www.WMHelp.cz

Víkendové hrátky s Windows Mobile - 27. 6. 08
Publikováno: 27.06.2005
Téma: Hry a volný čas


Je tu opět konec pracovního týdne, a tak je na čase trochu se pobavit. I dnes si proto představíme čtveřici zajímavých komerčních kousků. Příznivcům puzzle her dnes jako první nabízíme Mahjong Mania Pro. Následovat bude velmi pohledný solitér Solitaire Legends. Odpočívat lze i aktivně a třeba právě skládáním 50 puzzle s motivem aut ve hře zedPuzzle - Cars. Na závěr se najde něco i pro znalce logických rychlíků. Ti si dnes mohou přečíst o Ka-Glom.Mahjong Mania Pro

Mahjong Mania Pro je variace na populární hru pro jednoho hráče jménem Mahjong Solitaire. Princip je jednoduchý - odebíráme vždy po dvou stejných kostkách. Lze hýbat pouze s těmi, které jsou po stranách volné a nic na nich neleží. V Mahjong Manii Pro na hráče čeká na 130 layoutů (herních sestav) a dvě rozdílné sady kostek. Kromě pěkné řádky pozadí výchozích je možno používat i svoje ve formátu JPG, BMP, PNG nebo GIF. Kostky lze přiblížit celkem na pět vzdáleností. Samozřejmostí pak je detailní statistika, funkce Load / Save a počítání skóre. Pro příjemnější hru autoři pamatovali i na nápovědu a různé obtížnosti. Mahjong Mania Pro vyžaduje nejméně Windows Mobile 2003 a 3,4 MB volné paměti. Hra stojí 16,98 USD a před pořízením můžeme zkusit její demo.

Hodnocení:


Solitaire Legends

Příznivci solitéru a vůbec digitálního karbanu zbystřete pozornost! Magmic Games uvádí balík karetních her typu solitaire jménem Solitaire Legends. Na rozdíl od přeplácaných softwarových karetních produktů obsahujících stovky her často pochybné kvality, Solitaire Legends obsahuje hry pouze 4. Ale o to lépe zpracované! Jmenovitě zde najdeme Klondike, FreeCell, Spider a Golf. Každá z her má svoje grafické prostředí. Atmosféru klidu evokuje i muzika a slušné zvuky. Solitaire Legends nabízí ještě jednu zajímavost. Každý den lze hrát tzv. Daily Puzzle a soutěžit s ostatními hráči online na Internetu. Hra přijde na 8,99 USD a i tentokrát je pro testování  k dispozici demo.

Hodnocení:


zedPuzzle - Cars

Pokud si potrpíte na posunovací puzzle hry, máme dnes jeden dobrý tip. Ve hře zedPuzzle - Cars na vás čeká na 50 podobných krásných skládaček. Hrát lze na 3 x 3 či 4 x 4 políčka. Tématem všech fotografií jsou luxusní auta. Jak je u tohoto typu her zvykem, hrát lze buď na čas, případně na co nejnižší počet tahů. Styl hry je úplně stejný jako u známé "patnáctky". Zkrátka přesunujete volné čtverce za pomoci volného políčka, a to tak dlouho, dokud není obrazec složen. Hra zedPuzzle - Cars je k mání za 9,99 USD. Demo je k vyzkoušení pro platformy Windows Mobile 2003 (SE) i WM 5 / 6.

Hodnocení:


Ka-Glom

Za slovní hříčkou na anglické citoslovce výbuchu (Kaboom!) se ukrývá svěží logický rychlík. Cílem hry je spojovat kousky plastické výbušniny a posléze s nimi rozbíjet kamenné bloky. Zahájení reakce nastane po spojení 4 kousků. Za delší řetězové výbuchy jsme odměněni patřičným bonusem. Hru lze kromě režimu "logický rychlík" přepnout také do puzzle náročného na uvažování a nebo zvolit běžnou hru na čas. A pozor, titul má v záloze i nějaký ten ukrytý bonus k odemknutí! Potěší přítulný tutoriál vysvětlující základy hry. Ka-Glom sice stojí 8,99 USD, ovšem zkusit jej lze zadarmo.

Hodnocení:


Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=430