www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (88)
Publikováno: 17.12.2009
Téma: Software


V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme užitečný GPS Today plug-in, řeč bude také o launcheru pro Windows Mobile 6.5, na své si přijdou i hráči geocachingu, sportovci a turisté.

          

         

GPS2day 1.01
Obrazovka Today patří mezi velké konkurenční výhody Windows Mobile. Ostatní operační systémy buď ničím podobným nedisponují a nebo ano, ale pouze v jednoduché podobě.

Dnes si představíme Today plug-in, který dokáže na domovské obrazovce vypsat nejen aktuální polohu, ale také informace o dostupných satelitech, kurz, rychlost, přesný čas a hlavně informace o akumulátoru, což je při zapnuté GPS jednotce důležitá informace. Aplikace vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework, jejím autorem je Sergei Lepitko.

Hodnocení:

          

           

                 

                     

          

TitaniumStarter 2.0
Jednou z několika novinek ve Windows Mobile 6.5 je plug-in Titanium, který lze díky velkému množství dostupného softwaru přizpůsobit požadavkům jednotlivých uživatelů. Právě takovým programem je freewarový TitaniumStarter 2.0, který nejen zobrazí klávesnice na domovské obrazovce, ale současně dokáže vyhledávat v seznamu nainstalovaných aplikací, takže postačí napsat začátek jejího názvu a následně volbu potvrdit.

Užitečné je, že lze hledat také uprostřed textového řetězce. TitaniumStarter podporuje všechna čtyři obvyklá rozlišení (QVGA, WQVGA, VGA a WVGA). Autorem aplikace je Michel Diamond.

Hodnocení:

           

            

             

          

            

NaviComputer 0.80
Freewarová aplikace NaviComputer je zajímavý navigační nástroj pracující s volně šiřitelnými mapovými podklady (např. OpenstreetMap). Program dokáže zaznamenávat pohyb a zobrazovat další užitečné údaje, např. čas, ujetou vzdálenost, rychlost pohybu atp. Milovníkům „bezstylusového“ ovládání také přijdou vhod velké ovládací prvky. Autorem aplikace NaviComputer 0.80 je M.B. Software.

Hodnocení:

             

           

                   

              

                     

                 

         

                

               

          

GNG BtChat 1.00
Snad každý se někdy nudil během hodiny ve škole či na fádní poradě v práci. Majitelé Windows Mobile zařízení si mohou nejen uvedené, ale samozřejmě i ostatní aktivity zpříjemnit textovou komunikací s ostatními pomocí programu GBG BtChat. Jak již název freewarové aplikace napovídá, program slouží k textové komunikaci mezi přístroji vybavenými bezdrátovou technologií Bluetooth. Aplikace dokáže přijaté textové zprávy zaznamenat, takže je můžeme pročítat i po odpojení protistrany. Program spustíme také na starých PDA s PocketPC 2003.

Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1032