www.WMHelp.cz

Palm nechtěně ukázal nové Treo
Publikováno: 18.08.2008
Téma: Hardware a příslušenství


CDMA Palm Treo 800w se již nějaký ten pátek prodává a tak především evropští uživatelé dychtivě čekají na jeho GSM/UMTS variantu. Tu nyní Palm nechtěně veřejnosti ukázal, když na svých stránkách předčasně spustil flash prezentaci novinky. Největším překvapením je její jméno – Treo Pro místo očekávaného Treo 850w. Flash prezentace potvrzuje některé technické specifikace a naznačuje, že v případě Trea Pro se opravdu máme na co těšit.
Jeden ze členů fóra WM Experts si na stránkách Palmu všiml flash prezentace, která představovala nové Treo Pro. To by mělo být nástupcem současného Trea 750 a GSM/UMTS obdobou již prodávaného CDMA Trea 800w. Zmíněnou prezentaci Palm ze svých stránek samozřejmě okamžitě stáhl, ale několik screenshotů se pár šťastlivcům podařilo pořídit. Známe tak podobu nového Trea a některé technické detaily.Novinka s názvem Treo Pro by měla prakticky beze zbytku přebírat výbavu od svého CDMA protějšku, lišit se však bude právě podporou GSM/UMTS a také designem. Ten je podstatně uhlazenější a líbivější, než v případě dost konzervativního Trea 800w. Treo Pro se tak trochu inspirovalo designem u Centra, od kterého mimo jiné přebírá lesklé povrchové panely. Doufejme, že v tomto případě budou alespoň vyrobeny z hodnotnějších materiálů.

Z hlediska ovládacích prvků zůstane Treo Pro u jejich klasického rozložení, jen bezešvé provedení ovládacího bloku klávesnice bude asi trochu stěžovat orientaci. Novinkou bude pro Evropany vypínací tlačítko na vrchu přístroje, kde mu bude dělat společnost tradiční přepínač vyzvánění.Na pravém boku najdeme tlačítko pro rychlé spuštění wi-fi, což je novinka, kterou opět přineslo Treo 800w. Pod ním překvapí okénko infraportu, který zažívá svůj návrat do Windows Mobile smartphonů Treo. Místo továrního konektoru se bude Treo Pro k počítači připojovat microUSB konektorem a vedle něj najdeme plnohodnotný 3,5mm jack konektor. Záda telefonu budou zcela plochá a jejich jednolitost bude rozbíjet pouze logo výrobce a čočka fotoaparátu. Tomu bude chybět jak přisvětlovací dioda, tak pravděpodobně i automatické ostření.Další technické specifikace zatím nejsou známy, ale je téměř jisté, že Treo Pro dostane stejně jako 800w displej s rozlišením 320 x 320 pixelů a Windows Mobile 6.1 Pofessional. Vzhledem k tomu, že Palmu unikla prezentace na jeho vlastní stránky, dá se představení nového Trea očekávat v řádu několika blízkých týdnů. Budeme se těšit.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=501