www.WMHelp.cz

Updaty na Windows Mobile 6 - kdo ano a kdo ne?
Publikováno: 10.07.2007
Téma: Informace a oznámení


Okolo upgradů na operační systém Windows Mobile 6 je pořád poměrně hodně nejasností. Výrobci slibují, ale updaty nepřicházejí. Jiní je naopak uvádí relativně v tichosti a nová Windows jsou u nich téměř samozřejmostí. Které komunikátory a smartphony tedy můžete upgradovat?

Způsobů, jak do vašeho zařízení dostat operační systém Windows Mobile 6 je samozřejmě několik, ale ten jediný košer způsob je instalace oficiálního updatu přímo od výrobce. Ihned po uvedení nového operačního systému se mnoho producentů Windows Mobile zařízení dušovalo, že co nejdříve přispěchají s upgradem svých produktů na tento nový operační systém. Jaká je ale realita? Pojďme to vzít výrobce po výrobci.

ASUS

Jako poslední zatím oznámil vydání upgradu na Windows Mobile 6 ASUS. Na stránkách technické podpory stačí vybrat patřičný produkt a update si můžete opět bezplatně stáhnout. K dispozici je pro modely A639, A626, A686, A696, P535 a P735. U některých modelů si však musíte dát pozor, upgrade je určen pouze pro přístroje prodávané na asijských trzích. Ale třeba pro A696 je zatím k dispozici jen český update. Výrobce důrazně upozorňuje, že update nemáte instalovat na zařízení určená pro jiný region, než je určena aktualizace.

E-TEN

Žádné velké kasání se dopředu, ale téměř okamžitá akce. Tak vypadalo uvedení upgradů na nový operační systém u tchajwanského výrobce E-TEN. Upgrade pro modely X500 a M700 je ke stažení přímo ze stránek výrobce. Tam najdete verzi v angličtině, francouzštině a ruštině. Českou lokalizaci si pak můžete stáhnout zdarma ze stránek místního distributora; společnosti E-Shop s.r.o. Stačí zadat IMEI nebo sériové číslo vašeho přístroje. Jenom dodejme, že majitelé starších E-TENů si musí na upgrade nechat zajít chuť.

HP

HP jako jeden z mála výrobců zaujalo k upgradům na nový operační systém negativní postoj a rezolutně odmítlo vydání jakékoliv aktualizace. Tento postup svým způsobem dostatečně reprezentuje ústup, který kdysi dominantní HP v oblasti Windows Mobile zařízení zaznamenalo.

HTC

O HTC a jeho zpožděných updatech jsme psali již ve včerejším článku. Upgrade má být připraven pro modely HTC TyTN, HTC P3300 (Artemis), P4350 (Herald), HTC X7500 (Advantage) a HTC S620 (Excalibur). Podle posledních údajů se mají uživatelé těchto přístrojů dočkat v září. Otázkou stále zůstává, jestli se na případný update mohou těšit i uživatelé komunikátoru HTC P3600 (Trinity). Ti se totiž poměrně oprávněně začali bouřit a podepisují petice, které mají HTC přesvědčit, že má update připravit i pro tento komunikátor. Pravděpodobně se budeme muset nechat překvapit.

Palm

Palm byl rovněž jedním z prvních výrobců, který upgrade na Windows Mobile 6 sliboval. Konkrétně pro model Treo 750. Jenže od prvotních prohlášení již něco vody přeci jen uteklo a ohledně updatu je stále ticho po pěšině. Takže zatím se můžeme pouze těšit. Uvidíme, kdy se oficiální update objeví.

Mobilní operátoři

Naši mobilní operátoři nakupují Windows Mobile zařízení v drtivé většině od HTC. V současnosti mají v nabídce několik jejích produktů, které prodávají pod vlastní značkou. Většinou se dokonce jedná i o přístroje, u kterých HTC update slibuje. Zatímco v zahraničí již třeba T-Mobile a O2 vesele updaty svých zařízení provádějí, u nás je zatím klid. Je velmi pravděpodobné, že při relativně malých objemech prodejů těchto zařízení u nás, se operátorům investice do upgradu nevyplatí a raději si počkají na nové modely.

Ostatní

U ostatních výrobců, jako je třeba Mio, Fujitsu-Siemens nebo BenQ, zatím nemáme žádné zprávy o chystaných updatech.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=22