www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (69)
Publikováno: 02.07.2009
Téma: Software


V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme užitečnou aplikaci pro synchronizaci dat s Google Calendarem, ukážeme si také velmi zajímavého a univertálního IM klienta, na své si přijdou rovněž ti, kteří svoje PDA používají k ukládání dat různých výročí.

B2C - Birthday2Calendar
Ke každému kontaktu ve Windows Mobile lze kromě několika telefonních čísel, e-mailů a adres uložit také datum narození. Abychom na narozeniny či na jiné výročí našich přátel, kolegů či známých nezapomněli, můžeme použít jednoduchý freewarový program B2C - Birthday2Calendar. Jak již název aplikace napovídá, B2C dokáže v kalendáři vytvořit schůzku vždy ten den, kdy má někdo z kontaktů narozeniny. V nastavení aplikace si můžeme vybrat, s jakým předstihem si přejeme být na výročí upozorňováni. Autorem programu je vývojář s přezdívkou nemoid.Hodnocení:

                    

                

        

      

                         

    

        

Talkonaut
V dnešní době lze po Internetu komunikovat mnoha způsoby. V České republice je velmi populární komunikační aplikace ICQ, v zahraničí jsou znatelně zastoupeny i jiné instant messaging sítě, např. Jabber, Google Talk, MSN a Yahoo. Abychom nemuseli pro každý protokol používat samostatný program, což je nejen nepraktické, ale také to velmi zatěžuje operační paměť a procesor kapesního počítače, můžeme vyzkoušet freewarovou aplikaci Talkonaut.

Program je velmi vyspělý, kromě výše zmíněných protokolů nechybí ani historie komunikace, skupinový chat (u protokolů, které ho podporují), lze rovněž přenášet soubory. Jak je patrné z přiložených screenshotů, plocha displeje je využita do posledního místa, jednotlivé ovládací prvky ale nejsou příliš veliké, takže na pohodlné ovládání prsty si musíme nechat zajít chuť. Program vyžaduje operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 či novější.Hodnocení:

         

         

ActiveGcSync
Popularita webové aplikace Google Calendar vzrostla v poslední době mj. díky uvedení prvního smartphonu s operačním systémem Google Android a řada uživatelů začala řešit otázku, jak svůj smartphone či PDA s Windows Mobile synchronizovat s kalendářem Googlu.

Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je použití freewarové aplikace ActiveGcSync. Program podporuje obousměrný přenos dat, synchronizaci lze provádět také automaticky. Aplikace je určena pro přístroje s operačním systémem Windows Mobile 5.0Hodnocení:

         

        

         

                      

              

ConverterCE
Blíží se léto a řada uživatelů kapesních počítačů se vydá na dovolenou do zemí, které mohou používat jiné jednotky než ty, na které jsme zvyklí, takže jednoduchý převodník jednotek své využití jistě najde. Freewarová aplikace ConverterCE, která v paměti přístroje zabere pouhých 40 kB, dokáže převádět jednotky teploty, rychlosti atp. Nechybí ani možnost konvertovat ceny, aktuální data lze stahovat z Internetu. Program vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework 1.0.Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=882