Freeware, který zaujal (101) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (101)

Autor: pavelbures - 01.04.2010, 3113 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme funkcemi nabitý program pro vedení nákupních seznamů, zmíníme se rovněž o šikovné utilitě měnící vyzváněcí profily na základě naší polohy, nebude chybět ani program pro všechny milovníky závodů rychlých vozů F1.

LocationAware 0.10
Známý Windows Mobile vývojář Mohit Sapru před několika dny představil užitečný program umožňující automatické přepínání profilů. Aplikace v uživatelem zadaném intervalu získává z GSM sítě informace o poloze a pokud se data shodují s nastavením, dojde k aktivaci určitého profilu.

LocationAware neběží na pozadí, takže zbytečně nezatěžuje akumulátor a vzhledem k tomu, že nevyžaduje GPS přijímač, můžeme ho bez obav použít i na starších přístrojích. Někdy se může stát, že indikátor hlasitosti v horní liště se nezmění, přestože je aplikován nový profil, aplikace tedy funguje správně. LocationAware ke svému běhu vyžaduje .NET Compact framework 3.5.

Hodnocení:

    

           

         

        

           

         

          

          

       

F1 2010 Mobile 3.20
Milovníci závodů rychlých vozů formule 1 mají důvod k radost, tedy alespoň v případě, že vlastní kapesní počítač, komunikátor nebo smartphone s operačním systémem Windows Mobile. Freewarová aplikace F1 2010 poskytuje, jak již její název napovídá, mnoho užitečných informací o F1.

Dozvíme se např. to, kdy a kde se jednotlivé závody konají, které týmy mezi sebou soutěží, nechybí ani přehledně utříděné výsledky samotných jízd. Potěšující je, že kromě angličtiny program komunikuje v dalších deseti jazycích, mezi kterými najdeme i češtinu. Autorem aplikace je DeepWeb Internetsolutions, program vyžaduje alespoň Windows Mobile 5 a .NET Compact Framework 2.0.

Hodnocení:

        

        

         

          

            

          

         

TrueCaller 1.30
Zajímavá utilita pro všechny, kteří chtějí zjistit, kdo volá a jednoduše uložit dostupné informace o volajícím. Jakmile smartphone zaregistruje příchozí hovor z neznámého čísla, program se spojí s databází provozovatele a pokusí se vyhledat nejen jméno a příjmení, ale i další informace (např. adresu) o volajícím. Po ukončení telefonátu můžeme vložit nový záznam do adresáře.

TrueCaller je rovněž schopen aktualizovat existující položky v telefonním seznamu, takže během několika minut můžeme doplnit chybějící data k desítkám či stovkám kontaktů. Kromě Windows Mobile aplikaci spustíme také na přístrojích s Google Android či Symbianem. V současné době je podporováno několik desítek zemí, Česká republika mezi nimi zatím není.

Hodnocení:

      

      

         

          

         

            

           

MiCarrito 1.09
Aplikací, díky kterým nezapomeneme, co všechno máme koupit, existuje pro Windows Mobile mnoho. Autor programu MiCarrito si je toho dobře vědom, snaží se tedy zájemce nalákat nejen na dlouhý seznam funkcí, ale i na příjemné uživatelské rozhraní. Jednotlivé položky na seznamu je pro větší přehlednost možno třídit do kategorií, které lze následně setřídit tak, aby odpovídaly rozmístění v našem oblíbeném obchodě. Pokud je tedy ovoce a zelenina hned za vstupními dveřmi, můžeme tuto kategorii pro snadnější a rychlejší nákup umístit na první místo.

Pro každou z položek můžeme zvolit jednotku (kus, kilogram…), ve které budeme zboží počítat, nechybí ani kolonka pro zadání ceny. Jednotlivé nákupní seznamy je možno synchronizovat s více PDA, takže např. manželka může pro svého chotě připravit seznam všeho, co je třeba zakoupit.

Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (101)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů