Freeware, který zaujal (84) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (84)

Autor: pavelbures - 19.11.2009, 3892 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme užitečný program exportující historii hovorů, nebude chybět ani nástroj pro hromadnou změnu vyzváněcí melodie a mapová aplikace využívající JPG soubory.

                  

GoVoMo 1.0
Jednou z mnoha služeb společnosti Google je také Google Voice, který je v současné době určen pouze majitelům amerického telefonního čísla. Služba umožňuje pracovat s hlasovými zprávami podobně jako s e-maily, nechybí ani nástroj pro převod zvuku do psané podoby atp. Jednou z mnoha výhod však je, že ke Google Voice dostaneme nové číslo, u kterého lze aktivovat přesměrování na všechny naše telefony (domů, do práce, do auta…), takže můžeme být neustále k zastižení, aniž by si ostatní museli pamatovat více než jedno číslo.

Freewarová aplikace GoVoMo slouží k telefonování s přístroji s operačním systémem Windows Mobile. V programu nemusíme číslo zadávat přímo, lze totiž pracovat se systémový adresářem. GoVoMo vyžaduje alespoň Windows Mobile 5, autorem je vývojář s přezdívkou cablehead.

Hodnocení:

                 

              

                 

            

VIP PIM Ringtone 5.0
Ve standardním Windows Mobile adresáři si u každého kontaktu můžeme vybrat specifickou vyzváněcí melodii, takže lze několik vybraných kontaktů od sebe odlišit. Pokud bychom však chtěli určité zvonění přiřadit všem lidem v dané kategorii, bylo by třeba se obrnit trpělivostí a měnit vyzvánění manuálně u každé položky. Naštěstí je tu freewarová aplikace VIP PIM Ringtone 5.0, která dokáže tento nelehký úkol splnit během několika sekund. Program však korektně nefunguje u kontaktů zařazených ve více než jedné kategorii, u těchto lidí je třeba změnit vyzvánění ručně. Aplikaci spustíme na přístrojích s dotekovým displejem a s Windows Mobile 5 či novějším.

Hodnocení:

             

             

                

                       

Callhistory Export 0.1
Snad každý uživatel Windows Mobile přístroje někdy uvažoval nad tím, jak co nejjednodušeji provést statistiku uskutečněných hovorů a zjistit, zda na některá čísla nevoláme zbytečně často nebo zda neexistuje výhodnější tarif. Freewarová aplikace Callhistory Export dokáže vyexportovat do TSV souboru informace o hovorech, soubor můžeme následně zpracovávat např. v Microsoft Excelu na PC.

Každý záznam obsahuje informace o tom, o jaký druh hovoru jde, nechybí ani telefonní číslo a jméno (pokud je dotyčný v seznamu). Hovory uskutečněné v roamingu jsou označeny, takže člověk hned ví, že daný telefonát nebyl za obvyklou cenu.

Hodnocení:

       

         

         

               

               

           

Daidalos 1.0
Freewarová aplikace Daidalos najde uplatnění nejen u turistů, ale i u uživatelů, kteří potřebují alespoň jednoduchou navigaci a nechtějí za ni platit několik tisíc. Program pracuje s JPG soubory, které je však před použitím nutno vybráním dvou bodů zkalibrovat, následně již můžeme s obrázkem pracovat jako s jednoduchou mapou zobrazující naši polohu. Autorem programu je vývojářský team ptLab.co.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (84)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů