www.WMHelp.cz

Freeware, který zaujal (72)
Publikováno: 06.08.2009
Téma: Software


V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme program sloužící ke vzdálenému přístupu k počítači, řeč bude také o skvělé aplikaci pro monitorování spotřeby pohonných hmot a o programu, s jehož pomocí budeme schopni změřit odběr elektrického proudu.
HTTP Remote 0.1b
Způsobů, jak z kapesního počítače ovládat PC, je celá řada. Můžeme použít např. VNC, internetovou službu LogMeIn či třeba právě freewarový HTTP Remote.

Aplikace je optimalizovaná pro přístroje s malým displejem, program dokáže simulovat stisk tlačítek myši, díky HTTP Remote je možno mj. ovládat hudební přehrávač spuštěný v počítači. Aplikace se nemusí instalovat, postačí ji spustit. Program vyžaduje nainstalovaný JRE.Hodnocení:

                

           

AutoA2DP 1.0
Tento zajímavý freewarový program má sice jen jednu, ale zato velmi podstatnou funkci – automaticky po připojení Bluetooth sluchátek dokáže aktivovat režim stereofonního přenosu zvuku, takže není třeba vstupovat do menu a sluchátka aktivovat.

Velikost programu činí pouze 5 kB, nastavení se provádí změnou v INI souboru. Lze zvolit program, který bude automaticky spuštěn po připojení sluchátek, takže není nutné vybírat oblíbený multimediální přehrávač ve Start menu. Aplikace se neinstaluje, stačí nakopírovat EXE soubor do složky Windows. AutoA2DP 1.0 vyžaduje alespoň Windows Mobile 5.0Hodnocení:

       

             

              

                     

         

FuelBlaster 0.8
Freewarová aplikace FuelBlaster dokáže vytvářet užitečné přehledy a grafy ohledně pohonných hmot, ujetých vzdáleností a cenách. Jak je vidět na přiložených screenshotech, program je optimalizován pro ovládání prstem, takže se obejdeme i bez stylusu.

Uložená data je možno exportovat do CSV souboru. Autorem aplikace je vývojář s přezdívkou SciLor, program vyžaduje PDA s Windows Mobile 5 či novějším.Hodnocení:

          

           

              

      

               

                  

acbPowerMeter 1.1
Společnost acbPocketSoft má v nabídce mnoho užitečných programů pro kapesní počítače a smartphony s Windows Mobile. Jednou ze zajímavých aplikací je freewarový acbPowerMeter, který poskytuje reálné informace o aktuální spotřebě mobilního zařízení.

Dozvíme se tak mj. to, kolik odebírá PDA při přehrávání hudby, při čtení knih, či se zapnutými technologiemi Bluetooth a wi-fi.Hodnocení:

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=917