Freeware, který zaujal (105) - www.WMHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé serveru WMHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (105)

Autor: pavelbures - 06.05.2010, 2453 čtenářů


Software V dnešní části seriálu o zajímavých programech z naší download sekce si představíme jednoduchou utilitu pro export a případné obnovení kontaktů, nesmíme zapomenout ani na multimediální přehrávač ve stylu Apple iPhone. Zmíníme se rovněž o užitečném nástroji pro pohodlné uploadování a sdílení fotografií





Contact2XML 2.0
Synchronizačních aplikací pro kapesní počítače a smartphony s operačním systémem Windows Mobile existuje nespočet. Jedná se většinou o velmi sofistikované programy, které leckterého uživatele mohou odradit svou složitostí. Freewarový Contact2XML je velmi jednoduchý a nenabízí desítky doplňkových funkcí, ale jen jednu, kterou je zálohování a obnovení kontaktů z XML souboru.

Aplikaci spustíme na všech přístrojích s Pocket PC 2003 a novějším, program byl testován pouze na zařízeních s dotekovým displejem. Autorem Contact2XML 2.0 je McoolSoft.



Hodnocení:

  

       

      

       

        

          

      

imgur Uploader 1.0
Odesílání fotografií na servery umožňující jejich sdílení prostřednictvím webového prohlížeče není vždy snadné, neboť je často vyžadován Flash a podobné technologie, které však browsery v mobilních zařízeních většinou nepodporují. Uživatelé komunikátorů s Windows Mobile mohou využít služeb propracovaného freewarového programu imgur Uploader, jenž zprostředkovává komunikaci s www.imgur.com.

Odeslat lze nejen existující snímky, ale i ty právě vyfocené. Aplikace spolupracuje se systémovou schránkou, takže je možno uploadovat grafiku pořízenou v některém z editačních programů. imgur Uploader funguje také jako jednoduchý Twitter klient, kromě změny statusu lze našim přátelům či kolegům na Twitteru odeslat odkaz na uploadované fotografie.



Hodnocení:

 

      

        

         

        

           

         

ReliRescue GPS 1.17
Tato freewarová utilita je určena všem, kteří by rádi sdíleli informace o poloze smartphonu prostřednictvím textových zpráv či e-mailu. ReliRescue tak najde využití např. během outdoorových aktivit, kdy může posloužit jako pojistka pro případ zranění či jiné nehody. Program na cílové zařízení odesílá informace o výšce, rychlosti pohybu, aktuální souřadnice a mnoho dalšího. Trasu je možno exportovat ve formátu KML a importovat např. do Google Maps či do jiného z obdobných programů. Aplikace funguje na přístrojích s Windows Mobile 5 a novějšími, podporovány jsou i WVGA displeje.



Hodnocení:

   

     

      

        

         

          

     

iMulator 1.0
Takřka bezprostředně po uvedení multimediálního telefonu Apple iPhone na trh se objevila řada aplikací pro komunikátory s OS Microsoftu, které z části nebo zcela napodobují uživatelské rozhraní „jablečných“ telefonů. Jedním z mnoha takových případů je i freewarový multimediální přehrávač iMulator, jehož stabilní verze byla nyní představena. Jednou z největších předností je uživatelské rozhraní optimalizované pro ovládání prsty, autor nezapomněl ani na několik možností prohlížení skladeb. Zvukové soubory lze třídit podle alba, hudebníka či třeba dle roku vydání.



Hodnocení:





 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Turistika s GPS (3. část - OziExplorer)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (105)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály WMHelp.cz, informace ze světa Windows Mobile, asistenční služby. ISSN 1802-5684
RSS News | RSS Downloads | Atom News | Atom Downloads | Plucker Text | Plucker Color | Plucker Gray | PDA verze | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů