Freeware, který zaujal (98) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (98)

Autor: pavelbures - 11.03.2010, 2719 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme aplikaci pro rychlé posílání kontaktů, řeč bude rovněž o GPS kompasu a skvělé utilitě, která vyřeší trápení mnoha uživatelů s datovým připojením. V závěru se zmíníme o aplikaci pro matematiky a nejen pro ně.

                   

Send Contact 1.02
Způsobů, jak rychle sdílet informace o kontaktech, existuje několik. Pokud však zařízení na straně příjemce nemá ani infraport či přístup na Internet, nezbývá než sáhnout k odeslání kontaktu v SMS zprávě. Touto na první pohled jednoduchou, ale pro mnoho uživatelů velice podstatnou funkcí disponuje freewarová aplikace Send Contact, která dokáže odeslat vybrané informace během několika sekund.

Oproti konkurenčním řešením není vůbec třeba, aby byl program nainstalován rovněž na zařízení příjemce. Autorem aplikace je Mobilityflow.

Hodnocení:

 

           

           

             

             

          

         

GPS Dashboard 1.0
Ani v dnešním díle neopomeneme zmínit zajímavý program využívající GPS přijímače. Freewarová aplikace, za kterou stojí vývojářský tým Leaf International Communications, takřka přes celý displej zobrazuje kompas, takže letmým pohledem na obrazovku smartphonu zjistíme směr pohybu, nechybí ani informace o rychlosti, výšce ani aktuální souřadnice. Na poslední záložce je k vidění seznam satelitů, se kterými GPS jednotka v danou chvíli komunikuje. Aplikaci spustíme na všech zařízeních s dotekovým displejem a operačním systémem Windows Mobile 5 a novějším, vyžadován je .NET Compact Framework 3.5.

Hodnocení:

         

         

          

          

         

            

            

Data Controller 1.0
Freewarová utilita Data Controller řeší letitý nedostatek operačního systému Windows Mobile, tj. nedomyšlenou správu existujících datových připojení. Se zmíněným programem je možné zakázat libovolná datová připojení, takže v případě, že se nacházíme v roamingu či zkrátka v danou chvíli preferujeme wi-fi, nemusíme se bát, že by se komunikátor připojil přes mobilní síť. Kromě hlavní funkce je kladem Data Controlleru také uživatelsky přívětivé rozhraní, program vyžaduje nainstalovaný .NET Compact Framework.

Hodnocení:

       

          

       

  

             

         

           

Math Tools 1.0
Propracovaný freewarový nástroj z dílny nizozemského vývojáře nám mj. umožní během několika sekund rychle spočítat obvody a obsahy geometrických obrazců a objemy trojrozměrných těles. Kladem programu je rovněž podpora několika světových jazyků, v nabídce najdeme mj. angličtinu, němčinu a holandštinu. Autor známý pod přezdívkou Coen80 šíří Math Tools 1.0 jako open-source, zdrojový kód je přibalen.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (98)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů