Freeware, který zaujal (100) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (100)

Autor: pavelbures - 25.03.2010, 2909 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme funkcemi nabitý navigační program, řeč bude také o aplikaci pro vytváření nákupních seznamů, nesmíme zapomenout ani na středoškolskou kalkulačku a na freewarovou utilitu pro blokování příchozích hovorů.

KaaShopping 0.10
Aplikací pro záznam věcí, které chceme koupit, existuje pro Windows Mobile nespočet, takže pro uživatele může být těžké vybrat tu nejvhodnější. Dnes rozhodování ještě ztížíme, neboť si v krátkosti představíme freewarový program KaaShopping. Aplikace umožňuje třídit zboží do kategorií, nakoupené položky lze odškrtávat, k obchodům můžeme rovněž přidávat jejich adresu, takže není problém zobrazit jen ty, které se nacházejí v naší blízkosti.

V základu najdeme cca 200 položek, každý uživatel však může přidávat vlastní. Nechybí ani zálohování ve formě exportu dat do textového souboru. Aplikaci spustíme na přístrojích s Windows Mobile 5 a novějšími.

Hodnocení:

              

          

           

           

           

            

          

MobileTraveler 2.10
Freewarová aplikace MobileTraveler může být užitečným řešením pro všechny, kteří požadují takřka plnohodnotnou navigaci, ale nechtějí utratit několik tisíc za známé komerční programy. Aplikaci používají nejen populární Google Maps, ale současně také OpenStreetMaps, takže si člověk může vybrat zdroj mapových podkladů, který v danou chvíli preferuje.

Užitečnou funkcí je také databáze bodů zájmu, libovolné místo lze rovněž uložit na seznam Oblíbených. MobileTraveler spustíme na všech přístrojích s Windows Mobile 5 a novějšími, potřeba je však .NET Compact Framework 3.5.

Hodnocení:

          

        

           

            

        

          

         

XBLOCKR 1.00
Jak již název této freewarové aplikace napovídá, slouží k účinnému blokování příchozích hovorů. Program je schopen mj. automaticky odmítnout hovor a přesměrovat ho do schránky (pokud je samozřejmě aktivní), rovněž lze volajícímu odeslat krátkou SMS s vysvětlením, proč jsme hovor nemohli přijmout. XBLOCKR můžeme použít také proti otravným „prozváněčům“, aplikace je totiž schopna hovor přijmout ještě před zazvoněním a vzápětí zavěsit. Program spustíme na všech komunikátorech s Windows Mobile 6.1 a novějšími.

Hodnocení:

        

        

         

             

               

            

          

          

       

LogCalc Lite 1.32
Abidan Rivera před několika dny představil zajímavou freewarovou kalkulačku, která co do funkcí sice nemůže soutěžit s mnoha existujícími komerčními programy, ale pokouší se zaujmout spíše jednoduchým uživatelským rozhraním a hlavně přehledným záznamem, který usnadňuje orientaci v dříve provedených výpočtech. Autor plánuje v jedné z dalších verzí umožnit export dat i vylepšit nastavení grafického rozhraní. LogCalc Lite spustíme na naprosté většině dnes prodávaných zařízení, neboť jsou podporovány přístroje jak s QVGA displejem, tak i s VGA a WVGA.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (100)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů