Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

Windows Mobile roku 2007 - vyhlášení vítězů

Autor: nexus6 - 08.01.2008, 1833 čtenářů

Informace a oznámení Naše anketa Windows Mobile zařízení roku je u konce. Dnes se tedy dozvíte, jaký přístroj se stal vítězem nejen v anketě čtenářské, ale také v hlasování odborné poroty. Vyhlásíme i tři vylosované vítěze poukázek pro nákup v PalmShopu, proto neváhejte a čtěte!

Anketa Windows Mobile zařízení roku je u konce. Tedy vlastně její první ročník. Doufáme totiž, že se nám z této ankety povede vybudovat tradiční a prestižní ocenění. V prvním roce jsme však neměli žádná přehnaná očekávání, přičemž celková účast nás nakonec nezklamala. Do budoucích ročníků určitě zapracujeme na způsobu hlasování, možnost vypsat své favority do diskusního fóra totiž není zrovna nejpohodlnější a my si to plně uvědomujeme. V současném provedení redakčního systému však šlo o jediné schůdné řešení.

Pojďme ale k anketě samotné. Její podstatou je nalézt nejlepší Windows Mobile přístroje uplynulého roku. Jak mnozí z vás jistě vědí, do ankety jsme zapojili všechna zařízení s operačním systémem Windows Mobile, která se na našem trhu objevila v období 1.12.2006 – 30.11.2007. Ta jsme rozdělili do dvou kategorií – smartphone a komunikátor. V každé kategorii jste mohli určit pořadí tří vámi nejoblíbenějších přístrojů. Stejného úkolu se zhostila odborná porota, která v rámci zachování objektivity a nezávislosti na hlasování čtenářů vítěze určila už před vyhlášením ankety.

Anketa tak má v každé kategorii dva vítěze – jednoho určeného vámi a druhého vzešlého z hlasování poroty. Klíč pro určení vítěze byl u obou částí stejný – přístroj, který byl nominován daným hlasem na první místo získal 3 body, na druhém místě 2 body a na třetím místě bod jeden. Součet bodů pak určil celkové pořadí v anketě.

Nejprve se pojďme podívat na výsledky hlasování odborné poroty. Převážnou část poroty tvořili redaktoři tohoto portálu a to tito: nexus6 (Luděk Vokáč), Badel (Milan Bendl), Chaoos (František Buráň), Cze (Zdeněk Horák). Příslovečnou troškou do mlýna však přispěli i další dva členové, kteří nemají k našemu portálu prakticky žádný vztah – Radek Mikudík (redaktor palmare.idnes.cz) a Jiří Pešek (redaktor časopisu Yop).

V případě kategorie komunikátorů bylo hlasování velice dramatické – vítězství si sice s přehledem vydobyla Motorola Q9, která dostala hlas od každého z redaktorů, což se žádnému jinému zařízení nepodařilo.

Na dalších místech za Motorolou to ovšem pěkně vřelo. Podle všeho se zdá, že si naše porota libovala především ve stylových smartphonech, protože druhé místo získal Samsung SGH-i600. O svou pozici se ale musel hodně prát, třetí HTC S710 za ním zaostalo o pouhý bod. Bramborovou medaili a opět jen o bod méně, než zařízení před ním, si pak odnáší nedávno recenzovaný ASUS M530w, který byl takovým černým koněm hlasování.

Redakce WM Help vyhlašuje Windows Mobile smartphonem roku Motorolu Q9.

To v kategorii komunikátorů se takové drama nekonalo. Favorit byl jasný – HTC TyTN II. Ten také papírové předpoklady potvrdil a zvítězil. Druhé místo získal na první pohled trochu překvapivě komunikátor Palm Treo 750. Boj o třetí místo již byl dramatičtější – zatímco Treo a TyTN vysbíraly všechna první místa, tak ostatní soupeři již sbírali bodíky po menším množství. Nakonec třetí místo získává HTC Touch Dual. Za ním pak skončily se shodným bodovým přídělem původní model Touch, HTC P3300 a P3600 a E-TEN X500+. Ti všichni měli ke třetímu místu velice blízko. K bodu se dopracovaly ještě ASUS P535 a E-TEN X800.

Redakce WM Help vyhlašuje Windows Mobile komunikátorem roku HTC TyTN II.

Hlasování čtenářů probíhalo po dobu více než jednoho měsíce a oproti hlasování poroty tak měla výhodu ta zařízení, která se dostala na trh těsně před vyhlášením ankety – třeba E-TEN X800 nebo ASUS M530w. Opět šlo o pořádné drama a sami jsme byli zvědavi, jak to celé dopadne.

Ve smartphonech se o třetí místo bojovalo až do poslední chvíle a nakonec to dopadlo remízou. O třetí příčku se tak dělí ASUS M530w a Motorola Q9. Druhou pozici stejně jako v redakčním hlasování získal Samsung SGH-i600, který dvojici ASUS a Motorola o pár bodů utekl. První místo si s přehledem zajistilo HTC S710.

Smartphonem roku v anketě Windows Mobile zařízení roku portálu WM Help.cz se tak stává HTC S710.

V případě komunikátorů se dalo pět očekávat podstatně menší drama, nakonec jsme se však jednoho poměrně zajímavého souboje dočkali. Třetí místo si zajistil E-TEN X800, který tak byl u vás daleko úspěšnější, než u poroty. Jeho úspěch mohl být o něco větší, jenže jej v hlasování předstihl Palm Treo 750, který tak získává stejné umístění jako v hlasování poroty - tedy druhé místo.

První místo pak není rozhodně žádným překvapením – HTC TyTN II byl totiž jasným favoritem ihned od začátku. Obzvlášť na našem trhu nemá zatím tento přístroj žádnou důstojnou konkurenci a tak je jeho vítězství naprosto zasloužené. O jeho převaze jasně hovoří fakt, že kdybychom sečetli všechny hlasy, které dostaly E-TENy, stále by to na poražení TyTNu II nestačilo.

Komunikátorem roku v anketě Windows Mobile zařízení roku portálu WM Help.cz se tak stává HTC TyTN II.

Krom vyhlášení vítězných strojů nám zbývá splnit ještě jednu milou povinnost. A to vyhlásit vítěze naší soutěže, která se s hlasováním pojila. Poukázky na nákup v partnerském PalmShopu získávají:

Poukázku na 1000 Kč získává uživatel mikoczkv
Poukázku na 700 Kč získává uživatel zpev
Poukázku na 400 Kč získává uživatel Saty
Výhercům gratulujeme, všem účastníkům ankety děkujeme za hlasování a doufáme, že nám zachovají přízeň. Pravidla pro uplatnění výhry naleznete v původním článku vyhlašujícím anketu.

Pokud jste nevyhráli, nezoufejte. Soutěží by mělo v tomto roce na našem portálu přibývat a tak jistě budete mít šanci. Prozatím tak můžete diskutovat nad výsledky ankety. Jsou pro vás překvapivé? Změnili byste nějak anketu nebo máte jiné připomínky? Šup s nimi do diskuse!