www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (56)
Publikováno: 26.03.2009
Téma: Software


Po týdnu vám přinášíme další díl našeho nekonečného seriálu o zajímavých titulech z freewarové sekce downloads. Rozjezd bude na bedrech výborné "elektronické peněženky" pro správu citlivých informací eazyWallet. Hned poté nám s čištěním drahocenné RAM paměti pomůže cleanRAM. Jako třetí se předvede Persian Blue; prográmek mimořádně zkvalitňující práci s Bluetooth (odesílání adresářů apod.). A závěr bude v režii imov Messenger Basic; freewarového IM programu (Jabber, ICQ, AIM, MSN...) mnoha praktických funkcí.

eazyWallet

Nad faktem, že moderní člověk je doslova v obležení záplavy nejrůznějších PINů, loginů a hesel, jsme si v našem seriálu již několikrát posteskli. Ale situace se přece jen dá trochu zpříjemnit! Postačí nám k tomu program typu "elektronická peněženka". Je to v kostce řečeno utilitka, která si pamatuje všechny naše citlivé údaje v elektronické formě a ukládá je na jednom místě. Co si do eazyWallet uložíme, je jen a jen na naší fantazii - školní či pracovní síťová hesla, PIN/PUK k SIM kartě, bankovní loginy nebo třeba údaje o registraci softwaru. Zvládá fulltextové prohledávání, zálohování, nekonečný počet kategorií i záznamů a mnoho dalších příjemností. Data jsou šifrována s pomocí 3DES algoritmu. Program eazyWallet ke svému běhu potřebuje Windows Mobile 6 a .NET CF v2.0+, jeho instalační CAB si po stažení z našeho disku nárokuje 213 kB. A ještě poznámka na závěr - jelikož program požaduje "heslo hesel", které otevře kouzelná vrátka ke všem údajům, je na místě věnovat jeho vymýšlení a bezpečnosti řádově vyšší pozornost, nežli u běžného hesla!

Hodnocení:

Stáhnout


cleanRAM

Pocket PC i komunikátory jsou plnohodnotné kapesní počítače, žádné chytré diáře, jak by se někdo mohl domnívat. A jako takové se chovají do jisté míry obdobně, jako běžná PC - mimo jiné je i u nich nutno v paměti typu RAM neustále držet veškeré právě aktivní programy a data. Této paměti je samozřejmě záhodno mít volné co nejvíce, a to i na přístrojích se 128 MB a více, jelikož některé aplikace i procesy jsou velmi náročné a občas jsou spouštěny i v několika instancích. Suma sumárum by uživatel měl množství své volné RAM minimálně vést v evidenci a mít v záloze program na její čištění: cleanRAM! Dotyčná utilitka se snaží uvolnit co nejvíce RAMky a to beze změny aktuálního stavu PDA. To nám obvykle ušetří minimálně soft reset. Program byl testován na Windows Mobile 6.1, ale předpokládáme, že poběží i na nižší konfiguraci. Velikost aplikace dosahuje 67 kB.

Hodnocení:

Stáhnout

Persian Blue

Zřejmě každý, kdo někdy zkoušel odesílat větší množství souborů skrze Bluetooth, zjistil, že to u některých modelů Windows Mobile zařízení není úplně triviální záležitost. Problém není ani tak technického rázu, jako spíš časového - nežli se člověk procvaká průvodci nebo odešle postupně všechny soubory po jednom, uběhne často pěkných pár minut. Aplikace Persian Blue se nám snaží věci usnadnit tím způsobem, že snadno odesílá jak jednotlivé soubory, tak i celé adresáře. K přednostem programu musíme přidat i to, že nás informuje o procentuálním stavu celého přenosu a odhadovaném čase jeho dokončení. Persian Blue se spokojí s libovolným Windows Mobile handheldem vybaveným Bluetoothem. Ke stažení aplikace je nutno vyhradit 264 kB.

Hodnocení:

Stáhnout

imov Messenger Basic

Doby, kdy na mobilních platformách byly kvalitní freewaroví IM klienti vzácností, jsou již naštěstí dávno pryč. Povězme si proto dnes na závěr o jednom z těch zajímavějších a volně dostupných - programu imov Messenger Basic. Je to sice oficiálně Windows Mobile klient pro Jabber (XMPP), ale program je schopen spolupráce i se sítěmi typu AIM, ICQ, MSN Messenger, Yahoo! a Google Talk. Program automaticky upozorňuje na novou verzi a zvládá i chat či šifrování komunikace. Pochopitelně funguje i odeslání zprávy na offline účet, která se danému uživateli zobrazí druhý den po jeho zalogování. A dále i offline řazení zpráv, jež se automaticky odesílají hned nato, co je zjištěno aktivní připojení. Program imov Messenger Basic vyžaduje Windows Mobile 5.0+ a 819 kB volného místa na disku.

Hodnocení:

Stáhnout

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=788