www.WMHelp.cz

Horký květen na Palmknihách
Publikováno: 01.06.2007
Téma: Elektronické knihy


Dnes bychom vám kromě běžného přídělu knih rádi představili nového autora. Tedy nového... to u nás. Jinak to je respektovaný autor. Nakonec dostanete šanci poučit se o své psyché.


Začátek bude standardní, tedy už skoro otravný - Jack London a Bílý tesák. Sága o psím životě, o lidech a psech, prostě Jack London. Ovšem velké spisovatele máme i v Evropě. Henryk Sienkiewicz dokonce pochází z našeho regionu a jeho Quo vadis? je skutečné veledílo (i rozsahem...) Pokud máte v oblibě historické ságy, asi si pochutnáte.

A teď jiná klasika - Dobrodružství Toma Sawyera od Marka Twaina. Kdysi dávno jsem to četl "v papíru", a docela rád si to možná přečtu znovu. Říká se, že v každém chlapovi je kousek kluka. A kdo ho dokáže najít, asi bude mít veselejší život.

Ovšem pozor, teď tu máme něco speciálního ... uvádíme nového klasika, Howarda Phillipse Lovercrafta. Prvním jeho dílem, které vám nabízíme, je Dědictví Peabodyů. Osobně se těším na další a mnohem zajímavější (nebo možná jenom profláklejší) kousky, jako je třeba Volání Cthulhu. Lovecrafta prostě na Palmknihách můžeme... :-)

Přečetli byste svému děcku před spaním něco od Oscara Wilde? Divná otázka, možná jste právě začali uvažovat, jestli byste si vůbec vy sami před spaním něco takového přečetli - a přece. Šťastný princ je fakt pro děti. Bizarní.

V podtitulu románu ze současnosti Konec JUDr. Petra Dvořáka od Libora Petříčka je napsáno, že "všechny osoby v této knize jsou skutečné, stejně jako jejich příběhy a osudy a jakákoliv podobnost se smyšlenými postavami, knižními či filmovými a jejich virtuálními životy je čistě náhodná." Naprosto naopak! To se člověk skoro bojí se začíst, aby se na nějaké stránce nenašel... bojíte se taky?

Dnes už jsme se do historie podívali, ale spíš ve smyslu historické fikce. Ovšem povídání Bavoři a Sasové v Čechách 1741-1743 od Leonida Křížka není ani tak fikce, jako pohled na historii z hlediska faktografického. Sice na to pohlíží skrze vojenské události a okolnosti (aby ne, když byl text uveřejněn na serveru Militaria), ale koneckonců historie byla často utvářena a přetvářena válkami.

Stejně tak Samurajové (Rjuičiro Akai). Krátký náhled do japonské historie je sice velmi stručný, ale jako návnada slouží perfektně.

Od Konráda Lockera už jsme vám dvě knihy představili; třetí je Barometr strachu. Jestli se dá strach měřit barometrem nevím, ale jestli to autor dokáže uspokojivě vysvětlit, rád se nechám poučit.

Na konec jsem si nechal autora, který sem tak nějak nepatří. Přece jenom je to seriózní pán - Sigmund Freud. Lékař, psycholog, psychoanalytik, rodák z Příbora v Moravskoslezském kraji. Jestli se nepletu, bývá Výklad snů považován za jeho stěžejní dílo. V každém případě se jedná o dílo zajímavé, i když z hlediska psychoanalýzy asi už dosti překonané.

Jestli vás něco zaujalo, jsme rádi. A jestli ne... tak snad příště.











Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=9