Freeware, který zaujal (97) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (97)

Autor: pavelbures - 04.03.2010, 2620 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme aplikaci zobrazující vývoj akcií, nebude chybět ani nástroj pro streamování rádií, podíváme se rovněž na utilitu automaticky zkracující odkazy webových stránek, který bychom si jinak zapamatovali pouze s obtížemi.

                       

Pocket Stock Quote 2.01
V dnešní době, kdy jsou debaty o vývoji ekonomické krize na denním pořádku nejen mezi odborníky, ale i laickými investory, by mnoha uživatelům Windows Mobile přístrojů mohla přijít vhod freewarová aplikace Pocket Stock Quote. Jak již název napovídá, program je schopen zjistit aktuální cenu akcií a podle barvy pozadí navíc poznáme, zda její cena klesá nebo naopak stoupá (zelená značí růst, červená pokles).

Aplikace čerpá data z veřejně dostupných stránek, autor, kterým je vývojář s přezdívkou Dolph, pouze naprogramoval Pocket Stock Quote ve snaze vytvořit jednoduchý prohlížeč existujících dat. Aplikaci spustíme na všech přístrojích vybavených dotekovým displejem a operačním systémem Windows Mobile 5 nebo novějším.

Hodnocení:

       

          

           

             

               

      

          

Miasto Muzyki Internet Radio 1.21
Ani v dnešním díle se neopomeneme zmínit o zajímavé freewarové aplikaci umožňující streamování internetového rádia. Program s pro nás poněkud krkolomným názvem je schopen v přístrojích s Windows Mobile 5 a novějšími přehrávat všechny rozhlasové stanice z www.miastomuzyki.pl, která na polském trhu patří mezi nejpoužívanější služby tohoto typu.

Kromě přehrávání program rovněž zobrazí obal alba a několik základních informací o interpretovi. Uživatelské rozhraní je k dispozici nejen v polském, ale také v anglickém jazyce, ve Windows Mobile 6.5 však nebude verze 1.2 fungovat korektně, je třeba nainstalovat poslední verzi.

Hodnocení:

 

           

            

              

            

        

          

ShortenMobile 1.10
Snad každý již použil službu pro zkracování internetových adres, které jsou často jen velmi těžce zapamatovatelné. Freewarový program ShortenMobile, za kterým stojí německý vývojář Marcell Spies, začne automaticky po startu kapesního počítače nebo komunikátoru monitorovat systémovou schránku a pokud zjistí, že text v ní obsažený je odkazem, umístí ho na jeden z podporovaných serverů. V nabídce najdeme mj. populární tinyurl.com, bit.ly či třeba snipurl.com. Zásadním problémem však je, že aplikace funguje korektně pouze tehdy, začíná-li odkaz http://.

Hodnocení:

         

         

           

            

            

          

BattlineSvc 1.00
Avian Waves připravil pro všechny, kteří mají rádi přehled o stavu akumulátoru, jednoduchý, ale současně užitečný program. Jak již její název napovídá, freewarová utilita BattlineSvc dokáže zobrazit linku v horní části displeje. Podle barvy ukazatele poznáme, jak si náš akumulátor stojí. Dobrou zprávou je, že v nastavení lze zadat, při jaké úrovni už je nabití baterie na kritické hodnotě a program na tuto skutečnost dokáže zareagovat změnou barvy proužku. Aplikace je nenáročná na operační paměť a procesor, takže bez problémů funguje i na starších přístrojích typu HTC Wizard.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (97)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů