www.WMHelp.cz

Víkendové hrátky s Windows Mobile - 28. 05. 10
Publikováno: 28.05.2010
Téma: Hry a volný čas


Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. Příznivce RPG v úvodu potěšíme skutečnou lahůdkou - remakem legendárního prvního dílu Final Fantasy pro Windows Mobile. Neméně jistě potěšíme i stratégy, kteří se mohou inspirovat v SimCity Deluxe. Třetím kouskem bude arkáda Lost Planet 2. A kvartet uzavřeme remakem automatové klasiky jménem Dig Dug.Final Fantasy

I když nepředpokládáme, že jste o této sáze nikdy neslyšeli, dodáme si na úvod raději pár drobností pro upřesnění a úplnost. Final Fantasy je legendární (a zpočátku konzolová) RPG sága, která se stala natolik úspěšnou, že ji najdeme na mnoha platformách od mobilních telefonů až po Xbox. Ságu vymyslel Hironbu Sakaguchi a se svým prvním dílem debutoval v roce 1987. A proč je pro nás důležitý první díl? Jelikož se právě objevila i jeho Windows Mobile verze! Jak se na poctivé RPG sluší a patří, budeme cestovat po dálných končinách (po zemi, vodě i vzduchem), poznávat tajemné země, vybírat si partu z celkem šesti možných povolání + rozvíjet jejich dovednosti a úrovně, přirozeně bojovat se stovkami monster a sbírat kouzla i zbraně. No a opravdu jen ti nejtvrdší hráči najdou čtyři krystaly elementů a zachrání svět. Minimem pro běh jsou Windows Mobile 6.0, demo není a cena činí 6,99 USD.

Hodnocení:

SimCity Deluxe

Staré dobré SimCity je zpět a spolu s ním i vše to, co na něm tolik milujeme. Opět si budeme moci vytvořit svoje vysněné město, navrhnout mu strukturu domů, obchodů i pracovních čtvrtí, rozmístíme po něm na strategických místech policejní stanice i hasiče, budeme určovat, kde bude park a kde zase stadion, no a přirozeně nás čeká i negativní stránka věci: tornáda, povodně, exploze elektrárny, návštěva z vesmíru a mnohé jiné „radosti“. Dle zkušených hráčů je ve hře nejdůležitější udržení vyrovnaného rozpočtu, tj. rovnováhy příjmů a výdajů. Jakmile totiž příliš zvýšíme daně, brzy není za co (ani pro koho) stavět a naopak, po jejich mocném snížení zase nic nevyděláme. SimCity Deluxe bude zájemce stát 6,99 USD, ovšem ani tentokrát si demo nezkusíme.

Hodnocení:

Lost Planet 2

Relativně příjemná arkáda, která se odehrává deset let po prvním díle. Planeta E.D.N. III se nám mezitím radikálně vyvinula po všech stránkách – terraformingem se zde lidem podařilo vytvořit ledové oblasti, tropické džungle a další. Hráč se pak ocitá v roli jednoho z pirátů usilujících o kontrolu nad územím. Autoři slibují bohatší a robustnější grafiku díky novému grafickému enginu, čemuž by se klidně i dalo věřit, vše skroluje tak, jak má a působí v rámci herní alternativní reality přirozeně. Ve hře se nemusíme pachtit pořád jen sami, ale můžeme si vzít k ruce i tzv. VS Suit obleky, které radikálně zvýší naši šanci na přežití. S kamarády piráty se zde také bude bojovat i bok po boku a nikoliv jen sólově. No a co by to bylo za arkádu bez finálních bossů – jsou tu a jsou skutečně smrtelní. Lost Planet 2 demo opět nemá, hru lze jedině zakoupit za 9,99 USD. Nároky na OS jsou i nyní Windows Mobile 6.

Hodnocení:

Dig Dug

Ačkoliv se ani ve své době nejednalo o žádný megatrhák, přece jen je Dig Dug docela zábavná a chytlavá arkáda, která se trochu podobá titulům Diamonds či Boulder Dash. Zde se ovšem nesbírají diamanty, ale hlavně se bojuje s monstry. Hráč má k dispozici cosi jako paprsek s krátkým dosahem, s jehož pomocí dokáže příšerku během několika vteřin zcela zneutralizovat. A nyní pozor, informace o několika vteřinách je tu důležitá, protože v Dig Dugu na nás monstra (a speciálně v pozdějších úrovních) útočí ve více exemplářích naráz, takže vyhnout se všem a vše správně načasovat, to chce skutečného mistra arkád. Mimochodem, příšerky lze zavraždit i tak, že na ně necháme spadnout kámen. I nyní si zahrajeme od Windows Mobile 6 výš. Demo se ani teď nekoná. Hra stojí 6,99 USD.

Hodnocení:
Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1134