Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (9) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (9)

Autor: pavelbures - 16.06.2009, 5384 čtenářů


Software V dnešní, v pořadí již deváté části našeho seriálu o aplikacích pro Windows Mobile Standard, si mj. představíme freewarový slovník, na své si přijdou i milovníci přehrávání videa, ukážeme si také, jak zpříjemnit a zjednodušit ovládání smartphonu s Windows Mobile.

MDict
Freewarová aplikace MDict je jedním z mála slovníků pro Windows Mobile, které jsou k dispozici zdarma. Program však neobsahuje jazykové databáze, ty si uživatelé musí vytvořit sami.

MDict podporuje fulltextové vyhledávání ve slovníkových databázích, hypertextové odkazy, velikost jednotlivých souborů je omezena na 2 GB, což se může zdát pro text zbytečně moc, ale soubory kromě překladu mohou obsahovat také grafická či zvuková data.

Ve verzi 3.0 si můžeme vybrat vlastní velikost fontu, přidána byla polská jazyková verze uživatelského rozhraní, rovněž lze bez potíží vkládat slova v japonštině či v čínštině. Program MDict 3.0 můžeme spustit kromě smartphonů a kapesních počítačů také na starších HandheldPC.Hodnocení:

                 

         

        

Mplayer
Populární linuxový přehrávač multimediálních souborů Mplayer se dočkal portace také pro smartphony s operačním systémem Windows Mobile. Aplikace vyžaduje operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 a spustíme ji nejen na smartphonech, ale také na PDA. Mezi hlavní přednosti aplikace patří podpora streamování videa, podporu formátu Real Video, ATRAC kodeku, můžeme rovněž přehrávat Flash video. V současné době si Mplayer neporadí s WMA skladbami, pro plynulé přehrávání videa je vhodné, aby v útrobách smartphonu tepal procesor na frekvenci alespoň 250 MHz. Program je freeware.Hodnocení:

           

             

       

SmartToolkit
Milujete Start menu natolik, že byste ho chtěli mít i ve smartphonu s operačním systémem Windows Mobile? Tohle a mnoho dalších funkcí přináší freewarová aplikace Smarttoolkit. Program umožňuje kopírovat a vkládat texty do libovolného programu, nejsme omezeni jen na vybrané aplikace jako v případě operačního systému. Součástí SmartToolkitu je také jednoduchý aplikační launcher, používat lze také klávesové zkratky. Nechybí ani zámek kláves po uplynutí zadaného intervalu a screensaver. Aplikace je skinovatelná.Hodnocení:

           

        

         

Avot mV
O dodávaném Internet Exploreru bychom mohli napsat mnohé, nejedná se však o webový prohlížeč, který by si bez problémů poradil s přehráváním videí. Majitelé smartphonů s Windows Mobile mohou využít schopností freewarové aplikace Avot mV. Program umožňuje nejen přehrávání, ale také vyhledávání videí, takže uživatel nemusí s výchozím webovým prohlížeč vůbec pracovat. Dobrou zprávou pro majitele pomalých připojení je, že Avot mV dokáže video překonvertovat, takže se znatelně sníží datový tok.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Zajímavé aplikace pro smartphony s Windows Mobile (9)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů