www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (40)
Publikováno: 06.11.2008
Téma: Software


Týden uběhl jako voda, a tak se opět shledáváme u dalšího dílu seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Výborný plánovač spouštění aplikací CT Scheduler Lite se představí na úvod. Následovat jej bude perfektní náhrada menu rychlým a přehledným abecedním indexem TouchLaunch. Zmeškané hovory nám připomene MissedCallReminder. A majitelům komunikátoru HTC Touch Diamond ještě nabízíme šikovného správce systému jménem Diamond TF3D Config, který nám umožní upravit si k obrazu svému lecjakou systémovou drobnost (reorganizace záložek, vlastní tweaky...).

CT Scheduler Lite

Pokud pomineme kvalitního správce financí, pak platformě Windows Mobile chybí ještě jedna věc. Někdo si jejího pochybení ani nevšimne, ovšem jinému může její absence připadat zcela kritická. Máme tím na mysli automatické spouštění úloh v zadaný čas, což je funkce, která na WM neexistuje. Není nutno ale propadat beznaději, je tu totiž program CT Schedule Lite, který nám podobnou funkcionalitu nabídne. V libovolné datum i čas nám spustí, co právě chceme a potřebujeme - vybranou aplikaci, hlasový záznamník, multimediální soubor... Program umí již vytvořené položky aktivovat a opět deaktivovat, takže je nemusíme stále mazat a nově vytvářet. CT Scheduler Lite vyžaduje k běhu OS Windows Mobile 5.0+ a vyhrazených 280 kB místa.

Hodnocení:

Stáhnout
TouchLaunch

V případě, že někomu nevyhovuje standardní launcher aplikací, může dnes zkusit TouchLaunch. Aplikace po spuštění "prošacuje" Start menu a veškeré zástupce nám seřadí alfabeticky. V zásadě jde tedy o program fungující zcela stejně jako běžné menu, ovšem zde má jeden důležitý zlepšovák - index vlevo, s jehož pomocí snadno a rychle přejdeme do požadované sekce. Ideální pro ovládání prstem. TouchLaunch je plně skinovatelný a má v záloze i grafiku pro desítky ikon. Program trvá nejméně na kombinaci Windows Mobile 6+, .NET CF v3.5 a necelý 1 MB volné paměti.

Hodnocení:

StáhnoutMissedCallReminder

Velmi užitečná utilitka pro všechny majitele komunikátorů. Jak již napovídá její jméno, MissedCallReminder nám připomíná zmeškané hovory. Děje se to tím způsobem, že si v programu nejprve nastavíme upozorňovací melodii, zda má vibrovat a po kolika minutách se má vždy připomenout. MissedCallReminder počítá i s tím, že budeme mít handheld vypnutý. V takovém případě jej pochopitelně spolu s upozorněním nezapomene nejprve probudit. Aplikaci rozběháme na Windows Mobile 6+ s alespoň 114 kB volného místa v paměti.

Hodnocení:

Stáhnout
Diamond TF3D Config

Velmi mocný nástroj určený vlastníkům komunikátoru HTC Touch Diamond. Co umí? Program nás nechá upravit mnoho systémových věcí - formát data, přeorganizuje záložky, změní jazyk, odstraní zamykání a při šikovném použití se dá velmi dobře využít i ke zvýšení výkonu. A aby toho nebylo málo, s pomocí externího XML souboru umí přidávat také vlastní systémové tweaky (návod i s příkladem zde). Hardwarovým minimem je pro Diamond TF3D Config tentokrát pochopitelně vlastnění nějakého toho HTC Touch Diamondu a 163 kB místa.

Hodnocení:

Stáhnout

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=609