www.WMHelp.cz

Konec technické podpory pro Windows Mobile?
Publikováno: 23.02.2010
Téma: Informace a oznámení


Před pár dny partnerský portál PalmHelp přinesl zprávu, že přerušuje telefonickou podporu pro uživatele operačního systému Palm OS. Až dosud se v místních podmínkách jednalo o unikátní službu, která začala být záhy nabízena také uživatelům Windows Mobile. Obě platformy byly pochopitelně obsluhovány stejným pracovištěm, a tak se omezení jedné nemohlo nedotknout ani té druhé...O důvodech pozastavení technické podpory jsme obsáhle referovali v již zmíněném článku na PalmHelpu. Jak ale souvisí tristní situace kolem palmů v ČR/SR s platformou Windows Mobile? Zdánlivě nijak, je ale skutečností, že celý portál WM Help včetně navázaných služeb vznikl zejména z toho důvodu, že společnost Palm Inc. svého času rozšířila svou produkci o přístroje právě na bázi Windows Mobile, na což jsme zareagovali oddělením samostatného projektu WM Help od PalmHelpu. Časem se k ním přidaly i stejné asistenční služby pro uživatele přístrojů E-TEN. Žel že Palm loni definitivně opustil microsoftí platformu z důvodu uvedení vlastního nového systému webOS, zatímco E-TEN po akvizici Acerem přestal samostatně existovat. Platforma Windows Mobile samotná těmito událostmi ale samozřejmě viditelněji zasažena nebyla. Avšak i Windows Mobile v posledních letech značně ztrácejí na nové konkurenty, jakými jsou např. Apple iPhone, BlackBerry nebo Android. Využívanost linky technické podpory tak v poslední době natolik poklesla, že její finanční rentabilita klesá pod únosnou úroveň, zvláště po ukončení stejné služby na PalmHelpu.

Není samozřejmě vyloučeno, že pokud by o službu v budoucnu projevil zájem některý významnější výrobce Windows Mobile přístrojů, tuto bychom opět obnovili. Potenciál běžných koncových uživatelů se však v tuto chvíli jeví jako nedostatečný...


Vedle WM Shopu prozatím nadále provozujeme servis a také naší zpravodajskou část (je ale možné, že i té se dříve či později dotknou jisté změny).


Pokud se situace změní, pochopitelně budeme všechny registrované uživatele informovat mj. pomocí newsletteru. Prozatím je tedy ohledně technické podpory nutno využívat jen našeho diskuzního fóra.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1071