www.WMHelp.cz

Treo 800w v červenci - s wi-fi a GPS
Publikováno: 31.03.2008
Téma: Hardware a příslušenství


Palm se v poslední době soustředil především na levné modely, v létě by jsme se ale měli dočkat nové vlajkové lodi výrobce. Treo 800w s operačním systémem Windows Mobile 6 nabídne funkce, na které zatím nejsme u Palmu zvyklí.

O tom, že Palm chystá komunikátor Treo 800w, se spekuluje již delší dobu. Ostatně, třeba na partnerském portálu PalmHelp jsme vám již koncem minulého roku přinesli výčet připravovaných novinek od Palmu. A 800w je jediným modelem z výčtu, který se zatím na trh nedostal.

A chvíli mu to ještě bude trvat. Podle nedávno uniklé roadmapy operátora Sprint by se mělo Treo 800w objevit na trhu v červenci, alespoň tak to tato roadmapa uvádí. A že na ní bude více než málo pravdy dokazuje fakt, že operátor donutil mnohé světové servery její screenshot stáhnout.Obrázek v roadmapě potvrzuje původní spekulace o specifikacích přístroje. Treo 800w tak bude prvním Windows Mobile palmem s displejem s rozlišením 320 x 320 pixelů, integrovaným GPS modulem a wi-fi. V případě GPS půjde u Palmu o premiéru napříč portfoliem. Zajímavostí je, že bude existovat jak verze s fotoaparátem, tak bez něj, rozlišení ovšem musíme zatím jen hádat. Dovolíme si tipnout 2 megapixely. Oproti původním očekávání, která doufala v operační systém Windows Mobile 6.1, by mělo nové Treo dostat klasiku v podobě verze 6.0.

V roadmapě operátora Sprint je Treo 800w zmíněno jako nástupce modelu 700w, který mimochodem Sprint nikdy neprodával. Do jeho nabídky se dostala až upravená verze 700wx. Zařazení do nabídky Sprintu ale znamená, že telefon bude fungovat v sítích CDMA. Rychlá data zde zastupuje EV-DO Rev A.

Dá se předpokládat, že nedlouho po uvedení Trea 800w bychom se měli dočkat jeho varianty s podporou sítí UMTS, která se dostane na evropské trhy. Otázkou je, zda tou dobou ještě vůbec bude schopná najít si nějaké zákazníky. Ve většině zemí Evropské unie je již totiž v prodeji Samsung SGH-i780, který nabízí prakticky shodnou výbavu v těle, které je jistě tenčí, než nabídne nové Treo. Navíc se i780 prodává za poměrně atraktivní ceny. Jsme tedy zvědavi, jak se Palm zachová a jestli nás třeba nepřekvapí dřívějším uvedením evropské varianty svého špičkového modelu.Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=326