www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (3)
Publikováno: 20.02.2008
Téma: Software


Týden nám uběhl jako voda a opět se shledáváme nad dalším dílem seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Dnes jsme pro vás nachystali program TellMeText čtoucí došlé SMSky, utilitku MobilMon hlídající změny provedené na našich souborech, dále tu máme aplikaci Music Trainer pro trénování notového zápisu a dnešní přehled zakončí velmi užitečný Today Screen plug-in jménem GPSToday.

TellMeText

Velmi praktická aplikace pro všechny vytíženější majitele komunikátorů, která umí přečíst příchozí SMS zprávu těsně před tím, nežli je zařazena do Inbox schránky - to je TellMeText. Situací, kdy nám podobná věc zachrání hladkou a nerušenou komunikaci, je velké množství. Vlastně každá, kdy nemůžeme fyzicky přístroj obsloužit nebo manipulovat s jeho tlačítky. Ať už řídíme auto nebo jsme uprostřed večeře, někdy zkrátka není vhodné věnovat příliš energie komunikátoru, naopak to může být dokonce nebezpečné! TellMeText je aplikací rezidentní, to znamená stále běžící. Jednoduše se spustí na pozadí a nijak nezasahuje do chodu ostatních programů na našem Windows Mobile zařízení. Po stránce systémové náročnosti na tom je aplikace zcela pohodově - stačí jí ke spokojenému běhu již WM 2003 SE.

Hodnocení:

Stáhnout

MobilMon

Jednoduchá aplikace vytvořená zcela v duchu filozofie "jednoduché, ale funkční". Jedinou funkcí MobilMonu je, že monitoruje veškeré požadavky operačního systému na práci se soubory. Abychom byly konkrétní, je tím myšleno vytváření souboru, jeho mazání nebo modifikace. Význam této aplikace nespočívá ani tak ve sledování, co se děje v našem PDA (ovšem připouštíme, že to může být pro někoho poučná či jinak interesantní činnost). Největší síla aplikace spočívá v možnosti nechat si zobrazit logovací soubor, jež si pamatuje všechny výše zmíněné činnosti. Pokud často pracujete na PDA s velkým množstvím dokumentů nebo některé z nich měníte a ztrácíte přehled, co zazálohovat, pak je pro vás MobilMon tím pravým. Aplikace vyžaduje minimálně Windows Mobile 5.0 nebo lepší.

Hodnocení:

Stáhnout

Music Trainer

Pokud patříte k osobám, jimž byl shůry dán dar hudebního sluchu (nebo máte takové potomky), rozhodně ho nenechte ležet ladem. Ovšem jak známo, úspěch je 5 % talentu a 95 % dřiny. A když už je dřina jednou nevyhnutelná, proč si ji trochu nezpříjemnit právě studiem partitur na Pocket PC? S programem Music Trainer se lze učit a pilovat naši dovednost číst notový zápis. Za odpověď správnou i špatnou nás program odmění patřičným obrázkem učitele tvářícího se dle dosažených úspěchů. Music Trainer je sice vhodný především jako zábavná forma učení pro děti, poučí se s ním ovšem samozřejmě i ti již odrostlejší...

Hodnocení:

Stáhnout

GPSToday

GeoTerrestrial GPSToday je miniaturní Today Screen plug-in, který nám díky modifikovatelnosti platformy Windows Mobile a jejích programů umožňuje dostat z našeho vybavení to nejlepší. Pokud ve svém PDA či komunikátoru máte integrován GPS přijímač a neomezený datový tarif, pak GPSToday rozhodně aspoň zkuste. Program má mnohé praktické funkce, namátkou zobrazuje vzdálenost k nejblíže položené osobě z databáze kontaktů. Autoři rovněž slibují inteligentní algoritmy, které zajistí aktuální a přesné určení polohy a přitom zbytečně "nevyšťavují" náš těžce zkoušený akumulátor. GPSToday umí uložit naši současnou polohu při zadávání nového kontaktu anebo ji přidělit již existujícímu. Mimochodem, všechny kontakty se zobrazují na mapě. Praktické je také to, že po jediném tapnutí stylem na Today Screen rázem získáme přístup k posunovatelným online mapám. Program si nás získal rovněž faktem, že v případě přechodu do roamingového módu deaktivuje datové přenosy. Přímo z Today obrazovky jsou dostupné i další funkce jako hledání přes Yahoo. Program jde dokonce tak daleko, že pamatuje i na protekci PDA v kapse, kdy je k jeho "odemknutí" do aktivního režimu třeba táhlý pohyb v ovládacím stylu Apple iPodu. A to jsme ještě zdaleka nezmínili vše... GPSToday vyžaduje minimálně Windows Mobile 5.0.

Hodnocení:

Stáhnout

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=276