www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (35)
Publikováno: 01.10.2008
Téma: Software


Týden uběhl jako voda, a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Nejprve se dnes představí nástroj na 2D vektorovou grafiku jménem blitzCAD. Druhým zmíněným programem bude FetchIt!; správce RSS, ATOM i Podcast zdrojů. A majitelům komunikátoru HTC Touch Diamond ještě nabídneme dvojici šikovných utilitek - Waterlevel sloužící jako vizuálně přitažlivější náhrada výchozí systémové kalibrace akcelerometru a Diamond Hacks odemykající skrytá systémová nastavení.

blitzCAD

PDA lze využít na cestách k ledasčemu. Kromě obecně známých věcí, jako jsou poznámky, agenda a multimédia, jsou však i jisté funkční oblasti řekněme méně běžné - jako třeba mobilní variace na CAD aplikace. A přesně takovým produktem je i blitzCAD, který uživateli umožňuje vytvářet a opět editovat 2D vektorovou grafiku. Zvládá rovné i lomené linie, vložení textu, kruhy, elipsy, plné plochy a další geometrické prvky. Ani ohledně editace na tom není vyloženě zle; útvary umí škálovat, otáčet i přesouvat. Ačkoliv standardní výstup z blitzCADu je do formátu .blitzCAD, data lze exportovat i do oblíbeného .DXF pro snadnější import do "velkých" programů. BlitzCAD má po stažení velikost cca 0,7 MB a spokojí se s libovolným Windows Mobile přístrojem.

Hodnocení:

StáhnoutFetchIt!

Program FetchIt! je rychlá, snadná a efektivní cesta, jak do svého handheldu či komunikátoru rychle dostat RSS, ATOM či Podcast zdroje. Ke cti aplikace je nutnost připočíst i to, že nemá deset verzí, ale jednu univerzální pro všechna rozlišení a přístroje. Práce s FetchIt! je příjemná, v pohodě zvládá čtení, stahování i poslouchání podcastu zároveň. Kdo bude mít zájem, program též podporuje import OPML souborů, službu AideRSS PostRank a informace o počasí skrze WeatherBug. Kanály lze aktualizovat buď každou hodinu, každý den, popřípadě při synchronizaci s PC. FetchIt! požaduje nejméně 0,4 MB místa na disku a handheld s operačním systémem Windows Mobile 5.0+.

Hodnocení:

Stáhnout
Waterlevel

Pro majitele komunikátoru HTC Touch Diamond dnes nabízíme vizuálně přitažlivější kalibrační program vestavěného akcelerometru, nežli je ten standardní systémový. Tentokrát lze kalibrovat na obrazovce připomínající reálné vodováhy. Zcela dle očekávání je předpokládáno, že je uživatel programu majitelem zařízení HTC Touch Diamond a vlastní nejméně 0,3 MB volného prostoru. K běhu je ještě nutno mít předinstalován minimálně .NET CF v2.0+.

Hodnocení:

Stáhnout

Diamond Hacks

A pro majitele HTC Touch Diamondu je určena i naše poslední utilitka, která se tentokrát snaží odhalit celý potenciál, jež je v tomto stroji ukryt. Činí tak za pomoci zpřístupnění skrytých systémových nastavení, k nimž se běžnou cestou nelze dostat, případně vyžadují hackování registrů. Diamonds Hacks umí vypnout bootovací zvuk, probudit komunikátor po příchozí SMSce a mnoho dalšího. Kromě již zmíněného HTCčka si tentokrát vystačíte již s pouhými 24 kB dostupné kapacity.

Hodnocení:

Stáhnout

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=559