Freeware, který zaujal (89) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (89)

Autor: pavelbures - 07.01.2010, 2441 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme užitečný a desítkami funkcí nabitý kreslící program, řeč bude rovněž o užitečné aplikaci pro správu úkolů a nákupních seznamů. Na své si přijdou také turisté, kteří mají PDA s GPS přijímačem.

                         

Vspainter LE 1.80
Nejen k ukrácení dlouhých chvílí, ale rovněž k uspokojení tvůrčích potřeb uživatelů Windows Mobile přístrojů může dobře posloužit freewarová aplikace Vspainter LE. Mezi klady programu patří velké množství kreslících nástrojů, obrazových efektů, nechybí ani zoomování či fullscreen režim.

Vspainter LE dokáže výtvory naší práce uložit ve formátu JPEG, jsme však omezeni pouze na velikost 640 x 480 obrazových bodů. Aplikaci spustíme na všech PDA a komunikátorech s Windows Mobile 5 a novějším, podporovány jsou rovněž zařízení se čtvercovým displejem (např. Palm Treo Pro). Vzhledem k velkému množství ovládacích prvků na relativně malé ploše bude program správně fungovat spíše na přístrojích s rezistivním displejem, které podporují ovládání stylem.

Hodnocení:

       

          

           

           

               

         

VolumeKeys 0.30
Velká část uživatelů dnešních komunikátorů preferuje ovládání prsty, o tom není pochyb. Operační systém Windows Mobile však byl stvořen pro použití v kapesních počítačích, které se ovládají stylem, takže požadavkům mas nevyhovuje.

Naštěstí existuje celá řada aplikací, které ovládání prsty usnadňují. Jednou z nich je i VolumeKeys, jednoduchý program umožňující zapnutí vibrací či nastavení hlasitosti tahem prstu. Aplikace vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework 3.5.

Hodnocení:

       

            

           

             

               

                 

             

GPS4PPC 2.0
Open source program GPS4PPC je užitečným nástrojem pro všechny, kteří často používají GPS přijímač, ať už integrovaný nebo připojený přes bezdrátovou technologii Bluetooth. Program nabízí animovaný kompas, nechybí ani zobrazení aktuální polohy, aplikace je rovněž schopna spočítat vzdálenost mezi dvěma souřadnicemi, které mohou být zadány v UTM formátu. Za programem GPS4PPC 2.0 stojí vývojářský team Anywhere Software.

Hodnocení:

           

               

                

               

              

                 

               

            

SmartOrganizer 3.20
Freewarová aplikace SmartOrganizer je rozsáhlou sbírkou mnoha užitečných nástrojů pro plánování času. Program sdružuje úkolovník s možností řadit položky dle data splnění, nechybí ani seznam jídla, které máme doma, takže jednoduchým pohledem zjistíme, co je třeba koupit a můžeme si chybějící suroviny rovnou zaznamenat na zvláštní seznam. Autorem programu je vývojářská skupina DotNetIdeas, která stojí mj. za freewarovým převodníkem či jednoduchým webovým prohlížečem.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (89)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů