www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (41)
Publikováno: 19.11.2008
Téma: Software


Po kratší pauze vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Hned na úvod začneme pěkně zostra - vynikajícím IM a VoIP klientem Nimbuzz zvládajícím vše od Skype, až po ICQ. Poté se předvede Email Scheduler, který umí pracovat s e-mailovými účty jen v určité dny a hodiny. Do třetice dnes do naší sbírky kvalitního freewaru zařazujeme výborného stahovacího klienta jménem Pocket Downloader. A komu snad na platformě Windows Mobile někdy chyběly populární widgety, může dnes zkusit jejich mobilní verzi FEWidget.

Nimbuzz

Velmi kvalitní IM a VoIP klient, který mimo jiné existuje i ve verzi pro komunikátory. Můžeme s ním lidem mobilně volat i psát. Nimbuzz v sobě totiž sdružuje podporu služeb a sítí Skype, MSN/Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, ICQ, AIM, Google Talk, Gadu-Gadu, Hyves a dalších. Program zvládá skupinové hovory, offline messaging, posílání souborů všeho druhu (fotka, zvonění...). Na platformách Symbian a Windows Mobile jej lze použít i k plnohodnotným VoIP telefonním rozhovorům. Služba je skutečně neplacená a my jen doufáme, že se to brzy nezmění. Nimbuzz se spokojí s libovolnými Windows Mobile.

Hodnocení:

Stáhnout
Email Scheduler

Aplikace Email Scheduler je jednoduchý program, který umí automaticky měnit různé režimy získávání e-mailů. Tím máme na mysli ten fakt, že kromě vlastní synchronizace si uživatel nyní může upřesnit i časy, kdy se má PDA po e-mailech pídit. Při šikovném nastavení si tak třeba uživatel snadno určí dny, ve které ale opravdu nechce být obtěžován, případně v jaké hodiny má stahování e-mailů začít a skončit (lze mít oddělené časy pro běžné dny i víkend) apod. Email Scheduler vyžaduje Windows Mobile 5.0 nebo lepší OS, 80 kB na disku a nainstalovaný .NET CF 2.0.

Hodnocení:

Stáhnout
Pocket Downloader

Jedna z věcí, která u platformy Windows Mobile snese vylepšení, je stahování souborů. Je tu a má podobu aplikace Pocket Downloader, což je plnohodnotný stahovací klient, který má spoustu příjemných vlastností viděných u jeho "velkých" desktopových kolegů. Tak namátkou - podporuje obnovení stahování, umí downloadovat z více zdrojů najednou a nerozhodí jej ani proxy servery. Pocket Donwloader nás po stažení obere o 123 kB místa na disku. Rozběhneme jej na čemkoliv nad Windows Mobile 5.0.

Hodnocení:

Stáhnout

FEWidgets

Zajímavý titul inspirující se praktičností na desktopech tak populárních widgetů. Aplikace je sice trochu náročná (minimem je sestava zahrnující Windows Mobile 5.0, .NET CF v3.5 a Flash 7 for Pocket PC), ovšem na oplátku nám poskytne plochu s praktickými widgety. A těch zde je opravdu spousta - pro počasí, blížící se schůzky, došlé SMS zprávy, úkoly, datum, hodiny a nechybí ani měnič pozadí, ovládání multimediálního přehrávače či rychlé vytáčení. A samozřejmě mnoho mnoho dalších. FEWidgets lze dokonce rovnou použít jako náhradu Today obrazovky (musí to být jediný aktivní plugin). A dodejme ještě na závěr, že komu by se snad základní widgety nelíbily, může si jich vytvořit ve Flashi, kolik jen bude chtít. FEWidgets mají v podobě CAB souboru velikost 838 kB.

Hodnocení:

Stáhnout
Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=625