrazeny všechny informace.

Today Revolution poskytuje uživateli velkou volnost, neboť do jednotlivých panelů lze umístit nejen předpověď počasí, ale také zástupce na soubory a programy. Můžete tedy mít předpověď pro místo vašeho bydliště a ikony pro spuštění oblíbených aplikací pěkně pohromadě. Pojďme se tedy podrobně podívat na to, co všechno lze z Today Revolution nastavit či spustit. Kromě již zmíněných programů a souborů libovolného typu se lze přes Today Revolution dostat do nastavení kapesního počítače, můžete také provést soft reset, otočit obrazovku vlevo či vpravo, vypnout displej kapesního počítače nebo celé PDA. Přidáním patřičné ikony do Today Revolution je také možné regulovat hlasitost. Zajímavou součástí jsou rozbalovací nabídky, které na Today zaberou jen jednu pozici pro ikonu, ale umožňují přístup třeba k pěti programům.

Nastavení Today plug-inu je poměrně rozsáhlé. Můžete odebírat a přidávat panely (maximálně jich lze mít 6), lze také měnit jejich pořadí, textový popisek a ikonu. Pokud máte na pozadí Today obrazovky nějaký pěkný obrázek, tak by vám mohl přijít vhod fakt, že Today Revolution podporuje průhlednost, kterou lze nastavit v rozsahu 1 - 100 %. Program bezprostředně po instalaci používá americký formát data, naštěstí je možno toto změnit na námi používaný formát DD/MM/RRRR.

Ve výchozím stavu funguje Today Revolution tak, že výška okna na Today obrazovce odpovídá potřebám nejvyššího panelu. Pokud tedy máte pod sebou předpověď počasí pro dvě města, zabere Today Revolution takřka celý displej vždy, tj. i ve chvíli, kdy pracujete s panelem, na kterém je pouze jediná malá ikonka. V nastavení si však můžete zvolit, aby se výška plug-inu přizpůsobovala požadavkům na prostor toho panelu, se kterým právě pracujete. Tato funkce vám sice v mnoha případech ušetří místo na displeji, při každém přepnutí panelu však program musí spočítat, kolik místa potřebuje, což trvá cca 2 vteřiny a uživatel musí čekat.

Přímo z Today obrazovky je také možno kapesní počítač uzamknout a ochránit ho tak před nechtěnými stisky tlačítek. Autoři programu si protentokrát vzali příklad z Apple iPhonu, k odemknutí totiž nesouží tlačítko, ale posuvník, kterým je třeba táhnout skoro až k pravé části displeje. Narozdíl od "zamykací" aplikace, kterou najdete ve Windows Mobile, je Hinavigator mnohem univerzálnější. Uživatele totiž informuje o aktuální datu a čase, o nepřečtených SMS zprávách či třeba o předpovědi počasí pro daný den.

V příští části naší recenze se budeme věnovat task manageru, programu Nice Touch a zhodnotíme také klady a zápory jednotlivých aplikací.



Pokračování článku:
Hinavigator Touch To Go - za málo peněz hodně muziky (2. část)




 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Hinavigator Touch To Go - za málo peněz hodně muziky (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů