www.WMHelp.cz

To nejlepší z českých e-textů za srpen 2009
Publikováno: 21.09.2009
Téma: Elektronické knihy


Tak jako neuškodí znát, co nového se děje na poli freewaru nebo nových her, není od věci sledovat občas i informace o tom, jaká se kdy a kde objevila zajímavá e-kniha. I v tomto měsíci nás proto čeká kopa skvělého počtení - sféru klasiky dnes zastupuje Jules Verne, Mark Twain, Howard Phillips Lovecraft a Karel May. O sci-fi se nám pak postará Armad K. Paul.I. Karel May: Komanč a zálesák

Ačkoliv je osobnost spisovatele Karla Maye místy poměrně kontroverzní a těžko pochopitelná, jedno mu určitě nikdo neupře - ani po století neztratily jeho příběhy nic ze své chytlavosti a dobrodružné příchutě. Nakonec posuďte sami v tomto díle. Snad ještě malé varování pro osoby s chronickým nedostatkem času před jeho délkou čítající stovky a stovky stránek.


II. Howard Phillips Lovecraft: Ulice

Klasik moderního hororu nechává na stránkách této krátké povídky opět rozehrát všechny struny svého oblíbeného nástroje - loutny strachu a děsu. Osvědčená literární klasika, navíc kratičká, takže vhodná i pro jedince s opravdu málo volnými minutami.


III. Mark Twain: Princ a chuďas

Velmi zajímavá historická sonda do 16. století přinášející hned dvojí pohled na dvě opačné strany lidské společnosti - princ a chuďas si vymění šaty, což zavdá k mnoha zajímavým zážitkům. Kniha není v žádném případě typicky Twainovskou satirou, která z jeho jiných děl přímo tryská. Jde opět o počtení spíše delšího rázu.


IV. Jules Verne: Kryštof Kolumbus

A další autor, jehož kvality jistě není nutno nijak zvláště rozebírat. Pro dnešek jsme však vybrali jednu z jeho méně známých knih. Čtení standardně slušné, nicméně dotyčný je zde možná až přespříliš oslavován. A přitom jde o stejnou osobu, která stojí (dle názoru mnoha historiků) za regulérní genocidou místního indiánského kmene Taino kvůli zlatu...


V. Armad K. Paul: 2021: Pražská odysea aneb Smrt chudákům

A pro dnešní finále si dáme kapku poctivé sci-fi říznuté špetkou humoru. Všem, které někdy zajímalo, jak to v Praze bude vypadat v roce 2021, rozhodně dílo doporučujeme minimálně k nahlédnutí.

Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=958