Samsung Omnia je velmi úspěšný - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Samsung Omnia je velmi úspěšný

Autor: nexus6 - 30.03.2009, 2107 čtenářů


Ekonomické informace Nestává se moc často, abychom vás informovali o výrazných prodejních úspěších jiných přístrojů, než těch ze stáje HTC. Samsung ale tento trend narušil svým modelem Omnia, který v současné době vládne světu Windows Mobile přístrojů.Agentura Gartner například nedávno vydala statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a jeho závěrečné čtvrtletí. V tiskové zprávě se doslova hovoří o tom, že Samsung Omnia je výrazně zodpovědný za 9,6% nárůst trhu se smartphony v Evropě. I díky Omnii tak Windows Mobile celosvětově navýšila svůj tržní podíl mezi operačními systémy.Konkrétní prodejní čísla Omnie neznáme, ale podle agentury GfK se tento konkurent Apple iPhonu prodává opravdu skvěle. V Německu si prý pro sebe Omnia uzmula 14,9 % trhu s chytrými telefony a to ve své 16GB variantě. Pokud přičteme ještě 8GB verzi, dostaneme se na hodnotu 18 %. Apple iPhone 3G má v Německu 12% trhu se smartphony a tři modely BlackBerry (Storm, Bold a Curve) mají dohromady 28 %.

Omnia si vede velmi dobře i v dalších zemích – ve Francii má prý 17,2% tržní podíl mezi smartphony, v Itálii je to 15 %. Prakticky ve všech evropských zemích prý patří Omnia mezi 10 nejprodávanějších modelů.O úspěchu Omnie hovoří i statistiky prodejce příslušenství Krusell. Tato firma prodává pouzdra na mobilní telefony ve více než 50 zemích světa a každý měsíc sestavuje žebříček nejprodávanějších modelů pouzder. Ačkoliv taková statistika má vzhledem k reálným prodejům mobilních telefonů malou relevanci, fakt, že jí Omnia vládne již po čtyři měsíce (od listopadu 2008 s přestávkou v prosinci), je jistě pozoruhodný.

Podobně hovoří i statistiky, které serveru Mobilmania.cz dodává firma Heureka. Ta sleduje, o které mobilní telefony mají v internetových obchodech zákazníci největší zájem (to ovšem opět nereflektuje reálné prodeje). V lednu byla podle této statistiky Omnia nejžádanějším telefonem, v únoru klesla na druhé místo. Veliký zájem o Omnii dokazuje i fakt, že její recenze je na našem portálu čtenější, než třeba recenze Sony Ericssonu Xpreria X1 nebo HTC Touch HD.Zákazníci projevují o Omnii obrovský zájem i přesto, že ne všichni recenzenti, včetně nás, jsou z telefonu tak nadšeni. Je tak vidět, jak důležitý je v tomto případě marketing. Bude jistě velmi zajímavé sledovat, co se s prodeji modelů Omnia stane po přechodu na platformu Symbian. Nový model Omnia HD, který Samsung představil v Barceloně, totiž přešel právě na tuto platformu.

Windows Mobile tak přijdou o velmi silného zástupce, otázkou ale je, zda bude symbianová Omnia tak populární, jako původní Windows Mobile model, nebo zda se od ní zákazníci odvrátí. Nechme se překvapit a doufejme, že nám Samsung místo Omnie brzy předhodí jiné, ještě lepší, Windows Mobile novinky.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ekonomické informace
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Ekonomické informace:
HTC vládne světu Windows Mobile, překvapením je Palm


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Samsung Omnia je velmi úspěšný" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty

Letní zahrady, skleníky, zahradní nábytek, plastové doplňkyWebmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů