Touch One - uživatelské rozhraní pro ovládání prsty zcela zdarma - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Touch One - uživatelské rozhraní pro ovládání prsty zcela zdarma

Autor: pavelbures - 01.12.2009, 3132 čtenářů


Software Ovládání prsty hýbe světem. Apple iPhone, Google Android či třeba HTC TouchFLO jsou důkazem toho, že velká část uživatelů dnes dává přednost ťukání palcem do displeji před přesným stylem či hardwarovými tlačítky. Spořiví majitelé Windows Mobile zařízení mohou již několik dní používat freewarový Touch One, který sice neoslní desítkami funkcí, ale nechybí mu základní dovednosti a hlavně je zdarma.

Instalace Today plug-inu není složitá, stačí z naší download sekce stáhnout CAB soubor a nakopírovat jej do paměti nebo na kartu. První spuštění nepatří mezi nejrychlejší, na HTC Kaiseru jsme na zobrazení čekali cca 10 sekund. Touch One může někomu na první pohled připomínat rozhraní TouchFLO, které ve svých Windows Mobile komunikátorech používá tchajwanský gigant HTC. A je tomu skutečně tak, nejen velké digitální hodiny, ale také jednoduché zobrazení počasí a spodní menu, ze kterého můžeme spouštět základní aplikace najdeme ve více či méně stejné podobě i u HTC.

Jak je vidět z přiložených screenshotů, hlavní obrazovka je využita jen minimálně. Kromě již zmíněných hodin, počasí a dalších čtyřech ikon nic nezobrazuje, naštěstí můžeme vodorovným tahem prstu přepnout na další záložky a ty už jsou zajímavější. Najdeme na nich jednoduchý prohlížeč obrázků, který využívá aplikaci Camera Album, takže máme k dispozici zajímavé funkce - např. zoom, rotaci, posílání obrázků e-maily atp.

Hlavní obrazovka


Tahem prstu nahoru vyvoláme jednoduchý aplikační launcher

Třetí záložka skýtá měsíční pohled na kalendář. Nenajdeme zde výpis jednotlivých záznamů, ale pouhé označení aktuálního dne. Dobrou zprávou je, že tapnutím na vybraný den si zobrazíme přehled schůzek. Nastavení Today plug-inu není příliš rozsáhlé, lze spravovat jednotlivé plug-iny (prohlížeč obrázků, kalendář), vybrat můžeme rovněž sídlo, pro nějž chceme získat předpověď počasí, lze také aktivovat automatické stahování teplotních dat a přepínat mezi jednotkami (stupně Celsia a Fahrenheita).

Kalendář


Today plug-in nabídne také jednoduché nastavení

Závěr
Touch One 0.1.2 je jedním z mála freewarových dotekových rozhraní pro Windows Mobile a spolu s PointUI patří mezi nejlepší. Na programu oceňujeme nízké paměťové nároky (cca 2 MB) a takřka raketové překreslování mezi jednotlivými obrazovkami, které nenabízí ani jeden z komerčních programů v téže kategorii. Touch One však těžce zaostává co do funkcí - kromě počasí, jednoduchého launcheru a lišty pro spouštění základních aplikací toho moc nenabízí a těžko se může rovnat např. SPB Mobile Shellu.Hodnocení produktu:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 2

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Touch One - uživatelské rozhraní pro ovládání prsty zcela zdarma" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Touch One - uživatelské rozhraní pro ovládání prsty zcela zdarma (Hodnocení: 1)
Od: 99tky (email je skrytý) - 09.12.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Urcite zajimave jenom tady chybi pro jakou verzi je vhodny - pro muj staricky WM2003 SE v.4.21.1088 se instalace nezdarila.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů