www.WMHelp.cz

Mobile Media Center - univerzální multimediální přehrávač pro nenáročné
Publikováno: 24.09.2009
Téma: Software


V dnešní recenzi si představíme freewarový program Mobile Media Center, který dokáže přehrávat nejen hudební, ale také video soubory, prohlížet obrázky a nahradí i jednoduchou RSS čtečku. Jedním z kladů aplikace je též finger-friendly rozhraní, takže se obejdeme bez stylusu a program můžeme plně ovládat pouze prsty.Instalace programu Mobile Media Center je bezproblémová, je však třeba .NET Compact Framework. Aplikace se na HP iPaqu hx4700 spouští jen 2 sekundy, což je na .NET aplikaci velmi dobrá hodnota. Jak je vidět na přiložených screenshotech, rozhraní je optimalizováno pro ovládání prsty, jednotlivá tlačítka jsou dostatečně velká, takže stylus je potřeba jen při změně nastavení.

Hlavní obrazovka aplikace

Media Center sice nedokáže nahradit kvalitní placené aplikace pro přehrávání hudby a videa, ale základní funkci splní. V nastavení je třeba si vybrat, ve které složce se hudba nachází, program sám nedokáže audio soubory vyhledat. Seznam složek s hudbou je přehledný, k posunu můžeme použít nejen šipky pod displejem, ale lze scrollovat i prstem, jak je v poslední době populární. Doplňkovými funkcemi přehrávač neoplývá, program dokáže přehrávání pozastavit, přejít na následující/předchozí skladbu i změnit hlasitost. Užitečnou funkcí je také to, že lze vypnout displej a šetřit tak drahocennou energii.

Přehrávání hudby

Ani přehrávání videa s nízkým datovým tokem a rozlišením nebylo plynulé, TCPMP je mnohem lepší

Fotografie lze prohlížet jak v režimu slideshow, tak i po jednom snímku, nelze je však editovat ani otáčet, což je škoda, jelikož tak nemůžeme maximálně využít plochu displeje. Jedinou možností je aktivace landscape režimu v nastavení programu. Prodlevu pro slideshow lze změnit pouze v nastavení, během prohlížení ne. Dalším negativem je, že nemůžeme určit první snímek slideshow, vždy totiž bude přehrán obsah celé složky.

Prohlížení obrázků

Jednou z funkcí aplikace je také integrovaná RSS čtečka. Pro někoho můžete být překvapením, že se nové kanály nepřidávají na obrazovce věnované RSS, ale v nastavení programu. Chybí možnost třídit jednotlivé RSS do kategorií (složek), Media Center však podporuje import a export dat ve formátu OPML, takže desítky kanálů, které máme např. v PC, nemusíme zadávat znova. Náhled zprávy je zobrazen jen na malé části displeje, což je škoda, naštěstí lze plné znění prohlédnout také ve webovém prohlížeči.

Nastavení programu Media Center je relativně rozsáhlé. Lze zadat adresu složek, kde je uložena hudba, obrázky i videosekvence, můžeme si také vybrat jeden ze dvou skinů i přidat další RSS. Nechybí ani nastavení intervalu slideshow, program lze rovněž přepnout do landscape režimu.

Nastavení programu

Závěr
Při hodnocení aplikace je třeba mít na paměti, že se jedná o freeware, nikoliv o placený program, který by vyvíjel rozsáhlý team profesionálních programátorů, grafiků atp. Na Media Centeru 1.0.1 (stáhnete z naší download sekce) oceňuje široké spektrum funkcí, dovednosti (přehrávání hudby, videa, čtení RSS) jsou velmi jednoduché a uživatele vyžadující široké možnosti nastavení nejspíš moc nezaujmou. Program jsme testovali na několika přístrojích (HTC Kaiser s Windows Mobile 6.1 a HTC Tytn s WM 5.0) a na obou byl stabilní, ke svému běhu potřebuje cca 4 MB operační paměti.Tento článek si můžete přečíst na webu www.WMHelp.cz
http://www.wmhelp.cz/html

Tento článek najdete na adrese:
http://www.wmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=963