Duel: Google Android versus Windows Mobile (9. část) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Duel: Google Android versus Windows Mobile (9. část)

Autor: pavelbures - 09.02.2010, 3120 čtenářů


Software První telefon s operačním systémem Google Android se prodává již několik měsíců, přesto se najde řada uživatelů, kteří si nejsou jisti, zda je OS se zeleným panáčkem ve znaku pro ně tím pravým. Nejen v tomto článku, ale i v následujících dílech pro vás srovnáme Google Android se stálicí na poli operačních systémů pro mobilní zařízení, tj. s Windows Mobile, a ukážeme si, ve kterých oblastech má navrch novinka z dílny Googlu a kde naopak exceluje systém Microsoftu. V dnešním díle se budeme věnovat přehrávači hudby a videa.





Google Android
Smartphony s operačním systémem společnosti Google dostaly do vínku hudební přehrávač pojmenovaný jednoduše Music. Program je velmi jednoduchý, nečekejme tedy široké možnosti přizpůsobení a různé doplňkové funkce, pro základní použití však Music stačí. Hlavní obrazovka poskytuje základní pohled na skladby uložené na paměťové kartě, můžeme si je nechat vypsat podle autora, alba, lze také zobrazit všechny soubory. Někomu by mohlo vadit, že Music není schopen ukázat klasickou stromovou strukturu a neumožňuje pracovat s jednotlivými složkami.

Obsah alba

Obrazovka přehrávače je velmi jednoduchá a najdeme na ní prvky dostatečné velikosti pro ovládání dotekem prstu. Dle našeho názoru je však plocha a displeji využita neefektivně, někteří uživatelé by jistě rádi skryli obrázek alba a zobrazili místo něj např. grafický ekvalizér. Užitečné je, že můžeme několika doteky prstu vyhledat název skladby, alba či jméno interpreta na YouTube či Amazonu. Jedná se o další ukázku toho, jak provázání smartphonu s internetovými službami může být přínosné, v tomto případě totiž není třeba nejprve otevřít webový prohlížeč, zadat adresu stránky a do patřičné kolonky pak přes schránku vložit text, ale stačí vybrat položku z menu. Jednoduché a rychlé.

Aktivní přehrávání

Některé uživatele může mást, že v launcheru nenajdeme ikonu přehrávače videa. Není třeba se obávat, Google Android si s videosekvencemi poradí, jen je třeba nejprve jít na věc oklikou a tapnout na položku Gallery, kde videa najdeme. Program je velmi jednoduchý, chybí jakékoliv nastavení, volba měřítka atp., videosekvence lze pouze přehrávat.

Windows Mobile
Na stolních počítačích s operačním systémem společnosti Microsoft najdeme již v základu multimediální přehrávač Windows Media Player, kapesní počítače a komunikátory s Windows Mobile nabízejí jeho zmenšenou verzi, program Windows Media Player 10 Mobile. Uživatelské rozhraní aplikace se od „desktopového bratra“ příliš neliší, potěšující je, že jednotlivé ovládací prvky jsou dostatečně veliké, takže můžeme pouhým dotekem prstu přecházet na předchozí/následující skladbu, pozastavit přehrávání, měnit hlasitost s krokem 5 procent atp. Lze samozřejmě také aktivovat opakování či zapnout náhodné přehrávání. Náročnějším uživatelům může vadit absence doplňkových funkcí typu ekvalizér, automatické ukončení přehrávání atp.

Hlavní obrazovka přehrávače

Windows Media Player 10 Mobile sice dokáže pracovat se stromovou strukturou, takže si každý uživatel může vybrat složku, kde má uloženou hudbu a tu přehrávat. Pokud však chceme skladby třídit a filtrovat, je nutno je přidat do Knihovny (Library). To dokáže program udělat sám, stačí si v menu vybrat, zda jsou hudební soubory uloženy v interní paměti či na kartě a pak jen počkat, až bude Knihovna aktualizována, což může při stovkách skladeb trvat i několik minut. Hudbu lze filtrovat podle tvůrce, alba i žánru, vybrané skladby lze z knihovny odstranit.

Přehrávání hudby

Program lze využít také jako jednoduchý přehrávač videa, možnosti Windows Media Playeru v této oblasti jsou však velmi omezené. I videosekvence s malým datovým tokem jsou často trhané, nelze zvolit měřítko, jen v nastavení můžeme aktivovat fullscreen režim. Pokud člověk vyžaduje kvalitní přehrávač videa s podporou mnoha používaných souborů a se širokými možnostmi nastavení, bude lepší vyzkoušet např. freewarový TCPMP nebo jeho placenou variantu CorePlayer.

Informace o skladě

Nastavení

Možnosti přizpůsobení přehrávače nejsou příliš rozsáhlé, program často plýtvá místem, na některých záložkách totiž najdeme jen jednu položku. V nastavení můžeme definovat, zda a případně za jakých okolností bude použit fullscreen režim, lze vybrat rychlost připojení k Internetu (pro streamování hudby či videa), nesmíme ani zapomenout na možnost měnit skin.

Nastavení



Pokračování článku:
Duel: Google Android versus Windows Mobile (10. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (závěr)
Předchozí části článku:
Duel: Google Android versus Windows Mobile (8. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (7. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (6. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (5. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (4. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (3. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (2. část)
Duel: Google Android versus Windows Mobile (1. část)




 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Duel: Google Android versus Windows Mobile (9. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů