To nejlepší z českých e-textů za minulý týden: 8. - 14. 6. 2009 - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 To nejlepší z českých e-textů za minulý týden: 8. - 14. 6. 2009

Autor: Musketeer - 22.06.2009, 1758 čtenářů


Elektronické knihy Tak jako neuškodí znát, co nového se děje na poli freewaru nebo nových her, není od věci sledovat občas i informace o tom, jaká se kdy a kde objevila zajímavá e-kniha. Dnes se můžete mimo jiné těšit hned na tři esa najednou - jednu mayovku, verneovku i dumasovku!

I. Karel May: Tajemství starého rodu 1 - Rosita de Rodriganda

Jedním z nejplodnějších autorů přelomu devatenáctého a dvacátého století byl Němec Karl Friedrich May. Z jeho pera vyšly především klasiky známé jako "indiánky" a nezapomenutelní hrdinové Vinnetou a Old Shatterhand. Nicméně proslavil se i jako autor mnoha dalších děl. Podobným je i sága "Tajemství starého rodu", jejíž první díl si dnes můžete doplnit do sbírky. Dá se očekávat, že brzy přibudou i další části série.


II. Zdeněk "Fakír" Bartl: Na čtyřech kolech

Jako druhý "čtecí" tip tu pro vás dnes máme dílko "Na čtyřech kolech" od českého autora Zdeňka Bartla známého jako "Fakír". Jde o krátké zamyšlení nad zájmy běžného člověka, i nad tím, co nám vozidla obecně přináší a berou. Vše je navíc prodchnuto několika historkami (špetku nostalgickými) z historie vozů u nás. Titul najdete na PalmKnihách.


III. Alexander Dumas: Dobrodružství hraběte Lydericha

Představovat Alexandra Dumase jakémukoliv zkušenému čtenáři by jistě byla urážka nejvyššího řádu a ani těm méně sečtělým toho jistě nebude třeba. Nakonec i tvor absolutně čtením netknutý jistě zná alespoň filmové zpracování Třech mušketýrů. Tentokrát však bude řeč o jednom jeho méně nápadném dílku: "Dobrodružství hraběte Lydericha", v němž se prolíná dobový příběh o zradě, udatnosti a odvaze s kapku pohádkovými kulisami. Na každý pád příjemné počtení!


IV. Anton Pavlovič Čechov: Román s basou

A. P. Čechov je známý ruský velikán, jenž je některými literárními badateli a čtenáři pokládán za nejlepšího povídkáře, jaký kdy žil. Toto tvrzení si můžete ověřit na dalším dnešním zajímavém dílku jménem "Román s basou". Jde o neobvyklý příběh basového muzikanta, který se jednou rozhodl, že se trochu ovlaží ve vodě a v tom... Jak to dopadlo si už ale přečtěte sami.


V. Jules Verne: Dva roky prázdnin

Pokud snad existuje nějaká verneovka, která by si mohla dělat nárok na titul "Klasika ze všech klasik ta nejklasičtější", pak bude velice horkým kandidátem na zmíněnou pozici docela určitě právě kniha "Dva roky prázdnin". Příběh několika chlapců, kteří hnutím osudu ztroskotají na ostrově a musí se starat sami o sebe, je vynikající kolektivní variací na Robinsona Crusoe. Jak napovídá název, jejich prázdniny zde se protáhnou na dva roky a semele se při nich nemálo zajímavých věcí...

 
   Související odkazy
· Více o tématu Elektronické knihy
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Elektronické knihy:
Mobipocket Creator (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Elektronické knihy

"To nejlepší z českých e-textů za minulý týden: 8. - 14. 6. 2009" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty

Letní zahrady, skleníky, zahradní nábytek, plastové doplňkyWebmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů